Skocz do zawartości

Producenci, marki butów: Yanko


Pan Janusz

Rekomendowane odpowiedzi

Moim zdaniem to wcale nie jest wada tylko cecha. Skory sa dość mocno naciągane na kopyto podczas formowania i różnie reagują po zdjęciu. 

Nie tylko nie patrzę na to jak na wadę, ale widze w tym potwierdzenie naturalności materiału. Tylko tworzywa sztuczne znoszą rozciąganie bez bólu.

Gdybys widział reakcje skory na niektórych butach bespoke, szczególnie bezszwowych, przestałbys sie tym przejmować.

@PGozdekP.S jesli chcesz poprawić sobie nastrój, przyjrzyj sie dokładnie lotnikom bezszwowym Kielmana, które kiedyś wklejałem. ;) 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 28.11.2016 o 21:25, fan_dobrego_buta napisał:

Bardzo ładna kombinacja

Niestety zakupione Balmorale 755YH w rozm. UK8 okazały się za duże. Nie ukrywam, że jestem zaskoczony, gdyż ostatnio sprzedałem 2 pary butów Yanko na 915 w rozm UK7.5 (podeszwa York), gdyż były zbyt obcisłe.  Balmoralach w rozm UK8 wydają się o jakiś 1 rozmiar większe. Być może jest to celowy zabieg pod kontem Balmorali. Zaskoczyła mnie również szerokość cholewki. Buty w poniedziałek wracają do Patine. Zastanawiam się czy w rozm UK7.5 chloweka jest węższa? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, rav3nlord napisał:

 

Godzinę temu, Caporegime napisał:

Nano stosuje też do licowych sporadycznie jak przy wyjściu z domu praca deszcz. Prawie zawsze do  cordovanu, tyle że szybciej schodzi 

Niby tak,ale nigdy go nie stosowałem do licowych,  choćby ze względu na usuwanie połysku 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem trzewiki yanko z linku http://patine.pl/yanko-653yh-testa-de-moro.html i mam pytanie - czy ktoś może mi powiedzieć czy mocno się Wam rozeszły? Zastanawiam się, czy nie zamówić rozmiar większych, ale to byłaby już moja druga wymiana a średnio chce mi się iść w koszty, szczególnie że niekoniecznie jestem przekonany, że te większe będą dobre. Rano są prawie ok, ale mierząc je po całym dniu poza domem na spuchnięte stopy dosyć mocno mnie opinają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Dnia 31.08.2016 o 19:00, saphir.pl napisał:

Na razie tylko MTO + próba mikrofonu w postaci kilku par, ale chyba z czasem pójdziemy tą drogą nieco szerzej :)

Yanko 664 Yes Blue / Softy Cognac

yanko-14664-yes-blue-softy-cognac.jpg

 

C ktoś z forum ma te buty? oprócz tego że to Yanko i na pewno są wyśmienite ;) to jak się prezentują na żywo? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Krzysiek_W napisał:

Naprawdę nikt? :shock: nawet @Zajac Poziomka ani @Aron

Ja mam tylko 2 pary Yanko, kupione dawno temu. Nie to żebym ich nie lubił, ale jednak od dłuższego czasu celuję w trochę wyższa półkę :) 

Ale te buty wyglądają naprawdę świetnie! Jeżeli odpowiada Ci jakość Yanko to nie wahałbym się ani chwili.

  • Oceniam pozytywnie 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dostałem właśnie pierwsze Januszem. 

Trochę mnie zastanawia taka wklęsłość na podeszwach. To normalne? Na zdjęciu trochę trudno to oddać. Na podbiciu do zewnątrz obydwa buty są lekko wklęsłe.

20161228_122502.jpg

 

I jeszcze druga sprawa bo jestem po mierzeniu. Powyższa kwestia nie przeszkadza. Rozmiar trafiony. Tylko trochę przyszwa  sie nie schodzi. Chyba już z tym nic się nie zrobi? Poza tym ładne buty.

 

Edit.

Trochę ze sznurówkami popracowalem, ale problem tylko się zmniejszył. 

20161228_125028.jpg

 

I ostatnia editka.

Trochę pochodziłem w butach i zaczął się pojawiać problem w lewym bucie. Sznurówki u dołu przyszwy naciskają mi na stopę, pojawiła się dyskomfort. Jak zdjąłęm buta i skarpetę, cóż jest zaczerwienienie i lekki "guzek" na stopie. Dziwne to, prawy but całkowice ok. Zastanawiam sie, czy idzie to rozchodzić.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@BrotherM,

podeszwą się nie przejmuj - sama się zetrze.

Rozwarcie przyszwy moim zdaniem akceptowalne - a jeszcze trochę powinno się zejść w trakcie użytkowania.

Buty GYW są z natury sztywne/twarde i układają się do stopy po pewnym czasie - jeśli nie masz dużych dysproporcji w wielkości stóp, a prawy but jest ok, to lewy powinien się dopasować. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Koval napisał:

@BrotherM,

podeszwą się nie przejmuj - sama się zetrze.

Rozwarcie przyszwy moim zdaniem akceptowalne - a jeszcze trochę powinno się zejść w trakcie użytkowania.

Buty GYW są z natury sztywne/twarde i układają się do stopy po pewnym czasie - jeśli nie masz dużych dysproporcji w wielkości stóp, a prawy but jest ok, to lewy powinien się dopasować. 

 

1. W tym miejscu to raczej sie nie zetrze, ale skoro to dyskomfortu nie powoduje, to faktycznie, mniejsza o to. ;)

2. Dam im trochę czasu na probę rozchodzenia. Jak dla mnie to i tak dość komfortowe (czuć, że skóra bardziej miękka niż w np. Berwickach) i tylko co mi przeszkadza, to ten ucisk pod sznurowadłami.

3. Acz z Yanko to jak widzę i tak nie będę miał dużego pola manewru. Tutaj jest kopyto 961, tęgość G, więc jedno z większych.

 

PS

Skóra w Yanko ma taki lekki połysk naturalnie, czy jednak mogła być czymś potraktowana? Widzę różnicę w tej kwestii w porównaniu do innych moich butów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@BrotherM

Jeżeli dobrze rozumiem o co pytasz, to nie jest to wada a tzw. "fiddleback waist" (chociaż tutaj na tyle delikatny że w sumie nie wiem czy to nie określenie trochę na wyrost). Tu możesz trochę o tym poczytać: http://www.theshoesnobblog.com/2010/05/the-appreciation-of-a-shoes-details.html

Jeżeli chodzi o sznurówki uciskające na stopę, to pozwolę sobie nie zgodzić się z @Koval - z mojego doświadczenia buty bardzo niewiele rozciągają się w okolicach podbicia i jeżeli tam uciskają, to problem raczej nie zniknie z czasem. Poszukałbym na Twoim miejscu butów z wyższym podbiciem - za jednym zamachem pozbędziesz się problemu uciskania i nieschodzącej się przyszwy.

  • Oceniam pozytywnie 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Wodzu @Zajac Poziomka

Dokładnie tak. Dzięki Zając za wyjaśnienie, w tych Yanko ten spadek jest leciutko widoczny, stąd tak masz rację, jest to określenie na wyrost.

 

Póki co próbuję je trochę porozchodzić, chyba jest lekka poprawa. Dam im czas do piątku, jak problem nie zniknie, to cóż, do zwrotu, bo się nie będę męczyć, a buty nieco kosztują, więć już muszą oczekiwani spełniać.Z przyszwą to faktycznie problem nie zniknie, mam sznurówki do granic możliwości ściśniete i wątpię, by nagle skóra się tu zaczęła rozchodzić,

 

Ale to co m się podoba jeszcze (w porównaniu do moich Berwicków) - lepiej te Yanko piętę trzymają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.