Skocz do zawartości

Producenci, marki butów: Yanko


Pan Janusz

Rekomendowane odpowiedzi

3 minuty temu, Tanatos70 napisał:

... 960 jest bardziej "pojemne" niż Hiro i trudno mi sobie wyobrazić, że komuś mogą te dwa kopyta przypasować w identycznym rozmiarze. Jednakże nie wykluczam takiej możliwości :).

Ja tak mam - zazwyczaj noszę ten sam rozmiar. Jedynie kordowan na Hiro (ze względu na pancerność) brałem +0.5.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Whitesnake napisał:

Ja tak mam - zazwyczaj noszę ten sam rozmiar. Jedynie kordowan od Hiro (ze względu na pancerność) brałem +0.5.

No i posypała się moja teoria :). Dobrze, że zaasekurowałem się w ostatnim zdaniu ;-)

EDIT: z drugiej strony, ja od meermina mam tylko dwie "twarde" pary z "koniny", więc może dlatego takie mam odczucia :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, czy buty Yanko mocno rozbija sie na szerokosc? Kupilem trzewiki na kopycie 960G i troche cisna w haluks. Sadzilem jednak ze beda nieco szersze. Za to obawy co do objetosci cholewki na gorze sie nie potwierdzily- jest OK, nic na siebie nie nachodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, adamW napisał:

Panowie, czy buty Yanko mocno rozbija sie na szerokosc? Kupilem trzewiki na kopycie 960G i troche cisna w haluks. 

Same się nie rozbiją. Jeśli problem występuje tylko w haluksach to lepiej zlecić miejscowe rozciąganie dobremu szewcowi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, metius napisał:

Jest jakaś szansa na więcej zdjęć butów powyżej? Jestem ciekawy jak wygląda brązowy cordovan :)

Jasne :) Problem w tym, że ta skóra w słońcu potrafi przypominać Oxblood/Burdeos:

14609yh_cordovan_marron_york_002.thumb.jpg.4b4fecc00701ed061fcf56c13027e6cc.jpg

14609yh_cordovan_marron_york_006.thumb.jpg.f545f04680fc88b8159381a7f832bf3c.jpg

14609yh_cordovan_marron_york_007.thumb.jpg.36845cd4959b00dfdf8f58cca1b51743.jpg

 

Po lewej Burdeos (Oxblood) / Po prawej Marron

58a57eb70487e_marron__burdeos_003.thumb.jpg.ef498dd80b58b202b827345b72555cfb.jpg

13 godzin temu, metius napisał:

Jeszcze jedno pytanie - czy kolor "burdeos" prezentowany w opcji MTO to ten sam jak w "modelu boots 525Y oxblood" ? 

Tak. Producent używa zamiennie nazw Oxblood / Burdeos i czasem na opakowaniu jest jedna, a czasem druga nazwa, co może wprowadzać w błąd ;) Chyba zdecydujemy się na Burdeos, by nie generować zbędnego zamieszania. 

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Jako, że to mój pierwszy post na forum, chwila by się przestawić. Dopiero zaczynam przygodę z klasycznym obuwiem, więc moja kolekcja nie należy do szczególnie dużych - dopiero kilka par.

Kupiłem w zeszłym tygodniu dwie pary trzewików Yanko -  Yanko 653YH Niger oraz  Yanko 525YH Cuero. Mam wątpliwości co do butów Niger - po wyjęciu sznurówek i rozpoczęciu zabiegów pielęgnacyjnych przed użyciem zauważyłem, że styk języka z "bokami" obuwia jest naderwany. Problem ten nie występuje w przypadku butów Cuero. Dla porównania załączam zdjęcia - dwa pierwsze to bezproblemowe Cuero, kolejne dwa to naderwany Niger.

Buty były kupowane w wersji przecenionej, aczkolwiek bez adnotacji odnośnie uszkodzeń/modelu powystawowym.

Boję się, że gdy zacznę użytkować buty to pęknięcie w Nigerach zacznie się powiększać - miał ktoś podobny problem w swoich? Zakładam, że będę je reklamował w poniedziałek, ale chciałbym jeszcze zasięgnąć Waszej rady.
 

Z góry dzięki

IMG_0248.JPG

IMG_0247.JPG

IMG_0246.JPG

IMG_0245.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę z kopytem w Yanko kombinuję.

K. 960 niby najszersze (to zaokrąglone) ale leży fatalnie, prawda?

Z k.961 miałem trochę zabawy przy lotnikach, ale tutaj? Pierwsza przymiarki, nie ciśnie nic, przyszwa powinna sie zejść? Trochę jeszcze ze sznurówkami pokombinuję.

 

Jak sądzicie? 

20170224_103235.jpg

 

20170224_104559.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej się nie zejdzie, skóra to nie guma. Możesz polubić, jak jest.

Ponadto - pod koniec dnia ja z reguły wiążę buty lżej. Nacisk na podbicie jest wyjątkowo nieprzyjemny. Nie ma zatem sensu się sugerować, że można zaciągnąć mocniej - można, ale na 10 minut.

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, mosze napisał:

Raczej się nie zejdzie, skóra to nie guma. Możesz polubić, jak jest.

Ponadto - pod koniec dnia ja z reguły wiążę buty lżej. Nacisk na podbicie jest wyjątkowo nieprzyjemny. Nie ma zatem sensu się sugerować, że można zaciągnąć mocniej - można, ale na 10 minut.

A rzuciłem okiem jeszcze raz.

Na lewym bucie przyszwa się niemal schodzi, kwestia zawiązania. Na prawym trochę gorzej. Więcej jak na tym zdjęciu nie osiągnę. Przemyślę. 

 

I co zabawne, mam inną parę od Yanko na tym samym kopycie, gdzie trochę z czasem się kwestia przyszwy (lekko) poprawiła, gdzie sytuacja jest wręcz odwrotna (tj. właśnie lewy but generował więcej problemów) :D

20170224_141040.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, BrotherM napisał:

Trochę z kopytem w Yanko kombinuję.

Jak sądzicie? 

Patrząc na to gdzie masz mały palec (na jednym zdjęciu widać jak wypycha skórę) odnoszę wrażenie, że te buty są nie tylko za wąskie, ale i za długie. Moim zdaniem to nie twoje kopyto. Powinieneś spróbować coś na szerszym kopycie i w mniejszym rozmiarze. 

  • Oceniam pozytywnie 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Whitesnake

To chyba w Yanko już wielkiego wyboru mieć nie będę. Masz może wiedzę jak się ma kopyto 961 (zdjęcie nr 2 i 3) do 962? W zasadzie jeszcze to mi do rozważenia zostało. 

Acz w sklepie wskazali że jest węższe, więc może być problematyczne. 960 jest niby najszersze, ale co z tego, gdy tak leży fatalnie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 13.02.2017 o 15:26, Tanatos70 napisał:

U mnie sprawdziła się zasada 0,5 rozmiaru więcej na Hiro niż w trzewikach Yanko na kopycie 960 (9 UK vs 8,5 UK). A tak swoją drogą- to i jedne i drugie dzisiaj wziąłbym 0,5 rozmiaru mniejsze (proporcja jednak pozostaje) :). Na pewno kopyto 960 jest bardziej "pojemne" niż Hiro i trudno mi sobie wyobrazić, że komuś mogą te dwa kopyta przypasować w identycznym rozmiarze. Jednakże nie wykluczam takiej możliwości :).

Zasada sprawdziła się i u mnie. Dzięki! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.