Skocz do zawartości

Producenci, marki butów: Yanko


Pan Janusz

Rekomendowane odpowiedzi

OK, obiecane zdjęcia tego, jak leżą trzewiki na 962 G (a nie 970, jak mogłem błędnie podać). Moim zdaniem naprawdę dobrze jak na RTW (czerwony prostokąt to cenzura :D). Nie jestem szewcem czy ortopedą, ale po mojemu ta górna część cholewki musi mieć mały luz, żeby kostka mogła pracować przy chodzeniu - chyba, że całość jest z miękkiego materiału, ale cordovan miękki nie jest. W kostce - bo to tutaj wg mnie dopasowanie jest kluczowe - nie ma ani ciasnoty, ani nadmiernego luzu (skarpety na zdjęciu są cienkie, bawełniane). Jest dobrze.

cordo bok.png

cordo góra.png

BTW: Ładne buty, nie? :)

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie odczuwam tego, jak już mówiłem, ale na pewno lepiej ode mnie wiesz, jak trzewiki powinny w tym miejscu leżeć (ja mam dwie pary i obie leżą podobnie; Coversy Chuck Taylor są i owszem, węższe na górze, ale nie wiem, czy to można porównać).

Jeśli to może być test, to jednego palca (wskazującego) tam zmieszczę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie wygląda to podobnie, ale delikatny luz u góry mi jakoś specjalnie nie przeszkadza. Moje trzewiki Yanko z cordovanu faktycznie na początku były trochę sztywne, ale obecnie pięknie się dopasowały do stóp i zmiękły. Nie czuję różnicy w tym aspekcie w stosunku do trzewików Yanko ze skóry licowej.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, swordfishtrombone napisał:

Nie odczuwam tego, jak już mówiłem, ale na pewno lepiej ode mnie wiesz, jak trzewiki powinny w tym miejscu leżeć (ja mam dwie pary i obie leżą podobnie; 

Mam na ten temat widocznie inny pogląd, nie ma co się obruszać skoro sam na głos się zastanawiasz czy dobrze leżą. Moim zdaniem wykrój cholewki powinien być pod innym kątem w górnej części aby wyglądało to estetycznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale ja się nie obruszam, przecież przyznałem, że skoro Twoim zdaniem powinny być ciaśniejsze, to na pewno tak jest. Masz w końcu trzewiki bespoke, ja nie mam. Nie było ironii w tym wpisie, czasem mi się zdarza po prostu przyznać komuś rację bez ironii :).

Jeśli ustaliliśmy, że obiektywnie buty są za luźne, to dodaję od siebie, że subiektywnie na dzień dzisiejszy tego nie odczuwam (nie jest tak, żeby mi noga "pływała" w tym bucie, albo żeby się nadmiernie przemieszczał przy chodzeniu), ale to pewnie dlatego, że nie zaznałem optymalnego dopasowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czasem zdarza mi się studentowi powiedzieć (jak mam zły dzień): ja się wcale z Pana nie śmieję, ja mam taki wyraz twarzy. Ale tutaj naprawdę, zapewniam, nie ma ironii czy sarkazmu. Pokazywałeś trzewiki od TJa, a kto jak nie TJ (chwalony tyle razy za "przygotowanie ortopedyczne") wie, jak powinny leżeć i na pewno dopasował Ci idealnie, więc masz wiedzę, której ja nie mam.

Edit: Te buty mają przebieg najwyżej 10 km, może nawet nie tyle, więc nawet na subiektywne wrażenie trochę za wcześnie. Bottom line ode mnie jest taki, że pomny ostrzeżeń na forum zamawiałem te buty w tęgości G z duszą na ramieniu, czy cholewka nie będzie za luźna. Jak przymierzyłem, pomyślałem od razu: uf, sztywna, ale nie za luźna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja na samym początku narzekałem na Yanko - że właśnie za luźne w łydce. Ostatnio kupiłem trzewiki Meermina: bardzo przylegające. Po zawiązaniu i kilku godzinach chodzenia pojawiły się dwa problemy - otarcia do krwi i brak czucia w stopach:) Musiałem rozwiązywać w czasie dnia, żeby noga trochę odpoczęła. Rozwiązaniem na pewno jest sznurowanie na boksera / łyżwiarza - zaciągamy sznurówki średnio na początku, lekko w środku i mocno na końcu, ale wtedy się przecierają:) Albo zupełne niedociąganie sznurówek. Ale wtedy słabo wygląda. Na chłopski rozum skórzany but przylegający dokładnie do łydki nie będzie pracował tak jak stopa - albo będzie pił, albo uciskał, albo się brzydko zginał. Gdybym dzisiaj miał wybierać, pewnie wybrałbym luźniejszą wersję.

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lekki się offtopic robi, ale - ja preferuję luz w stopie (biorę o pół numeru większe od oksfordów) i przylegającą cholewkę w łydce. Sznurówki wiążę dookoła (na samej górze) - dzięki temu nie spadają i chyba się nie przecierają (pierwsze zmasakrowałem już przy pierwszym wyjściu, drugie na razie ok). Skutek jest taki, że trzewiki mogę mieć na nodze dowolnie długo, niezależnie od tego, czy chodzę, czy siedzę. Jest to o tyle istotne, że nie cierpię zakładania ich na nogę (wiązania, przy tym wyrównywania długości sznurowadła itp), więc jak już założę, to wolę nie ingerować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie związane z możliwoscią zmiany koloru dolnej części tych butów. Chodzi mi o to, czy jest szansa na przefarbowanie jej na czarno używajac zwykłej pasty do butów.

Pozwoliłem sobie skorzystać ze zdjęcia znalezionego na patine.pl, jeśli stanowi to dla Państwa problem, to oczywiście natychmiast je usunę.

Dziękuję,

Edytowane przez Rafras
Brak zdjęcia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

47 minut temu, Rafras napisał:

Mam pytanie związane z możliwoscią zmiany koloru dolnej części tych butów. Chodzi mi o to, czy jest szansa na przefarbowanie jej na czarno używajac zwykłej pasty do butów.

Pozwoliłem sobie skorzystać ze zdjęcia znalezionego na patine.pl, jeśli stanowi to dla Państwa problem, to oczywiście natychmiast je usunę.

Dziękuję,

Nie, ani pasta ani krem nie nadają się do tego. Trzeba usunąć stare wykończenie, ale jeśli się tym nie zajmowales, lepiej powierzyć to profesjonalistom, inaczej zniszczysz buty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@eye_lip: dziękuję za odpowiedź.

@Jamjest: również dziękuję za odpowiedź. Kolor chcę zmienić, ponieważ dużo bardziej podoba mi się połączenie z czarną skórą niż z tą ciemnobrązowa. Wiem, że dostępna jest opcja mto, ale oznaczałoby to znaczny czas oczekiwania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Rafras napisał:

@eye_lip: dziękuję za odpowiedź.

@Jamjest: również dziękuję za odpowiedź. Kolor chcę zmienić, ponieważ dużo bardziej podoba mi się połączenie z czarną skórą niż z tą ciemnobrązowa. Wiem, że dostępna jest opcja mto, ale oznaczałoby to znaczny czas oczekiwania.

Tutaj pisali że ostatnio MTO idzie szybko. Zapytać na pewno warto, może będą w stanie podać dokładniejszy, krótszy termin. Jak nie - stracisz góra kilka minut na kontakt :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
17 godzin temu, csm napisał:

W Berwick 3637 mam rozm. 7UK, w Meerminach Hiro i Olfe mam 8UK. Jest szansa, że wejdę w kopyto 960/G rozm. 7,5UK?

U mnie sprawdziła się zasada 0,5 rozmiaru więcej na Hiro niż w trzewikach Yanko na kopycie 960 (9 UK vs 8,5 UK). A tak swoją drogą- to i jedne i drugie dzisiaj wziąłbym 0,5 rozmiaru mniejsze (proporcja jednak pozostaje) :). Na pewno kopyto 960 jest bardziej "pojemne" niż Hiro i trudno mi sobie wyobrazić, że komuś mogą te dwa kopyta przypasować w identycznym rozmiarze. Jednakże nie wykluczam takiej możliwości :).

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.