Skocz do zawartości

Producenci, marki butów: Yanko


Pan Janusz

Rekomendowane odpowiedzi

Zamówiłem Yanko 780 Cuero dla próby. Ku mojemu zdziwieniu buty są dobre, może troszkę ciasne, ale pewnie się rozchodzą. Jednak oglądając drugi raz uważnie buta natknąłem się na parę mankamentów, 4 wydają mi się poważne, nie wiem czy wpłyną na trwałość buta:

1.  pęknięcie podeszwy http://i.imgur.com/vxQ57HJ.jpg

2.  brak szwów http://i.imgur.com/B7gyUNh.jpg

3.  niedobrze wyglądający szew http://i.imgur.com/5FW9pGP.jpg http://i.imgur.com/zIvpMqM.jpg

4.  odsłonięta wewnętrzna część buta http://i.imgur.com/kp5hkuy.jpg

Są też inne drobne odbarwienia, zabarwienia, ryski, w jednym miejscu kropka czarnej farby, pogniecione zdobienie nad podeszwą, niedokładne wykończenie dziurek, na medalionie są one jakby nie do końca wycięte :/

Pisałem już do Patine 3 godziny temu, jeszcze nie odpisali.

 

Odeślij, przecież to bubel!!! No i skandal, iż czekasz już 3 godziny na odpowiedź. 

Idź do Kazara, tam będzie Pan zadowolony. Serio. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że podobne *usterki pojawią się po kilku pierwszych razach normalnego korzystania z obuwia. Pytanie czy oczekujesz butów z porcelany. Jak chcesz to mogę pokazać moje 3-letnie Yanko, zażynane przez większość jesieni i zimy. Zauważysz podobne problemy.

Ale co ja tam wiem. Święte prawo Konsumenta - nie podobają się to zwracaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pęknięcie podeszwy i niedoszycie w ogóle nie są wadami? To u Yanko standard? Ponieważ oto się najbardziej martwię. 

3 godziny były informacją o moim kontakcie, szkoda że niektórzy odrazu obwiniają mnie jako złego który "hejtuje" że nie odpisali po 3 godzinach... Chciałem się was poradzić, co o tym myślicie i czy głównie to pęknięcie może zaważyć na trwałości obuwia. Wiem jak wyglądają Yanko po tygodniach, miesiącach i latach użytkowania, wszelkie rysy, plamy, tego można się pozbyć i dlatego nie pokazywałem zdjęć. Ehh, a ja naiwny myślałem, że na tym forum są sami gentlemani...

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Milten - nie rób z siebie biednego i pokrzywdzonego misia. Twój wpis ma negatywny wydźwięk pod adresem Yanko. 

Gentelmeni, których tu poszukujesz, są na tym forum. Obecnie pewnie zgłębiają tematy m.in. o butach Yanko aby

nie zadawać dziwnych (że tak to ujmę) pytań. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie w firmie była siesta, ale mam info, że już poszła odpowiedź :)

 

To wszystko na forum było już przerabiane nie tylko przeze mnie i nie tylko w "jankowym" wątku, także nie będę przynudzał, ale spróbuję pokrótce wypunktować najważniejsze, bo wiem, że mniej doświadczeni użytkownicy estetycznie są wyjątkowo wrażliwi. Ja tam się nie dziwię, bo pamiętam, jak sam w ten sposób podchodziłem do pierwszych butów GYW.

 

  1. Fotografie makro nie pokazują buta, lecz jego karykaturę - wyolbrzymiają każdy detal. Nie oceniamy butów na podstawie takich fotografii. Jeżeli są wątpliwości, a sprawy nie są ewidentne, buty należy jednak odesłać. 
  2. Nie ma pęknięcia podeszwy, lecz łączenie pasa i to całkiem niezłe. Zdarzają się mniej estetycznie wykonane.
  3. Dwie dziurki, to nie jest brak szwów, lecz nadmiar dziurek. To się zdarza, jak Alejandro się zagapi. Walczymy z tym. Jest lepiej, ale jeszcze nie wygraliśmy tej batalii. Nie ma to wpływu na konstrukcję, trwałość ... zamaskuje to każdy Szewc. Nie ma to wielkiego znaczenia, ale mnie też trochę razi i nie będę udawał, że tak powinno być, bo cyrkulacja powietrza będzie lepsza ;)
  4. Wchodząc z lupą w łączenia, zawsze coś znajdziemy (ryski, ciemniejsze wykończenia). Również w butach z wyższych półek. Na ciemnych skórach tego nie widać. 

... pewnie coś tam jeszcze pominąłem, ale widzę, że w mailu każdy detal został poruszony, więc mam nadzieję, że tą drogą pożar zostanie ugaszony. W razie wątpliwości zapraszam na priv lub e-mail sklepowy - postaram się pomóc i wyjaśnić tak szczegółowo, jak tylko będę mógł. 

  • Oceniam pozytywnie 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odeślij, przecież to bubel!!! No i skandal, iż czekasz już 3 godziny na odpowiedź. 

Idź do Kazara, tam będzie Pan zadowolony. Serio. 

 

 

Milten - nie rób z siebie biednego i pokrzywdzonego misia. Twój wpis ma negatywny wydźwięk pod adresem Yanko. 

Gentelmeni, których tu poszukujesz, są na tym forum. Obecnie pewnie zgłębiają tematy m.in. o butach Yanko aby

nie zadawać dziwnych (że tak to ujmę) pytań. 

Kolego, może trochę spokoju. Facet grzecznie pyta, nikogo nie obraża - dzieli się wątpliwościami na temat butów na forum o butach. 

  • Oceniam pozytywnie 8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawa wyjaśniona, buty zostają i po rozwianiu wszelkich moich wątpliwości jestem z nich bardzo zadowolony.

Niestety, ale jestem typem, który pierwsze patrzy na detale, a później buduje z nich ogół, więc wśród googleplexów świetnie wykonanych detali, jeden może mnie mieszać i wywoływać uczucie niepewności, przez co staje się niezdrowo wnikliwy, za co przepraszam. Dziękuje więc Patine za wyjaśnienie i rabat pokrywający lekkie niedociągnięcia, oraz saphir.pl za wyjaśnienie i zakończenie wątku na forum. 

  • Oceniam pozytywnie 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do posiadaczy 433 .Czy długo cierpiało wasze podbicie? Pytam bo mam taki uścisk, robią się takie na stopie  poziome kreski(odciski). Założyłem je 3 razy do przymiarki (max 15 minut na nodze ).Przyszywa jakoś specjalnie nie jest rozwarta, lecz się na razie nie schodzi.Jak to u was wyglądało można liczyć ,że się rozbiją ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szanowni forumowicze,

własnie kupiłem sobie pierwsze porządne i drogie buty - padło na koniakowe Yanko 545. Po otrzymaniu okazało się że oba buty mają po bokach przebarwienia. Jeden z zewnątrz a drugi z wewnątrz.

Jestem nowy w tym temacie i chciałem się dowiedzieć jaki poziom niedoskonałości jest akceptowalny a jaki już nie.

Co sądzicie o skazach ze zdjęć?

 

Dziękuję za informację i pozdrawiam.

skaza1.jpgskaza2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Mrocznooki napisał:

Szanowni forumowicze,

własnie kupiłem sobie pierwsze porządne i drogie buty - padło na koniakowe Yanko 545. Po otrzymaniu okazało się że oba buty mają po bokach przebarwienia. Jeden z zewnątrz a drugi z wewnątrz.

Jestem nowy w tym temacie i chciałem się dowiedzieć jaki poziom niedoskonałości jest akceptowalny a jaki już nie.

Co sądzicie o skazach ze zdjęć?

 

Dziękuję za informację i pozdrawiam.

skaza1.jpgskaza2.jpg

przejedziesz kremem i nie będzie śladu - zdjęcia makro wyolbrzymiają takie rzeczy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.