Skocz do zawartości

Suit Supply


+Immune+

Rekomendowane odpowiedzi

Możesz podać swoje wymiary? Chciałbym porównać z moimi, żeby mieć pojęcie o rozmiarówce.

 

Ha, moje wymiary... 187 wzrost, klatka 97, talia 83 i pas 90. Do tego strasznie się garbię, ale to już chyba wyprostują mnie do trumny żeby domknąć wieko...

Zamówiłem 94, jest trochę za obszerne, wydaje mi się że ramiona i rękawy najbardziej... Pewnie 46 byłoby dobre rozmiarowo, ale wtedy za krótka marynarka (nie lubię marynarek nad tyłek). Zresztą spodnie w pasie są idealne, tyle że za długie (ale można mankiet zrobić).

Sam nie wiem czy zwracać, w porównaniu z polskimi wyrobami to jakość jest wyraźnie lepsza... Za 800 zł chyba warto zostawić, pójdę jutro z tym do Mazura, może po skróceniu rękawów (i zwężeniu) jakoś ujdzie w tłumie.

post-6462-0-37333900-1437071828_thumb.jp

post-6462-0-80011300-1437071832_thumb.jp

post-6462-0-85015400-1437071840_thumb.jp

post-6462-0-72954600-1437071843_thumb.jp

post-6462-0-41396200-1437071850_thumb.jp

post-6462-0-09785000-1437071856_thumb.jp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć!

 

I ja skusiłem się na popularny ostatnio w tym wątku model Madison. Uważam, że marynarka leży całkiem dobrze, ale ledwo dopinam się w spodniach. Czy tam jest jakiś zapas, żeby krawiec to poszerzył? Okiem laika trudno mi stwierdzić, czy da się je rozszerzyć o parę centymetrów.

 

Pozdrawiam:)

post-5455-0-72950700-1437076549_thumb.jp

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć!

 

I ja skusiłem się na popularny ostatnio w tym wątku model Madison. Uważam, że marynarka leży całkiem dobrze, ale ledwo dopinam się w spodniach. Czy tam jest jakiś zapas, żeby krawiec to wydłużył? Okiem laika trudno mi stwierdzić, czy da się je rozszerzyć o parę centymetrów.

 

Pozdrawiam:)

 

Dobrze wygląda, warto spróbować! Najlepiej żeby to obejrzał krawiec. Jeśli jest zbyt obcisły w biodrach, to może być trudniej. Jeśli to sam pas, to z 4 cm da się poszerzyć.

 

Zaczynam się zastanawiać co ze mną jest nie tak. Moje spodnie z SuSu są zawsze o min 15cm za długie ;)

Podwijacie je do zdjęć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno skrócenie spodni oraz rękawów to dobry pomysł,natomiast nie przejmuj się garbieniem bo jest nas więcej:)

To jasne, nie podwijałem nogawek celowo. Może po skróceniu rękawów lepiej się będą układały w okolicy ramion...

A same ramiona ujdą? Linia nie zachwyca, z przodu chyba nie ma tragedii, trochę gorzej wygląda to z tyłu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jasne, nie podwijałem nogawek celowo. Może po skróceniu rękawów lepiej się będą układały w okolicy ramion...

A same ramiona ujdą? Linia nie zachwyca, z przodu chyba nie ma tragedii, trochę gorzej wygląda to z tyłu.

 

Linie ramion i plecy ocenisz dopiero jak wygnieciesz lekko marynarkę i straci sztywność. Teraz jest całkiem dobra jak na RTW.

Słabo wyglądają jedynie te rękawy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ha, moje wymiary... 187 wzrost, klatka 97, talia 83 i pas 90. Do tego strasznie się garbię, ale to już chyba wyprostują mnie do trumny żeby domknąć wieko...

Zamówiłem 94, jest trochę za obszerne, wydaje mi się że ramiona i rękawy najbardziej... Pewnie 46 byłoby dobre rozmiarowo, ale wtedy za krótka marynarka (nie lubię marynarek nad tyłek). Zresztą spodnie w pasie są idealne, tyle że za długie (ale można mankiet zrobić).

Sam nie wiem czy zwracać, w porównaniu z polskimi wyrobami to jakość jest wyraźnie lepsza... Za 800 zł chyba warto zostawić, pójdę jutro z tym do Mazura, może po skróceniu rękawów (i zwężeniu) jakoś ujdzie w tłumie.

A ile masz w ramionach?

 

Mówiąc o nieodpowiednio dopasowanych ramionach masz na myśli ich długość, czy obszerność?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lewy rękaw opiera się na mankiecie koszuli, a prawy został nań naciągnięty - stąd taki bałagan. Skrócenie rękawów i koszula na guziki dadzą efekt satysfakcjonujący.

 

To prawda, ale koszule na guziki mam krótsze i nie wystawały z rękawa marynary, stąd wybór spinkowej.

Ogólnie muszę przyznać, że krój, materiał, pewnie też w jakimś stopniu wykonanie przewyższają rodzimą produkcję. Stwierdzam to z przykrością, bo o ile łatwiejsze byłoby życie gdyby taki Bytom chociaż trochę zapożyczył z tego SS. Ale to prędko się nie stanie, bo tylko wyszedłem przed dom zrobić zdjęcia, a już sąsiad (ok. 60 lat) nie omieszkał skomentować, że brak poduszek etc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ile masz w ramionach?

 

Mówiąc o nieodpowiednio dopasowanych ramionach masz na myśli ich długość, czy obszerność?

 

W ramionach mam 44-45 cm. 94 ma niby 45 szerokości, myślę że gdyby była węższa z centymetr to byłoby lepiej.

Długość jest oczywiście do skrócenia, pewnie ze 2-3 cm, wydaje mi się jednak że trochę zbyt obszerne są rękawy na wysokości bicepsa. Ale może to wynika z tego o czym pisał Hargin.

 

W każdym razie po 3 przymiarkach mogę polecić krój, trochę delikatniejsze klapy niż w Madisonie tonują całosć. Jak będzie się nosić zobaczymy z czasem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie, czy zwężenie rękawa na wysokości bicepsa będzie możliwe z uwagi na wszycie rękawa. SS mają dość wysoką "pachę" i otwór jest już wysoko, a zebranie materiału po obwodzie wymusza zmianę wykroju. Tak na "plebejski rozum" :)  Chyba lepiej skoczyć na siłownię :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie, czy zwężenie rękawa na wysokości bicepsa będzie możliwe z uwagi na wszycie rękawa. SS mają dość wysoką "pachę" i otwór jest już wysoko, a zebranie materiału po obwodzie wymusza zmianę wykroju. Tak na "plebejski rozum" :)  Chyba lepiej skoczyć na siłownię :)

 

Też się zastanawiałem czy jest to technicznie wykonalne.. Jeżeli nie, to będzie motywacja żeby wreszcie się na tę siłownię przejść :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że SuSu pozmieniało lekko kroje. Garnitur Washington kupuje przynajmniej jeden rocznie od 4 lat i ten ostatni znacząco rożni się dopasowaniem od pierwszego.

Szczególnie rękawy w bicepsie sporo zyskały, talię też poszerzyli przynajmniej z 4 cm. 

 

Chyba szycie na wyidealizowanego modela odbijało się sporą porcją zwrotów.

 

Ktoś ma podobne wrażenia?

 

Kupuję głównie ze starszych kolekcji, więc nie wiem, jak jest teraz (ale patrz niżej). W każdym razie marynarki, które mam (dwurzędówki Soho i Boston) są taliowane bardzo mocno. Z posiadanego RTW są to najmocniej taliowane marynarki. Dla przykładu - model Soho w rozmiarze 48 - pod pachami 53, w talii 46. Leży na mnie idealnie, ale guziki trzeszczą - nie mogę nabrać maksymalnie powietrza, muszę oszczędnie oddychać :) Podsumowując - są to kroje dla młodych i szczupłych.

 

Pomierzyłem jeszcze wczoraj moje marynarki Soho i Madison - jedyna różnica to talia, ta druga ma 47 cm. To widać i czuć. Innych różnic nie widzę, wszycie rękawów identyczne (koszulowe). Jednak miękka flanela leży na mnie w ramionach inaczej i gorzej, niż sztywniejsza bawełna w Soho. Trochę pokombinowałem z chusteczką do nosa i chyba muszę wszyć lekkie poduszki :) No taka sytuacja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przymierzałem parę miesięcy temu kilka, może nawet kilkanaście garniturów SuSu w salonie i wszystkie w pasującym mi rozmiarze (najczęściej 26) miały spodnie sporo za szerokie w pasie. Wczoraj dotarły do mnie trzy garnitury z outletu (Madison, Soho i Napoli) i we wszystkich spodnie są jedynie delikatnie luźne, akurat tak, jak lubię po przerobieniu ich na szelki.

I teraz nie wiem, czy faktycznie taką w międzyczasie wyhodowałem oponę, czy może faktycznie nowe modele są obszerniejsze? ;-)

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie, czy zwężenie rękawa na wysokości bicepsa będzie możliwe z uwagi na wszycie rękawa. 

 

Moje rzeczy już są u krawcowej i według niej da się to poprawić. Jak na RTW i tak było genialnie, ale wkurzały mnie te rękawy. Dodatkowo wiec, zleciłem lekkie taliowanie i likwidację małej fałdy pod kołnierzem. Przeróbka spodni weszła w pełen zakres, szerokość, długość, pas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje rzeczy już są u krawcowej i według niej da się to poprawić. Właściwie, jak na RTW i tak było genialnie, ale wkurzały mnie te rękawy. Dodatkowo wiec, w marynarkach zleciłem lekkie taliowanie i likwidację małej fałdy pod kołnierzem. Przeróbka spodni weszła w pełen zakres, szerokość, długość, pas.

 

Hm, to pocieszające że jest szansa na poprawę. Ja planuję wybrać się do p. Mazura na Chmielnej w poniedziałek, chyba że znacie kogoś w Warszawie kto miał już do czynienia z przeróbkami SuSu? Pewnie nie jest to jakaś specjalizacja wymyślna, ale zawsze lepiej żeby ktoś już miał praktykę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hm, to pocieszające że jest szansa na poprawę. Ja planuję wybrać się do p. Mazura na Chmielnej w poniedziałek, chyba że znacie kogoś w Warszawie kto miał już do czynienia z przeróbkami SuSu? Pewnie nie jest to jakaś specjalizacja wymyślna, ale zawsze lepiej żeby ktoś już miał praktykę...

Janusz Kruszewski świetnie robi przeróbki. Powierzałem mu m.in garnitur SS i spisał się znakomicie. Nie wiem tylko czy nie jest teraz na urlopie...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ramionach mam 44-45 cm. 94 ma niby 45 szerokości, myślę że gdyby była węższa z centymetr to byłoby lepiej.

Długość jest oczywiście do skrócenia, pewnie ze 2-3 cm, wydaje mi się jednak że trochę zbyt obszerne są rękawy na wysokości bicepsa. Ale może to wynika z tego o czym pisał Hargin.

 

W każdym razie po 3 przymiarkach mogę polecić krój, trochę delikatniejsze klapy niż w Madisonie tonują całosć. Jak będzie się nosić zobaczymy z czasem.

Dzięki za informacje. Mam nadzieję, że pokażesz garnitur na sobie po przeróbkach. :)

 

Jeszcze jedno pytanie mam - jakiej długości rękaw marynarki jest na Ciebie dobry (licząc od miejsca wszycia do jego końca)? 

 

PS. Jeśli kupujesz koszule CT - jakiej długości rękaw wybierasz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.