Skocz do zawartości

Suit Supply


+Immune+

Rekomendowane odpowiedzi

Właśnie zapytałem konsultanta o różnice pomiędzy napoli a lazio, oto co odpisał: 

"well they are almost the same only the Lazio is slightly slimmer in the waist and shoulder width

both half canvas. ......no the drop of the Lazio is lower
but since the shoulder width is slimmer the hole suit looks slimmer"
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Właśnie zapytałem konsultanta o różnice pomiędzy napoli a lazio, oto co odpisał: 

"well they are almost the same only the Lazio is slightly slimmer in the waist and shoulder width

both half canvas. ......no the drop of the Lazio is lower
but since the shoulder width is slimmer the hole suit looks slimmer"

 

 

Z tabeli rozmiarów wynika, że Lazio jest trochę węższy w klatce.

 

Po porównaniu tabel rozmiarów wydaje mi się, że tańszym odpowiednikiem Lazio będzie model Livorono.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tabeli rozmiarów wynika, że Lazio jest trochę węższy w klatce.

 

Po porównaniu tabel rozmiarów wydaje mi się, że tańszym odpowiednikiem Lazio będzie model Livorono.

Zapomniałem zapytać o Livorno ale być może nie ma half canvas., stąd niższa cena. Dopytam i podzielę się odpowiedzią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda na to, że postanowili ożywić krój NAPOLI. Ciekaw czy coś korygowali w wykroju, bo to był jeden z najobszerniejszych modeli.

Wykrój w ostatnim okresie uległ zmianie. Mam dwa garnitury Napoli. Pierwszy kupiony na początku 2013 r. i drugi w 2015 r.

Różnią się dość znacznie. Marynarka jest obecnie krótsza, węższa w barkach. Spodnie są bardziej dopasowane. Mnie osobiście odpowiadał pierwszy, klasyczny krój. Uważam, że Napoli to jeden z lepszych wyborów jeżeli nie chcemy mieć dużej szafy i szukamy podstawowych wzorów.

  • Oceniam pozytywnie 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Wieśniak - szczerze mówiąc, to lepiej się "czuję" na stronie sklepu SS, niż w ich salonie (co prawda byłem tylko w jednym, nie w Holandii). Zamówienie nic nie kosztuje, przymierzasz w komfortowych, domowych warunkach i podejmujesz decyzję na spokojnie (bez presji sprzedawcy czy czasu). 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Wieśniak - szczerze mówiąc, to lepiej się "czuję" na stronie sklepu SS, niż w ich salonie (co prawda byłem tylko w jednym, nie w Holandii). Zamówienie nic nie kosztuje, przymierzasz w komfortowych, domowych warunkach i podejmujesz decyzję na spokojnie (bez presji sprzedawcy czy czasu). 

Powiadasz na spokojnie  hmm masz na myśli outlet? )heheh

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z czego są , te widoczne na zdjęciach ,  podszewki w lnianych garniturach ??

 

no i szybkie pytanie dla posiadaczy garniturów SuSu : przy wymiarach ; wzrost 179 , plecy  49 , klatka 111 , biceps 37 , talia 94 w jaki rozmiar uderzać ?

W pierwszej kolejności zwróciłbym uwagę na szerokość ramion i przy tym wzroście brałbym raczej short - choć, kiedy ja przymierzałem, to w paru modelach (nie pamiętam już niestety których - jeden to chyba Washington był) podobało mi się to jak marynarka leży i w rozmiarze 26 i 52.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OUTLET zakończył działalność z dniem dzisiejszym.... 

 

 

@Do_Diabła - "blue" ma trochę gorzej wykończone detale (np. wszycie podszewki), bardziej "masowe" tkaniny i mniejszy wybór krojów.  "Red" - m.in. niektóre szyte na pełnym płótnie, ręcznie wykańczane, droższe materiały. 

 

Z Red line widziałem wyłącznie La Spalla i muszę powiedzieć, że nie byłbym skłonny zapłacić ponad 2500zł za taki garnitur, gdyż niebezpiecznie zbliża się do magicznej granicy kosztów "bespoke". Blue - myślę, że różnice z linią "purple" są trudne do zauważenia, bez pogłębionej inspekcji. 

Edytowane przez Hargin
  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako że jest to moja pierwsza wiadomość chciałem wszystkich przywitać i  jednocześnie skorzystać z wiedzy eksperckiej forumowiczów.

 

Podobnie jak kilka osób w tym wątku skusiłem się na dwurzędowy garnitur soho z SuSu. Wydaje mi się, że z przodu leży dość dobrze, natomiast z tyłu jest kiepsko i w związku z tym pytanie czy jest:

  1. za mały i powinienem go próbować wymienić
  2. rozmiar jest ok, a krawiec będzie mi w stanie pomóc z tym problemem.

post-7262-0-04505800-1437595322_thumb.jppost-7262-0-40320900-1437595323_thumb.jp

post-7262-0-92102200-1437595319_thumb.jppost-7262-0-06667000-1437595316_thumb.jp

 

Zdjęcia wykonane telefonem dlatego jakość nie jest powalająca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.