Skocz do zawartości

Suit Supply


+Immune+

Rekomendowane odpowiedzi

Rozmiar jest ok. Masz wyższe lewe ramię i ciągnie ci całe plecy. Krawiec mógłby Ci pomóc, ale tylko podczas szycia na miarę. Luźniejsze marynarki nie będą tak uwidaczniały tego problemu, ale nie będą tak dobrze wyglądały. 

 

A czy poduszeczka nie załatwi sprawy? Z ew. korektą wszycia rękawa, jeśli zacznie się coś tam dziać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako że jest to moja pierwsza wiadomość chciałem wszystkich przywitać i  jednocześnie skorzystać z wiedzy eksperckiej forumowiczów.

 

Podobnie jak kilka osób w tym wątku skusiłem się na dwurzędowy garnitur soho z SuSu. Wydaje mi się, że z przodu leży dość dobrze, natomiast z tyłu jest kiepsko i w związku z tym pytanie czy jest:

  1. za mały i powinienem go próbować wymienić
  2. rozmiar jest ok, a krawiec będzie mi w stanie pomóc z tym problemem

 

1. Trochę opina się w pasie. Lepiej byłoby gdyby marynarka była odrobinę luźniejsza

2. Prawe ramię masz dobre 2cm niżej, stąd ta skośna fałda po prawej stronie pleców i załamanie z przodu na wysokości środkowego guzika. Można pchać tam poduszki ale moim zdaniem to słaby pomysł. Krawiec może też odpruć rękaw i obniżyć prawe ramię.

 

Poza tym to naprawdę fajny garnitur. 

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za wszystkie opinie, ostatecznie postanowiłem zatrzymać garnitur. Spodnie są do skrócenia więc zabiorę ze sobą do krawca też marynarkę. Pewnie zdecyduję się na przesunięcie guzików o ~1cm, i sprawdzę jak będzie się prezentował garnitur z poduszką, jeżeli kiepsko to pewnie pójdę na całość i poproszę o obniżenie prawego ramienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

za styleforum i rozmową przeprowadzoną z obsługą SS w Londynie, od kolekcji A/W 2015 zmniejszy się udział modeli dwurzędowych, z uwagi na ograniczone nimi zainteresowanie. Jeśli ktoś się szykował, to musi zacząć rozważać inne warianty. Mroczne czasy nadchodzą...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

za styleforum i rozmową przeprowadzoną z obsługą SS w Londynie, od kolekcji A/W 2015 zmniejszy się udział modeli dwurzędowych, z uwagi na ograniczone nimi zainteresowanie. Jeśli ktoś się szykował, to musi zacząć rozważać inne warianty. Mroczne czasy nadchodzą...

 

Kurczę, szkoda... Ale może zostawią chociaż model soho, nie muszą nad nim kombinować, byle ze dwa wzory były. Za madisonem płakał nie będę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli ktoś pamięta moją sprawę sprzed kilku stron z podejrzeniem zamiany metek w zamówionej przez mnie Havanie - oto odpowiedź SS:

 

"Thank you for your patience. Hereby I would like to inform you that our Warehouse confirmed that the size of the jacket matches the label. If you have any questions in the future, please feel free to contact us again."

 

Wychodzi na to że:

a. albo się roztyłem

b. albo coś mi się ubzdurało

c. albo po prostu miałem pecha

d. każde z powyższych

 

W każdym razie no hard feelings z mojej strony, kontakt z obsługą był bardzo dobry, zwrot przebiegł bezproblemowo a nawet jestem parę złotych na plusie w skutek różnicy kursów. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam dwa krótkie pytania,

czy model http://eu.suitsupply.com/en/hartford-fit.htmlbył dostępny w wyprzedaży? jeżeli tak to jaka była jego cenna? niestety nie widziałem go na wyprzedaży.

drugie pytanie dla forumowiczów z okolic Warszawy, gdzie oddajecie garnitury z ss do przeróbek? potrzebuję lekko przesunąć guzik marynarki, odpruć szlufki od spodni i doszyć guziki na szelki. Chciałbym oddać garnitur do kogoś sprawdzonego i kogoś kto by chciał się tym zająć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam dwa krótkie pytania,

czy model http://eu.suitsupply.com/en/hartford-fit.htmlbył dostępny w wyprzedaży? jeżeli tak to jaka była jego cenna? niestety nie widziałem go na wyprzedaży.

 

Tego konkretnego modelu nie widziałem w outlecie, natomiast jeżeli chodzi o Red Line to był model La Spalla przeceniony z 699 na 399 euro.

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyszedł flanelowy dwurzędowiec Soho, wyhaczony chyba w ostatnim lub przedostatnim dniu przed zamknięciem outletu. Pierwsze wrażenie bardzo korzystne, ładny materiał.

 

A propos porównania krojów Madison i Soho: kroje są zbliżone, jednak ewidentnie to nie jest to samo. Soho jest bardziej dopasowane i inaczej układa się w ramionach (co jednak może wynikać z innego/inaczej pracującego materiału). Soho ma krótsze rękawy i chyba jest nieco krótsza, ale teraz nie mam jak zmierzyć.

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję wszystkim za odpowiedź.

Była chyba jeszcze Sienna przeceniona z 399 na 289 czy coś koło tego.

Na 279. Kupiłem ją i dlatego szukam, wzór ma naprawdę świetny.

Z takimi poprawkami możesz śmiało oddać garnitur każdemu krawcowi.

Właśnie wolałbym poznać jakiegoś krawca, który nie obrazi się na łatwych przeróbkach (i doradzi te trudniejsze),a w przyszłości chciałby mi pomóc się np. zwymiarować, uszyć kamizelkę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry.

 

Jako, że jestem nowy na forum, to chciałbym wszystkich przywitać. Śledzę forum od jakiegoś czasu, ale po raz pierwszy mam okazję coś napisać - może przyda się innym początkującym ;)

 

W outlecie SS kupiłem garnitur Napoli - zdaje się, że jest to kolekcja jesień/zima 2013 (strona już nie jest dostępna, ale to ten: http://statics.suitsupply.com/images/products/Suits/zoom/Suits_Light_Brown_Stripe_Napoli_P3736_Suitsupply_Online_Store_1.jpg). Na przesyłkę trochę czekałem, ale przyszła w terminie podanym na stronie. Wszystko ładnie zapakowane, z pokrowcem i wieszakiem.

 

Jeśli chodzi o materiał, to 100% wełna Vitale Barberis Canonico (bez żadnych super S, przynajmniej nie ma 'etykietki'), gruba i 'mięsista' (flanela?). Podszewka marynarki 100% bemberg, podszewka spodni 50% wiskoza, 50% poliester (ale wydaje mi się, że ten poliester nie powinien bardzo przeszkadzać).

 

Size advisor przy moich wymiarach (mniej więcej: 176cm wzrostu, 102cm w klatce, 77cm w pasie), podpowiadał mi rozmiar 44, ale stwierdziłem, że może być trochę mały i zamówiłem 46. Żaden ze mnie znawca (jeśli go nie odeślę, to będzie jedyny dobry na mnie garnitur w szafie), ale wydaje mi się całkiem dobrze dopasowany, chociaż chętnie posłucham opinii kogoś bardziej doświadczonego. Kołnierz i klapy nie odstają, nie wypycha mi barków i ma odpowiednią długość rękawów (to mnie odrobinę zaskoczyło, bo prawie wszystkie marynarki które w życiu mierzyłem miały za długie rękawy). 

Żeby nie było zbyt różowo, to na pewno do skrócenia są spodnie (ale to u mnie norma), ewentualnie marynarka do taliowania. Mam też trochę więcej luzu w pasie niż w bardziej dopasowanych spodniach, ale chyba nie powinien to być problem. To co mnie najbardziej niepokoi, to fałda poznańska, ale z tego co rozumiem, to raczej krawcowa powinna dać sobie z tym radę (czy tu się mylę?). Nie wiem też czy guziki nie powinny być odrobinę niżej, ale z tym chyba nic się nie zrobi.

 

Ogólnie, jeśli uda się dokonać przeróbek u krawca, to uważam to za dobry zakup, zwłaszcza w cenie outletowej.

 

 

Zdjęcia (przepraszam za słabą jakość i niedopasowaną koszulę):

post-6826-0-17351700-1438013274_thumb.pnpost-6826-0-88669500-1438013295_thumb.pnpost-6826-0-09106800-1438013310_thumb.pn

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.