Skocz do zawartości

Suit Supply


+Immune+

Rekomendowane odpowiedzi

To możliwe:)

Zauważyłem również, że jak przystało na rynek amerykański, garnitury są minimalnie obszerniejsze (w moim przypadku Soho i Madison) niż obecna kolekcja :)

 

Ja mam dokładnie odwrotne wrażenie. Pisałem już o tym wcześniej. Tegoroczny Maddison jest odrobinę obszerniejszy niż ten z 2013r. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W krajach UE jest najtaniej - bo odpadają koszty celne i ryzyka kursowe (tam gdzie cena podana jest w €). Już dla UK ceny w przeliczeniu do euro prawie się podwajają. Tak samo jest Rosji, Chin czy USA. Stawiam, że produkcja w Chinach nie zmienia kanałów dystrybucji, czyli przez magazyn centralny w Holandii. W sumie nie jest to jakoś szalenie dziwne. Bardziej interesujące jest w przypadku MassimoDutti, gdzie ceny w Hiszpanii i Portugalii są o ok. 30% niższe niż w pozostałych krajach UE.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W krajach UE jest najtaniej - bo odpadają koszty celne i ryzyka kursowe (tam gdzie cena podana jest w €). Już dla UK ceny w przeliczeniu do euro prawie się podwajają. Tak samo jest Rosji, Chin czy USA. Stawiam, że produkcja w Chinach nie zmienia kanałów dystrybucji, czyli przez magazyn centralny w Holandii. W sumie nie jest to jakoś szalenie dziwne. Bardziej interesujące jest w przypadku MassimoDutti, gdzie ceny w Hiszpanii i Portugalii są o ok. 30% niższe niż w pozostałych krajach UE.

oraz koszty łapówek w Rosji czy Chinach
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według mnie, to nie kwestia łapówek, czy ryzyka kursowego (a przynajmniej w mniejszej części), a po prostu pozycjonowania marki. Zobaczcie sobie jak np. wygląda salon Reserved w  Moskwie(1700 metrów kwadratowych w samym centrum Moskwy). Ceny też kilkukrotnie wyższe niż w Polsce. Myślę, że podobnie jest z SS.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Zając Poziomka: a ja z kolei mam inne zdanie :) Jaki sens miałoby wyższe pozycjonowanie SS w UK niż np. w Niemczech (wyższe zarobki, mniejsza konkurencja)? Pamiętajmy, że oni płacą w walutach, w których zarabiają. My kupując w EURO przeliczenie kursu bierzemy na siebie - a przesyłki są FREE. Inny jest koszt wysłania kuriera do Polski, a inny do USA czy Rosji (no i ewentualnych wymian lub zwrotów).

 

EDIT: ooo... akurat do Rosji nie wysyłają :) Solidarni z Europą :)

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie :) Tego nie powiedziałem, ale one nie podnoszą ceny - bo te są na tym samym poziomie, gdzie wiele spraw można załatwić bardziej normalnie :) Zresztą biorąc pod uwagę, że SuitSupply działa w wielu miejscach na zasadzie franszyzy, to ryzyko "lokalne" przejmują partnerzy biznesowi. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dotarla do mnie jesienna marynarka Havana z outletu. Jako ze nie bylo duzego wyboru, wzialem rozmiar 94 (najszczuplejszy z dlugich).

Wzialem dlugi dlatego, ze SS ma ogolnie krotkie marynarki a ja chcialem miec wreszcie prawidlowa dlugosc przy wzroscie 186.

Ale (tak jak sie zreszta spodziewalem z analizy tabelek), marynarka jest lekko za duza... Co sadzicie?

 

Z tego co ja widze moim niewprawnym okiem:

1. Rekawy do skrocenia - zastanawiam sie tylko czy skrocenie nie wypadnie za blisko guzika?

2. Na pewno do wytaliowania.

3. Na plecach sie marszczy. Da sie to wg Was bezproblemowo poprawic? Co trzeba by zrobic w tej sprawie?

 

Generalnie - jest sens sie z nia bawic? 

 

Zdjecia robiona komorka, wiec niestety szalu nie ma z jakoscia.

post-5870-0-25717300-1438246852_thumb.jp

post-5870-0-26264400-1438246862_thumb.jp

post-5870-0-11438400-1438246871_thumb.jp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W nawiązaniu do pozycjonowania...przewiduję, że dla nas (klientów SS) lepsze jest obecne status quo, jeśli chodzi o kwestię sprzedaży w Polsce.
Spece od marketingu SS wnikliwie przeanalizują polski rynek, odkryją że w porównywalnej cenie można w Polsce zakupić w popularnych sieciówkach dużo gorsze produkty i....wypozycjonują SS wyżej niż byśmy tego chcieli. Jestem niemal przekonany, że garnitury ~ 300 €, w polskim salonie oscylowałyby również w okolicach 2000 złotych.
Więc może niech nie wchodzą na nasz rynek...przynajmniej do czasu wprowadzenia Euro :)

pozdrawiam:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.