Skocz do zawartości

Suit Supply


+Immune+

Rekomendowane odpowiedzi

Jedyne co na pocieszenie, to, że marynarka będzie pasować w lato jako zdekompletowana do białych spodni :)

 

Może chociaż gdzieś to zgłoszą do technicznego działu, żeby na przyszłość uniknąć takiego bubla. To chyba złe szycie, na szwie zdaje się można zrobić dodatkowe wzmocnienie, które absorbuje wszelkie napięcia i odciąża materiał. Robiłem coś takiego u krawcowej w tanich spodniach, które były zmęczone. A teraz przypomniałem sobie, że chyba w jednej z marynarek SS też odkryliśmy podobny problem i zareagowaliśmy w porę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:) Faktycznie marynarka, z uwagi na krój i wzór materiału nadaje się do noszenia bez spodni - co nie powiększa straty :) 

 

Dziś SuSu się zreflektowało i otrzymałem nową propozycję: 30% upustu na kolejny garnitur oraz gratis koszula z egipskiej bawełny (niezależnie od siebie). Dla mnie ok :) Wartość rabatu na poziomie 186€.

  • Oceniam pozytywnie 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam swoje zasady i nie ostrzegałem ich o "konsultacjach na łamach największej w centralnej Europie społeczności internetowej oddanej tematyce męskiej elegancji". Z drugiej strony polecając wielokrotnie SS na tym forum, czułbym się nieelegancko tając ten przypadek :-)

  • Oceniam pozytywnie 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś opisywałem swój przypadek - reklamując pęknięcie na szwie koszuli Hawes and Curtis (później naprawione przez krawcową bez śladu za 4 zł) otrzymałem nową koszulę gratis. Zastanawiam się, czy w przypadku garnituru SS byłoby to niemożliwe, ponieważ a. garnitur jest droższy niż koszula; b. narzuty/marże stosowane przez H&C są wyższe niż te stosowane przez SS; c. H&C ma bardziej permisywną politykę w tym zakresie, czy d. wszystko razem:-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szanowni Forumowicze chciałby zakupić dwa garnitury SuSu z nowej kolekcji z tym, że chciałbym aby były na tyle uniwersalne aby można je było rozkompletować i nosić na przemian. W zamyśle chciałbym uzyskać 4 zestawy do codziennej pracy.

 

Zwracam się z prośbą o pomoc w wyborze takich dwóch garnitórów. Mimo, że podobają mi się wyraziste kraty na ten moment za najrozsądniejsze rozwiązanie uważam połączenie garniturów wskazanych poniżej.

 

http://eu.suitsupply.com/en/suits/lazio-grey-check/P4755.html?cgid=Suits

 

http://eu.suitsupply.com/en/suits/lazio-blue-plain/P3967.html?cgid=Suits

 

Bardzo proszę o opinie i ewentualne inne sugestie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szanowni Forumowicze chciałby zakupić dwa garnitury SuSu z nowej kolekcji z tym, że chciałbym aby były na tyle uniwersalne aby można je było rozkompletować i nosić na przemian. W zamyśle chciałbym uzyskać 4 zestawy do codziennej pracy.

 

Zwracam się z prośbą o pomoc w wyborze takich dwóch garnitórów. Mimo, że podobają mi się wyraziste kraty na ten moment za najrozsądniejsze rozwiązanie uważam połączenie garniturów wskazanych poniżej.

 

http://eu.suitsupply.com/en/suits/lazio-grey-check/P4755.html?cgid=Suits

 

http://eu.suitsupply.com/en/suits/lazio-blue-plain/P3967.html?cgid=Suits

 

Bardzo proszę o opinie i ewentualne inne sugestie.

 

 

Rozważyłbym ten: http://eu.suitsupply.com/en/suits/hudson-navy-plain/P4264.html?cgid=Suits&srule=PriceAsc&start=0&sz=24

 

Marynarka - robiąca za odd jacket - dzięki swojemu krojowi może być noszona przez cały rok i prawie do wszystkich spodni. Jedyny minus to trochę niższa formalność, ale w zamian za to uzyskujesz ogromną uniwersalność.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według mnie lepiej wybrać granatowy garnitur gładki z nieformalną marynarką (przychylam się do zdania Lebowski32), czyli model Havana, a szary wybrać we wzór.

 

Mi się podoba jeszcze ten http://eu.suitsupply.com/en/suits/havana-grey-check/P4711.html?cgid=Suits&prefn1=color&prefv1=Grey

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko fajne. Na miejscu osoby oswajającej się z garniturami brałbym właśnie wszelkie garnitury z naszywanymi kieszeniami i miękkimi ramionami (modele Havana, Hudson itd.). Bo w większości przypadków są bardzo uniwersalne - nawet jeśli marynarka jest w kratę, czy jakiś wzór (byle nie biznesowy prążek). Daje to największe pole do popisu przy tworzeniu zestawów kombinowanych z bardzo rożnymi spodniami, czy nawet kamizelkami. Poza tym zawsze do najzwyklejszych spodni i koszuli można narzucić wtedy na siebie marynarkę. Z normalnym garniturem eleganckim się tak nie da, bo widać, że marynarka to "sierota".

W większości przypadków do pracy nie trzeba zakładać formalnego stroju, więc marynarka bardziej sportowa będzie zazwyczaj w porządku (spodnie w komplecie lub zdekompletowane).

No chyba, że pracujemy w sądzie, albo chcemy mieć garnitur na uroczystości typu ślub itd., wtedy lepiej postawić na tradycyjną szarość i granat w kroju klasycznym (kieszenie nienaszywane).

 

Także przefiltruj sobie z ich strony pod kątem Havana, Hudson i Mercer. Są też ciekawe Washingtony na półpodszewce z naszytymi kieszeniami. Jako pierwszy weź ten granat Havany, a jako drugi co Ci w duszy zagra :)

 

EDIT - zwróć ewentualnie uwagę na to, czy materiał nie jest zbyt zimowy, albo letni - skoro to pierwsze garnitury to lepiej, żeby pasowały do dziesięciu miesięcy w roku, a nie tylko trzech, albo sześciu :) W tym pomoże Customer Care ostatecznie, bo po opisie i zdjęciu nie zawsze się da ocenić.

  • Oceniam pozytywnie 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za wyczerpującą odpowiedź. Problem polega na tym, że właśnie pracuje m. in. w sądzie :) Jestem aplikantem adwokackim. Przerabiałem już temat z formalnymi garniturami, jednak pracuje w bardzo małej miejscowości i czuje potrzebę zejścia jeden stopień niżej z formalnością. Generalnie styl SuSu idealnie wpisuje się w moje potrzeby. Który granatowym modelu Havana miałeś na myśli?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W bardzo małej miejscowości, w konserwatywnym środowisku kroje SuSu mogą być.... prawdziwym szokiem :) Lepiej postaw na klasykę (w kroju i tkaninach), aby wzbudzać wyglądem zaufanie. Nakładane kieszenie to powinien być "szczyt szaleństwa", ale w parze np. z jednolitą i ciemną tkaniną (granat jest optymalny). 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niczego innego nie miałem na myśl :) Obniżenie formalności krojem czy tkaniną z dużym przypuszczeniem pozostanie niezrozumiane :) 

 

Oczywiście można mieć to w poważaniu i robić wedle własnych potrzeb, ale to raczej domena tych, którzy są (lub prawie są) już na szczycie, a nie dopiero na niego spoglądają. 

  • Oceniam pozytywnie 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podoba mi się ostatnie zdanie :)

 

Generalnie w moim środowisku szczyt elegancji polega mniej wiecej na spodniach dzinsowych, marynarce i casualowej koszuli. Dlatego od samego początku kiedy zacząłem prace mój strój ( typowy garnitur Vistula, krawat oraz poszetka ) wzbudzał nie tyle kontrowersje co zainteresowanie, zwłaszcza ze strony płci pięknej. Czuje jednak, że tworzę tym strojem zbyt duży kontrast między sobą a ludźmi z którymi pracuję dlatego właśnie czuję potrzebę zejścia ze stopniem formalności.

 

Jestem świadomy, że moja wiedza na temat męskiej elegancji jeszcze raczkuje i jest dużo mniejsza od większości forumowiczów, dlatego z wdzięcznością przyjmuję wszelkie uwagi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to te dwa zaproponowane garnitury i ich łączenie. 

 

Zwróć uwagę na to, by marynarka była w miarę letnia / uniwersalna, a spodnie i tak będziesz potem musiał nabyć zimowe / jesień-wiosna / lato. 

 

Marynarki z nakładanymi kieszeniami i lekkimi krojami zostaw sobie na później - z granatowej normalnej marynarki zrobisz i oficjalny garnitur na uroczyste okazje i nieoficjalny weekendowy strój. To jest absolutny must-have. Szara jest mniej poręczna i szarość nie każdemu pasuje. 

 

Człowiek ubiera się dla siebie, więc ja bym się tym formalizem nie przejmował aż tak strasznie. Szczególnie, że od prawnika się oczekuje jednak dobrego ubioru. 

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Idealnego rozwiązania nie będzie, ale w takim razie kompilując wszystko sugerowałbym:

 

Jeden:

http://eu.suitsupply.com/en/suits/hudson-navy-plain/P4264.html?cgid=Suits&srule=PriceAsc&start=0&sz=24

 

Właśnie o tym mówiłem. Jest tego minus, bo ten garnitur nie będzie działał formalnie - dajesz dobry przykład, to nakładane kieszenie nie będą pasować do sądu na rozprawę. Ale uniwersalność tego garnituru jest ogromna. Ta granatowa marynarka zadziała prawie ze wszystkim spodniami, białymi, brązowymi, ciemnymi, jasnymi, dżinsami etc. Także kolorowymi zwariowanymi chinosami (bordo, zieleń). To jest "szwajcarski scyzoryk" w szafie, jak mawiał klasyk. A do tego masz jeszcze spodnie, jeśli chcesz zrobić sportowy garnitur.

 

Z klasycznego granatowego garnituru z 100% wełny i z normalnymi kieszeniami będziesz mógł rozkompletować marynarkę, ale tylko do innych garniturowych wełnianych spodni. De facto tylko do szarych spodni na kant. Każdy inny wariant sprawi, że marynarka będzie wyglądać jak "sierota". Prawie na pewno nie będzie pasować do bawełny, dżinsu, chinosów, białych spodni itd.

 

Dlatego wybrałbym to. Klasyczny krój sprawi, że będziesz mógł zakładać tylko formalny strój. Skoro polubiłeś elegancję, to bardzo szybko odczujesz niedostatki z braku luźnej sportowej odd jacket. Stąd wydaje mi się, że moja propozycja jest najbardziej trafiona. Przekonasz się po tym, jak często będziesz sięgał po górę tego garnituru bez wyciągania spodni. Zapewniam.

 

Natomiast jest problem, że ten strój jest mało formalny. Dlatego jako drugi idąc tokiem Hargina wybrałbym szary Napoli z najniższej linii, jednolity. Któryś z tych dwóch: 

http://eu.suitsupply.com/en/suits/napoli-light-grey-plain/P4122.html?cgid=Suits&srule=PriceAsc&start=0&sz=24

http://eu.suitsupply.com/en/suits/napoli-grey-plain/P4296N.html?cgid=Suits&srule=PriceAsc&start=0&sz=24

 

Szarość podobnie jak granat jest kolorem uniwersalnym. Będziesz mieć formalny strój do sądu, od którego szare spodnie będą pasować do wielu innych marynarek, kupowanych w przyszłości. Także sportowych.

Marynarka w kratę też byłaby ok, ale przecież możesz też poszaleć koszulami i krawatami do jednolitych spodni i granatowej góry.

 

A kolejny zakup na liście to klasycznie skrojony granat :) Nawet jeśli będzie w tym samym kolorze co ta Havana. Krój i faktura materiału mają ogromne znaczenie. Wielu ludzi rozpoczynając kompletowanie garderoby nie zdaje sobie sprawę z tego, że na początku trzeba rotować nie kolorystykę, lecz rodzaje materiałów i sposób uszycia marynarek.

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj ja bym nie przeceniał tego Hudsona w Navy. Mam takowy i średnio wyobrażam sobie go łączyć z innymi garniturami o różnej gramaturze materiału (ja go łączę z jasno szarą letnią havaną). To jest dość ciemny odcień granatu miksując go z np. chino lub jeansami na bank wyjdzie na "sierotę". Odcień również dość skutecznie maskuje nieformalny krój. Ja go używam dość często na spotkania biznesowe i różne okoliczności (nie śluby :-) ). Taka moja "sprezzatura" :-)

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj ja bym nie przeceniał tego Hudsona w Navy. Mam takowy i średnio wyobrażam sobie go łączyć z innymi garniturami o różnej gramaturze materiału (ja go łączę z jasno szarą letnią havaną). To jest dość ciemny odcień granatu miksując go z np. chino lub jeansami na bank wyjdzie na "sierotę". Odcień również dość skutecznie maskuje nieformalny krój. Ja go używam dość często na spotkania biznesowe i różne okoliczności (nie śluby :-) ). Taka moja "sprezzatura" :-)

 

 

No to poddaję w wątpliwość mój poprzedni post :)

 

Zbyt lekki materiał, żeby to była uniwersalna odd jacket?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@lucasd - to zbyt duże uogólnienie, biorąc pod uwagę, że SS stosuje tkaniny różnych producentów. "Navy to navy" :) ciemny granat, ale czy wpada w czerń czy nie to zależy od konkretnego przypadku. 

 

Natomiast ich "blue" to bardzo szeroka paleta kolorystyczna. Od bardzo jasnych do wpadających w granat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czyli tylko kwestia koloru. Jest ciemniejszy od ich standardowej Navy Havany? (np. http://eu.suitsupply.com/en/jackets/havana-navy-plain/C847.html?cgid=Jackets&srule=PriceAsc&start=0&sz=24)

 

Bo jeśli mieści się w tej palecie, to może to dobrze wyglądać z jasnymi spodniami.

Zapewne lepiej bardziej blue, ale wszystkiego mieć nie można ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdjęcia na stronie SS często nie oddają dokładnie faktycznego odcienia materiału. Bywają ciemniejsze, jaśniejsze, a nawet pokazują inną tonację. Nie są to duże różnice i najczęściej akceptowalne. Moje doświadczenia są takie, że ujęciem, które najlepiej oddaje finalny efekt jest zbliżenie na wszywkę z nazwą producenta tkaniny. 

 

Bazując na tym, Hudson Navy jest ciemniejszy od pokazanej Havany. Inna sprawa, że w zależności od rodzaju oświetlenia tonacja może być różnie postrzegana. W naturalnym oświetleniu, przy słoneczku, mój Hudson jest przyjemnie granatowy. W sztucznym oświetleniu lub przy słabszym świetle naturalnym ciemnieje (choć nadal do nie może być pomylony z czernią). 

 

Chcąc wybrać 'jedną jedyną" marynarkę, postawiłbym na tą: http://eu.suitsupply.com/en/jackets/havana-blue-plain/C848.html?cgid=Jackets

 

Podejdzie do większości spodni, choć tracimy na "wyższej" formalności. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.