Skocz do zawartości

Suit Supply


+Immune+

Rekomendowane odpowiedzi

Coż krawcowa ich nie ominie, ale zdjęcia wskazują, że temat jest do opanowania. 

 

Tak z ciekawości, cóż przeszkadza Ci "koordynować" te garnitury? Fakt trochę jest mały kontrast pomiędzy nimi, co na stronie SuSu wyglądało inaczej, ale materiał i faktura robi wrażenie podobnych. Ten "połysk" mam wrażenie  (obserwując swoje garnitury), że znika jak materiał popracuje. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ramiona mają konstrukcję, ale lekką. Bardzo lubię ten model, bo przy swoim wyglądzie i dopasowaniu jest generalnie lekki i nie czuję się w nim jak w zbroi.

Ta Havana na zdjęciach wydaje się szara, a nie granatowa/niebieska. Jeszcze jedna kwestia. Niewygodę w dopasowaniu możesz odczuwać przez to, że rozcięcia marynarek są zabezpieczone.

Podobnie jak pisze wally radziłbym Lazio 44. Napisz jeszcze proszę co to za rozmiar, sylwetka i linia garnituru Vistuli, który pokazałeś na zdjęciach.

EDIT:

@wally jesteś pewien, że Napoli? Wydawało mi się, że to jest dość obszerny krój, a tutaj szukamy czegoś dopasowanego.

W Vistuli mierzyłem vb5451 170/92/78, był to model extra slim
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trudno porównać Vistulę i SuSu, ale ja noszę 182/96/82, być może 176/96/82 byłby lepszy, ale wtedy jeszcze tego nie wiedziałem :(. Lazio SuSu mam 46, jest lepiej dopasowany niż Vistula.

 

Sądzę, że możesz spróbować Lazio 44, ewentualnie sprawdź jeszcze długość rękawów, zmierz jakąś marynarkę, którą masz i ma dobre rękawy.

 

Mam 4 cm więcej w klatce, a Lazio 46 jest 4 cm szerszy w tym wymiarze niż 44. Może będzie dobrze. Jedyne o co się obawiam, to długość marynarki. Przy Twoim wzroście powinno się wybrać coś z rozmiarów "short", ale w tym wypadku marynarka będzie za szeroka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy 170 cm, normalna rozmiarówka oznacza konieczność skracania rękawów górą. Chyba, że się ma "małpie" ręce - zupełnie nieproporcjonalne do wzrostu.

 

Ja przy 177cm muszę rękawy skracać 1-1,5 cm, ale przy rozmiarówce SHORT. Przy normalnej juz bym się nie wyrobił (przecięte wszystkie dziurki guzików). Istnieje cień szansy, że w normalu rękawy będą o tyle za długie, że będzie można przenieść wszystkie guziki. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy 170 cm, normalna rozmiarówka oznacza konieczność skracania rękawów górą. Chyba, że się ma "małpie" ręce - zupełnie nieproporcjonalne do wzrostu.

Ja przy 177cm muszę rękawy skracać 1-1,5 cm, ale przy rozmiarówce SHORT. Przy normalnej juz bym się nie wyrobił (przecięte wszystkie dziurki guzików). Istnieje cień szansy, że w normalu rękawy będą o tyle za długie, że będzie można przenieść wszystkie guziki.

Mam tak samo, wzrost 177 i zamawiam rozmiary w SHORT, skracanie rękawów koło 1.5 cm.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panam, może to kwestia zdjęć ale według mnie jest daleko od niemal idealnego dopasowania, o którym pisałeś wyżej, szczególnie ten drugi garnitur. Generalnie, im dłużej czytam forum, tym z coraz większą dozą sceptycyzmu podchodzę do opinii o tym, że coś jest świetnej jakości, super dopasowane, wspaniałe itd. 

 

Tak jak pisałem wcześniej niestety zdjęcia trochę przekłamują, zwłaszcza jeśli chodzi o przód. Domyślam się, że mój zachwyt wynika z faktu, że moja wiedza jest jeszcze daleka od Waszej i po prostu nie widzę rzeczy, które Wy widzicie.

 

 

Coż krawcowa ich nie ominie, ale zdjęcia wskazują, że temat jest do opanowania. 

 

Tak z ciekawości, cóż przeszkadza Ci "koordynować" te garnitury? Fakt trochę jest mały kontrast pomiędzy nimi, co na stronie SuSu wyglądało inaczej, ale materiał i faktura robi wrażenie podobnych. Ten "połysk" mam wrażenie  (obserwując swoje garnitury), że znika jak materiał popracuje. 

 

Nie chodzi już nawet o kontrast. Nie wiem czy dobrze to ujmę ale po prostu wydaje mi się, że mimo wszystko te garnitury sprawiają wrażenie zbyt "eleganckich" żeby mogły być rozkompletowane. Chyba, że również wynika to z braku mojej wiedzy.

 

 

No właśnie ten kolor Havany na zdjęciach jest zupełnie inny niż na stronie SuSu. Dziwny byłby taki rozjazd.

 

@Panam

Jaki kolor ma Havana w rzeczywistości?

 

Co do dopasowania. Jaki rozmiar zamówiłeś? Może powinien być mniejszy?

 

Kolor bardziej oddają zdjęcia zrobione przeze mnie. W rzeczywistości kolor jest dużo bledszy niż na stronie SuSu.

Zamówiłem rozmiar 46. W Vistuli noszę 176/96/82.

 

Generalnie marynarka z granatowej Havany leży jak na zdjęciu tylko w rzeczywistości jest bardziej wcięta w talli. Natomiast zastanawiałem się czy szary Hudson nie jest za mały na mnie. Różnica między tymi marynarkami a marynarkami, które noszę (a raczej nosiłem :) z Vistuli w sylwetce super slim ma nawet 5 cm w obwodach.

 

Modą interesowałem się od zawsze, jednak od momentu kiedy zrozumiałem, że w klasycznej męskiej elegancji oprócz wyczucia liczy się też wiedza minął rok. Myślałem, że już mam jakieś jakieś pojecie na ten temat ale w tym momencie nasuwają mi się słowa Sokratesa "wiem, że nic nie wiem"

 

Proszę aby ktoś wrzucił zdjęcie albo podał link do książkowo leżącej marynarki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdy "przesiadłem" się z Vistuli na SuSu też miałem na początku wrażenie, że marynarka jest za mała. :) SuSu też ma taką filozofię, że ich kroje mają być dopasowane. Z Vistuli mam też rozmiar 96, jednak w moim przypadku plecy marynarek SuSu (46) są proste, nie mają fałd. Na pewno mają znaczenie też inne wymiary ciała, np. szerokość braków.

 

Jeszcze raz wspomnę, że nie widziałem jeszcze takiego rozjazdu kolorystycznego pomiędzy zdjęciami ze sklepu SuSu, a rzeczywistością.

 

EDIT:

O dopasowaniu marynarki:

http://macaronitomato.blogspot.com/2010/05/jak-powinie-lezec-garnitur.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lubię dopasowany rzeczy więc pewnie się przyzwyczaję. Chciałbym jednak usłyszeć a raczej przeczytać od Was, że marynarka (szary Hudson)  nie jest za mała tylko po prostu ma taka być.

Generalnie mam wrażenie, że nie da się chodzić w marynarkach z SuSu i Vistuli. Różnica jest tak duża, że po kilku dniach w marynarkach SuSu źle czułbym się po założeniu marynarki z Vistuli. Coś mi się wydaję, że będę robił wyprzedaż

 

Planuję dziś zamówienie jeszcze dwóch garniturów i ostatecznie wybranie dwóch z wszystkich jakie będę miał do dyspozycji. Podobają mi się te:

 

http://eu.suitsupply.com/en/suits/hudson-light-brown-plain/P3970.html?vpid=P397004

 

http://eu.suitsupply.com/en/suits/lazio-blue-plain/P3967.html?vpid=P396704

 

http://eu.suitsupply.com/en/suits/lazio-blue-check/P4743.html?vpid=P474304

 

 

Niestety mogę zamówić tylko dwa. Które polecilibyście?

Przepraszam, że tak dopytuję zamiast sam zadecydować, jednak nie chciałby źle wydać kolejnych pieniędzy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za mały to raczej nie jest, zastanawiam się czy nie za luźny w okolicach pach i klatki (zdjęcie poniżej). Widać fałdy, brak prostej linii, ale tak jak pisałem rozcięcia marynarki są zabezpieczone, co też ma znaczenie.

 

Co do kolejnego wyboru bardzo podoba mi się ten granatowy w kratę. Może drugiego nie bierz też granatowego, tylko ten brązowy. Wszystkie te garnitury są odpowiednie raczej na jesień/zimę. W ciepłe dni ich raczej nie użyjesz. Może zdecydujesz się na kupno jakiejś ciekawej marynarki i osobno spodni. To rozwiązanie jednak będzie mniej ekonomiczne.

post-5751-0-59847300-1442141756_thumb.jp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chodzi już nawet o kontrast. Nie wiem czy dobrze to ujmę ale po prostu wydaje mi się, że mimo wszystko te garnitury sprawiają wrażenie zbyt "eleganckich" żeby mogły być rozkompletowane. Chyba, że również wynika to z braku mojej wiedzy.

 

Te garnitury z uwagi na swój krój i rodzaj materiału mogą być "bardziej eleganckie" lub "mniej eleganckie" - wszystko zależy od dodatków. Natomiast jak ponosisz każdy z osobna, to pewnie zaczniesz szukać możliwości łączenia. Ja przynajmniej tak mam :) Nie jest jednak tak, że się nie da - wszystko wskazuje, że koordynacja wyjdzie przyzwoicie.

 

 

Za mały to raczej nie jest, zastanawiam się czy nie za luźny w okolicach pach i klatki (zdjęcie poniżej). Widać fałdy, brak prostej linii, ale tak jak pisałem rozcięcia marynarki są zabezpieczone, co też ma znaczenie.

 

 

Biorąc pod uwagę, że oprócz obwodu w klatce jest jeszcze ważny obwód w talii, może być tak, że wskazany Hudson wydaje się za ciasny. Na wysokości pierwszego guzika wychodzi X - to może być też spowodowane lordozą (brak zdjęć z boku) lub mniejszą różnicą pomiędzy obwodami. Być może trzeba zwęzić w klatce, a popuścić na brzuchu i/lub skorygować plecy na wys. lędźwi.

 

 

 

Planuję dziś zamówienie jeszcze dwóch garniturów i ostatecznie wybranie dwóch z wszystkich jakie będę miał do dyspozycji. Podobają mi się te:

 

http://eu.suitsupply.com/en/suits/hudson-light-brown-plain/P3970.html?vpid=P397004

 

Ten jest mi się podoba :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie, tego X też nie widziałem :) Sprawdziłem przed momentem i okazuje się, że na wszystkich marynarkach mam ten brzydki efekt w talii, który wskazał Aron. Niweluje się całkowicie kiedy uniosę do góry ramiona a, że lordozę mam to swoją drogą.

 

Mam teraz problem, mianowicie nie wiem czy mierzyć inne modele aż znajdę właściwy czy dokonać wskazanych przez Ciebie poprawek. Obawiam się jednak, że w Rzeszowie nie znajdę krawca, który ma jakieś pojęcie. Niestety więcej problemów i nerwów wynika z tych zakupów niż przyjemności...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam trzy pytania związane z tematem. Bardzo będę wdzięczy za udzielenie odpowiedzi, zresztą jak zawsze :)

 

1. Jak trwałe są garnitury SuSu z mięsistej wełny? Czy można tą trwałość w jakiś sposób porównać do wełny czesankowej?

 

Pytam ponieważ garnitury SuSu, które mam w domu na pierwszy rzut oka wskazują tendencję do tracenia swojej pierwotnej struktury, odwarstwiania się pojedynczych włókien (coś jak sweter) Natomiast garnitury Vistuli, które posiadam mimo kwestii kroju, którą wszyscy dobrze znamy mają bardzo dobrej jakości wełny. Posiadam dwa garnitury z wełny czesankowej producentów Zignone i Angeliko. Użytkuję te garnitury od początku 2014 roku na przemian praktycznie codziennie po 8 godzin i w zasadzie wyglądają jak nowe. Ciekawy jestem czy garnitury z mięsistej wełny też są w stanie tyle wytrzymać.

 

2. Czy pod marynarki SuSu, które jak wiadomo są wąsko szyte zmieści się jeszcze kamizelka? Chodzi mi kamizeli SuSu, które również szyte są z mięsistej wełny. Zastanawiam się również jaki rozmiar kamizelki zamawiać, taki jak garnitury czy rozmiar mniejszy.

 

3. Czy marynarki SuSu sprzedawane oddzielnie np. Havana mają taki sam krój jak marynarki w garniturach Havana? Jeśli tak to pewnie Ameryki nie odkryłem ale absolutnie nie opłaca się kupować samej marynarki. Są garnitury, których w komplecie nie założyłbym (np. w burgundową pepitkę) ale oddzielnie nosiłbym chętnie. Jeśli, krój marynarki faktycznie jest taki sam to  wydaje mi się, że nawet z zamysłem kupowania samej marynarki lepiej kupić garnitur i spodnie po prostu wychodzą gratis.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.