Skocz do zawartości

Suit Supply


+Immune+

Rekomendowane odpowiedzi

Najprostszą możliwością "poszerzenia" w talii jest przesunięcie guzika. To zadziała, jeżeli marynarka jest nieznacznie za wąska. Ostatnio poszerzałem marynarkę SuSu poprzez wypuszczenie materiału, którego był zapas w szwie na plecach. Była to marynarka bez podszewki więc było widać szwy. Nie wiem czy wszystkie ich marynarki mają taki zapas.

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie pamiętam dokładnie, może po 1,5 - 2 cm z każdej strony szwu. W marynarkach bez podszewki są zapasy pewnie po to, żeby wszystko estetycznie wyglądało. Marynarka została poszerzona o ok 2 cm, dodatkowo krawcowa przesunęła guziki. Jeżeli chcesz wypuścić materiał ze szwów, to musisz iść do krawca, żeby określił, czy wystarczy mu materiału na ponowne wykończenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zeszłym tygodniu dotarł do mnie szary Hudson i Havana w kratę, które pokazywał na prowizorycznych zdjęciach.

Dziś dotarł trochę jaśniejszy Hudson:

 

http://eu.suitsupply.com/en/suits/hudson-light-brown-plain/P3970.html?vpid=P397004

 

i granatowy Lazio:

 

http://eu.suitsupply.com/en/suits/lazio-blue-plain/P3967.html?vpid=P396704

 

Jak tylko rozpakuję i przymierzę to wrzucę zdjęcia. Na początku przyszłego tygodnia spodziewam się jeszcze tego Lazio:

 

http://eu.suitsupply.com/en/suits/lazio-blue-check/P4743.html?vpid=P474304

 

Oczywiście, też wrzucę zdjęcia i opisze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja spóźniłem się z zakupem w pre-orderze tej marynarki: http://eu.suitsupply.com/en/jackets/havana-grey-plain/C917.html?cgid=Jackets

Uważam, że w połączeniu z tą którą już posiadam tj.  http://eu.suitsupply.com/en/jackets/havana-blue-plain/C848.html?cgid=Jackets&prefn1=fit&prefv1=Havana

będzie baza do wielu zestawów koordynowanych :) gdyby ktoś był zainteresowany to ta szara havana będzie dostępna pod koniec października, a zawartość kaszmiru w składzie jej tkaniny to 10%.

 

Ogólnie trzeba z bólem przyznać, że chyba najlepiej wychodzi tworzenie zestawów koordynowanych skomponowanych właśnie z marynarek, a nie z dekompletowaniu garniturów. Cenowo trochę się przepłaca, ale jest łatwiej potem coś dobierać.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Wally - przyznam się, że nawet nie myślałem o tych marynarkach ale rzeczywiście bardzo ciekawe rozwiązanie. Moje subiektywne zdanie w którym coraz bardziej się utwierdzam jest takie, że garnitur to jednak garnitur a do koordynowania są marynarki.

 

Zauważyłem, że od czasu kiedy czytam to forum uczę się wszystkiego na nawo. Konkluzja jest taka, że bez odpowiedniej wiedzy nie da się dobrze ubrać, sam gust w klasycznej elegancji niestety nie wystarczy.

 

Wczoraj będąc w jednej z Rzeszowskich galerii wstąpiłem do Vistuli. Będąc w miarę uświadomiony jak widzę na co ci panowie wydają pieniądze i co im wciskają obsługa to włos jeży się na głowie. Jeszcze bardziej gdy uświadamiam sobie, że nie tak dawno temu sam to robiłem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Wally - przyznam się, że nawet nie myślałem o tych marynarkach ale rzeczywiście bardzo ciekawe rozwiązanie. Moje subiektywne zdanie w którym coraz bardziej się utwierdzam jest takie, że garnitur to jednak garnitur a do koordynowania są marynarki.

 

 

 

Nie da się uprościć w ten sposób. Po prostu część garniturów się do tego nadaje (z uwagi na tkaninę lub krój), a część nie. Zupełnie nie rozumiem jak mógłby decydować fakt, że coś jest marynarką, a coś też elementem garnituru i nadal marynarką. Większość marynarek ma ten sam krój, a podstawową występującą różnicą jest istnienie lub brak podszewki. 

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwróćmy jeszcze uwagę, że w ofercie marynarek http://eu.suitsupply.com/en/jackets

dominuje krój havana, rzadziej hudson, czasami przewinie się np. washington. W tym sezonie jest też bardzo dużo krat. Jak dla mnie havana jest wręcz idealnym krojem do zestawów koordynowanych, głównie przez konstrukcję ramion i nakładane kieszenie. Dlatego też faktycznie, rozkompletowanie może się udać w przypadku garniturów havany i hudsona. Tym bardziej zdziwiło mnie w przypadku @Panam, że zamówione przez niego garnitury nie za bardzo do siebie pasują.

Aczkolwiek na marginesie - zadane przez niego prośba z postu #1606 stanowiło jedno z najciekawszych ostatnio wyzwań w tym wątku. 

 

 

 

Zauważyłem, że od czasu kiedy czytam to forum uczę się wszystkiego na nawo. Konkluzja jest taka, że bez odpowiedniej wiedzy nie da się dobrze ubrać, sam gust w klasycznej elegancji niestety nie wystarczy.

 

Wczoraj będąc w jednej z Rzeszowskich galerii wstąpiłem do Vistuli. Będąc w miarę uświadomiony jak widzę na co ci panowie wydają pieniądze i co im wciskają obsługa to włos jeży się na głowie. Jeszcze bardziej gdy uświadamiam sobie, że nie tak dawno temu sam to robiłem :)

No widzisz, tak to bywa :) Zawsze to polecałem na forum - jeżeli masz czas i możliwości poleć na cały dzień np. do Londynu i obejrzyj wszystko na żywo. Można czasami za niewielkie pieniądze upolować tanie linie. Dla mnie takim przełomem była wycieczka do Hamburga i nie ukrywam, że w przyszłym roku na pewno odwiedzę jakiś salon - tym razem muszę przymierzyć to co wtedy pominąłem, czyli linię Jort i La Spalla (jeżeli Jort dalej będzie wychodził, coś o nim głucho ostatnio) i znowu zdać relację na forum :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Hargin: wydaje mi sie ze chodzilo o to, ze w przypadku Suitsupply marynarki sa tak dobrze zaprojektowane ze idealnie komponuja sie w zestawach koordynowanych. Praktycznie kazda z nich, w wiekszosci przez nakladane kieszenie i odpowiednia tkanine.

Garnitury sa na pewno trudniejsze. Mimo ze niektore sa wykonane z calkiem casualowych tkanin to mnie np boli jak widze marynarke z kieszeniami z patkami ewidentnie z spodniami nie od kompletu. Anglicy czasem szyja takie odd jackets ale mi sie to raczej nie podoba, troche mi sie gryzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@blueloafers - ja się tylko nie zgadzam się z twierdzeniem, że garnitury SuSu nie nadają się do "koordynowania" - jaki wniosek wyciągnął @panam.

 

Wszystko zależy od efektu jaki chcemy uzyskać. Oczywiście marynarki w bardziej formalnym kroju (Napoli, Washington, Lazio czy Sienna) wymagają zestawiania z równie formalnymi spodniami i są "trudne". Marynarki z naszytymi kieszeniami (Hudson, Havana, Maddison) pasują do wielu opcji - np. chino, jeans.

 

Dlatego jestem zwolennikiem wyboru dwóch garniturów, tak spasowanych, aby mogły być koordynowane ze sobą - to nam daje 4 różne kombinacje i w praktyce zaspokaja potrzeby "początkującego gentlemana". Zarówno na okoliczności wymagające wyższej formalności (cały garnitur), średniej formalności (zestaw koordynowany z garniturów) czy niskiej formalności (marynarka + chino, jeansy). Przy "samodzielnych" marynarkach nie uzyskamy wyższej formalności i trzeba zakupić osobny garnitur. Dla osób posiadających zbudowaną garderobę problem jest wtórny, ale aspekt kosztowy dotyczy już wszystkich :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Garnitury sa na pewno trudniejsze. Mimo ze niektore sa wykonane z calkiem casualowych tkanin to mnie np boli jak widze marynarke z kieszeniami z patkami ewidentnie z spodniami nie od kompletu. Anglicy czasem szyja takie odd jackets ale mi sie to raczej nie podoba, troche mi sie gryzie.

 

Zanim poznałem SuSu  marynarki kupowałem w Vistuli. Mimo, że było on dedykowane do zestawów koordynowanych lub nawet casualu zawsze miały kieszenie z patkami.  Mogę się mylić ale wydaje mi się, że we wcześniejszych kolekcjach w ogóle nie mieli marynarek z nakładanymi kieszeniami.

 

 

@blueloafers - ja się tylko nie zgadzam się z twierdzeniem, że garnitury SuSu nie nadają się do "koordynowania" - jaki wniosek wyciągnął @panam.

 

 

@Hargin - z całym szacunkiem, ale ja nigdy nie napisałem, że się nie nadają. Twierdze i to oczywiście subiektywnie, że stricte do koordynowania są marynarki sprzedawane oddzielnie. Z garniturów takich jak wspomniany Hudson czy Havana również można uzyskać taki efekt ale wydaje mi się, że tak trochę "na siłę" W obecnej chwili nie mogę sobie pozwolić na zakup np. dwóch garniturów i dwóch marynarek więc planuję konsensus właśnie w postaci dwóch garniturów, które da się rozdzielić. Docelowo jednak chciałbym mieć garnitury do chodzenia w komplecie a do zestawów koordynowanych wyłącznie marynarki.

 

Bardzo cenie sobie Twoje rady i nawet nie próbuję polemizować z Twoją wiedzą i doświadczeniem. Tak jak napisałem - jest to wyłącznie moje subiektywne zdanie wypracowane na ten moment. Cały czas czytam, przeglądam, uczę się. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Panam - bo ja chyba mam faktycznie ciężki poranek i nie umiem czytać ze zrozumieniem:

 

Moje subiektywne zdanie w którym coraz bardziej się utwierdzam jest takie, że garnitur to jednak garnitur a do koordynowania są marynarki.

 

 

@Hargin - z całym szacunkiem, ale ja nigdy nie napisałem, że się nie nadają. Twierdze i to oczywiście subiektywnie, że stricte do koordynowania są marynarki sprzedawane oddzielnie. 

 

 

Jeśli będziesz miał życzenie, to kupisz 10 garniturów i 20 marynarek - każdy ma indywidualne podejście. Jednak czasem ten wątek czytają ludzie bez doświadczenia w kontaktach z SuSu i mogą się przez przypadek utwierdzić, że faktycznie garnitury nie nadają się do dekompletowania. Stąd uważam, że warto komentować "twarde" określenia i wskazywać inne drogi postępowania.  Ja uważam, że można garnitury SuSu koordynować, przy zachowaniu pewnych reguł - i jest to najlepszy stosunek ceny do uzyskanego efektu. Osobiście samych marynarek nie kupuję, bo wąż w kieszeni mnie kąsa i apeluje do rozsądku :)

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Hargin - Wszystko się zgadza napisałem, że garnitur to garnitur i uzasadniłem to w kolejnym poście:

 

 

Z garniturów takich jak wspomniany Hudson czy Havana również można uzyskać taki efekt ale wydaje mi się, że tak trochę "na siłę"

 

 
Ale nigdy nie napisałem, że się do tego nie nadają.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.