Skocz do zawartości

Suit Supply


+Immune+

Rekomendowane odpowiedzi

Informacja, która może się komuś przydać - mam założone konto w baku Inteligo. Jest to internetowe konto prowadzone wyłącznie w złotówkach przez bank PKO SA. Podczas dokonywania zakupu w sklepie SuSu zapłaciłem 648 euro a następnie zwróciłem towar. Na podwójnym przewalutowaniu tej kwoty straciłem 2 zł. Z cała pewnością straciłbym dużo więcej korzystając z konta walutowego lub płacąc prowizje w PayPal. Poza tym w Inteligo nie ma żadnych innych opłat związanych z płatnością kartą. Dodam jeszcze, że bank jest pewny - używam tego konta 10 lat.

Korzystając z konta walutowego nie straciłbyś nic, bo zapłaciłbyś 648 euro i dostał z powrotem 648 euro... 

  • Oceniam pozytywnie 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie masz racji. To czy stracisz zależy od tego, czy w międzyczasie euro poszło w górę czy w dół - równie dobrze możesz na zwrocie zarobić kilkanaście groszy na każdym euro. Jeżeli chodzi o to to czy płatność w obcej walucie jest darmowa ja na przykład płatność kartą do konta walutowego mam za darmo (Citibank), nie wiem jak jest w innych bankach ale podejrzewam że tak samo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja płacę paypalem pod który mam podpięty rachunek walutowy

dobrze jest też bezpośrednio z rach. walutowego

koszt przewalutowania o którym mówicie jest różny i zależny od spreadu

np PayPal ma 4% i w przypadku braku wahań kursu zapłaciłbyś łącznie 2*4%*299 EUR= ok 100 PLN  - o ile płacisz z rachunku złotowego

ale o ile dobrze pamiętam, jeśli anulowana jest płatność rachunek powinien być uznany taką samą kwotą w PLN 

btw banki obecnie mają węższe tabele niż PayPal - ok 2%

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja płacę paypalem pod który mam podpięty rachunek walutowy

dobrze jest też bezpośrednio z rach. walutowego

koszt przewalutowania o którym mówicie jest różny i zależny od spreadu

np PayPal ma 4% i w przypadku braku wahań kursu zapłaciłbyś łącznie 2*4%*299 EUR= ok 100 PLN  - o ile płacisz z rachunku złotowego

ale o ile dobrze pamiętam, jeśli anulowana jest płatność rachunek powinien być uznany taką samą kwotą w PLN 

btw banki obecnie mają węższe tabele niż PayPal - ok 2%

 

Jeśli masz rachunek walutowy podpięty pod PayPal - to płacisz w walucie i zwrot jest w walucie - nie ma dodatkowych prowizji (prowizję za transakcję w paypal opłaca w 99% sprzedający - także SuSu).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie przyszedł do mnie mój pierwszy garnitur z SS: http://eu.suitsupply.com/en/suits/lazio-blue-birds-eye/P4704.html?vpid=P470402

Chciałbym poprosić Was o ocenę i sugestie poprawek. Rozmiar to 42, spodnie potrzebują poszerzenia, ponieważ piją.

Również chciałbym się przywitać. Jest to mój drugi post na forum, chociaż biernie czytam od jakiegoś czasu. :)

 

post-7499-0-08982300-1443547995_thumb.jp

post-7499-0-03673600-1443547996_thumb.jp

post-7499-0-38128800-1443547996_thumb.jp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Koval - Też mi to przez myśl przeszło :)

Przed chwilą porównywałem wymiary Napoli z Lazio. Z tabeli wynika, że Napoli ma dużo obszerniejszy krój. Np. ramiona w Lazio mają 44cm natomiast w Napoli 46,2 cm.  Czy faktycznie tak to wygląda w praktyce? Zastanawiam się również dlaczego Napoli jest najtańszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Panam - Napoli jest szerszy w ramionach. Kiedyś tak było, że ten krój uchodził za najmniej dopasowany. W wiosennej kolekcji kombinowali coś przy wykrojach i z tabeli wynikało, że ten sam rozmiar np. w Lazio jest dużo węższy w talii i klatce niż Napoli, ale Napoli miało więcej w barkach. W tym momencie tabela jest chyba już skorygowana (przypisali lepiej poszczególne wymiary do numerów rozmiarów).  

 

Problemy z Napoli są częste, co można stwierdzić po zawartości tego wątku. Najczęściej okazuje się zbyt ciasny, przy dopasowaniu ramion. Chyba takie było założenie SuSu, aby dodawał użytkownikowi w barkach. 

 

A najtańszy jest z uwagi na brak innych modeli w linii niebieskiej, mało atrakcyjne tkaniny i mniej ciekawe wykończenie detali (np. wykończenie podszewki). 

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli już jesteśmy przy kwestii konsultacji - jak wygląda sprawa z garniturami SuSu z domieszką kaszmiru? Nadają się one do codziennego użytku czy są zbyt delikatne i powinny być zarezerwowane raczej dla wyjątkowych okazji?

Zamówiłem już to http://eu.suitsupply.com/en/jackets/havana-grey-plain/C917.html?cgid=Jacketsma 10% kaszmiru.

ale przyjdzie mi pewnie dopiero pewnie pod koniec października. Wtedy zdam relację. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.