Skocz do zawartości

Suit Supply


+Immune+

Rekomendowane odpowiedzi

A co z płaszczami z Suit Supply? Zastanawiam się nad kupnem tego płaszcza tylko nie wiem jak będzie z jakością. Co za nim przemawia to 100% wełna i dostępność małych rozmiarów (mam 165cm wzrostu i bardzo ciężko jest mi znaleźć pasujący na mnie płaszcz).

 

Przepraszam, jeśli pytanie i odpowiedź już padły, ale wyszukiwarka nie była zbyt pomocna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam płaszcz z 100% wełny od SuSu i polecam. 

 

Jak długo go masz? Nic się z nim nie dzieje?

Ja bym go pewnie mocno eksploatował, biorąc pod uwagę to że ciężko jest znaleźć cokolwiek w moim rozmiarze, nosił go pewnie codziennie w okresie jesienno/zimowym i chciałbym, żeby jednak kilka sezonów mi służył.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz napisać coś o rozmiarówce płaszczy? Najlepiej w odniesieniu do marynarek/garniturów. Czy kupiłeś taki sam rozmiar?

Kupiłem ten sam rozmiar co marynarki/garnitury od SuSu (48) i jest ok (nawet rękawów nie musiałem skracać) ale zakładam płaszcz jedynie na koszulę/cienki sweter, z marynarką nie wejdzie. Jeżeli planujesz nosić z marynarką proponowałbym rozmiar większy.

 

Jak długo go masz? Nic się z nim nie dzieje?

Ja bym go pewnie mocno eksploatował, biorąc pod uwagę to że ciężko jest znaleźć cokolwiek w moim rozmiarze, nosił go pewnie codziennie w okresie jesienno/zimowym i chciałbym, żeby jednak kilka sezonów mi służył.

Mam go jeden sezon, w sezonie jesiennym/zimowym użytkowałem bardzo często, żeby nie powiedzieć codziennie (z tego też względu wziąłem wełnę nie kaszmir, bałem się o zużycie materiału), a chodzę dużo w ciągu dnia, poruszam się wyłącznie komunikacją miejską i żadnych oznak zużycia nie zauważyłem - jak na razie wart swojej ceny. 

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem ten sam rozmiar co marynarki/garnitury od SuSu (48) i jest ok (nawet rękawów nie musiałem skracać) ale zakładam płaszcz jedynie na koszulę/cienki sweter, z marynarką nie wejdzie. Jeżeli planujesz nosić z marynarką proponowałbym rozmiar większy.

To samo sugerowano mi w customer service. Przymierzam się do tego płaszcza:

http://eu.suitsupply.com/en/coats/blue-overcoat/J413.html?cgid=Coats

Noszę 50 w Lazio i Havana, płaszcz proponują mi 52.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Informacyjnie,

 

wczoraj przyszła do mnie marynarka

http://eu.suitsupply.com/en/jackets/hudson-blue-plain/C928.html?vpid=C92811

 

opisana jako Wool/Hemp (wełna/konopia)

 

Pytałem nawet na czacie SuSu o skład i również mi to potwierdził podając skład 51%wool/49%hemp.

 

Na metce się trochę co innego:

Przyszła dzisiaj do mnie ta marynarka http://eu.suitsupply.com/en/jackets/havana-brown-plain/C929.html?cgid=Jackets  metka jak u kolegi :) Chyba szyła nam ta sama pani :))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oceniając tylko na podstawie zdjęć, to te płaszcze są chyba dość cienkie. Raczej na jesień i lekką zimę. Od mrozu -15 i mniej to raczej nie ochronią. W sumie to dobrze, bo w naszych sklepach nie udało mi się znaleźć jesiennego płaszcza z wełny, najczęściej prochowce - bawełna lub sztuczne materiały.

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie... :/ w kroju Lazio jest coś dziwnego. Dziś przymierzałem u siebie inny Lazio i podobnie marszczyły się rękawy z tyłu. Zupełnie jakby były wszywane pod sporym kątem w kierunku "do przodu" i przy opuszczonych rękach tył ramienia przypominać zaczyna harmonię...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Aron, przepraszam, 'ale że co'?

Na zdjęciu, które wkleiłeś zgrzyt jest równie duży (IMO)!

Nawet jak 'coś' zostało zaproponowane przez stylistów SS nie oznacza, nie staje się automatycznie kanonem - te trampki w ich stylizacjach powodują,

że całość wygląda tandetnie.

Chyba źle zrobiłem, że wkleiłem to zdjęcie bez komentarza :). Oczywiście że to wszystko ze sobą nie gra. Przede wszystkim ta ciężka marynarka z lekkimi, letnimi trampkami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lazio 52

żeby było trudniej nie ustawiłem dobrze aparatu w pionie i zdjęcia są lekko przechylone

rękawy do wydłużenia 1cm?

spodnie do skrócenia

marynarka fatalnie wypadła na zdjęciach, na żywo jest lepiej, chociaż straciła trochę talię

z przyjemnością czekam na krytykę/sugestie

 

 

moim zdaniem marynarka nadal za mała.

wszystko na styk, a nie o to w tym chodzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taka mała rada dla wszystkich, którzy zamawiając w SS (nie tylko zresztą u nich) martwią się o koszty przwalutowania/spreadu (czy jak tam zwał)

i w związku z tym o potencjalne straty finansowe przy ewentualnym zwrocie. Przetestowane osobiście (wielokrotnie "gdzieśindziej" w SS "dopieroco") :-P :

  • należy zapłacić za pośrednictwem Paypala (no niestety ;-) )
  • należy ustawić w opcjach paypalowych płatność, z powiązanej karty kredytowej, w walucie "rodzimej" (czyli w złotówkach), tzn. paypal przelicza wg swojego kursu walutę na złotówki i obciąża nam konto przypisanej karty sumą w złotówkach. Przelicznik paypala nie jest zbyt korzystny, ale tożsamy z kursem po jakim sprzedaje nam walutę nasz bank obsługujący kartę (przy ostatnim zakupie w SS policzyli mi Euro za 4,38 zł). 
  • i teraz najlepsze: w przypadku zwrotu płatności dokonanej przez sklep (na zasadzie np. zwrotu w zalando- wiem tu w grę wchodza złotówki, ale zasada jest taka sama: zwrot płatności), paypal przelicza nam sumę zwrotu (dotyczy to też częściowej refundacji) po takim samym kursie, po jakim "sprzedał" nam walutę i taką kwotę zwraca na kartę. Znaczy się- nie tracimy ani złotówki :-P.

Mam nadzieję, że "system" się komuś (kto jeszcze o nim nie wiedział) przyda.

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

  • należy ustawić w opcjach paypalowych płatność, z powiązanej karty kredytowej, w walucie "rodzimej" (czyli w złotówkach), tzn. paypal przelicza wg swojego kursu walutę na złotówki i obciąża nam konto przypisanej karty sumą w złotówkach. 

Z całym szacunkiem ,ale obecnie nie jest wymagana żadna karta podpieta pod Paypal .Mam zwykły rachunek podpięty pod konto Paypal -bez żadnych kart.Zakupiłem ostatnio marynarki jedna została zwrócona. Kwota jaką mi wrócili była taka sama  Płaciłem w euro i dostałem w euro tyle samo .Ważne jest chyba żeby sobie ustawić że główny rachunek jest np w euro(wtedy gdy np kupujemy w euro i możliwy jest ewentualny zwrot ) .by uniknąć podwójnego przewalutowania. ale tego nie jestem pewien .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.