Skocz do zawartości

Suit Supply


+Immune+

Rekomendowane odpowiedzi

alabuz:

Mam odmienne zdanie. Mam kilka marynarek Lantier i nie narzekam na nie. Nie uważam żeby pomiędzy nimi a SS była przepaść (SS są trochę lepsze, ale za to Lantiery są o połowę tańsze, a na pewno nie dwa razy gorsze). Jedyne co mi w nich naprawdę przeszkadza, to paskudne guziki, które trzeba od razu wymieniać na porządne i 5 guzików zamiast 4 przy rękawie marynarki. Tak na marginesie, to wspominana przeze mnie SS Copenhagen również ma 5 guzików.

Coś mi nie pasowało i z ciekawości sprawdziłem ceny marynarek Lantier. Krótko mówiąc - nie są one o połowę tańsze od marynarek SS...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje ostatnie podejścia do Vistuli były tak nieudane, że nawet nie chce mi się polemizować z powyższym.

 

SS nie jest idealny - marynarki bawełniane są zbyt drogie, nawet w cenach outletowych są zbyt drogie, nie zawsze leżą idealnie, ale leżą o niebo lepiej, a poza tym projektanci firmy "czują bluesa" - czego nie da się powiedzieć o rodzimych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Porównywanie SS i Vistuli jest jak porównywanie Mercedesa i Volkswagena.

Trzeba zestawiać VW Phateona z E-klasą, a golfa GTI z podstawową A klasą, żeby dojść do wniosku, że tak w sumie VW nie odstaje jakoś od Mercedesa. Szkoda tylko, że to porównanie delikatnie mówiąc nieproporcjonalne.

 

Na pewno niejedna Copenhagen może budzić wątpliwości, zdarzają się wtopy jak przy garniturze Hargina. W nowej letniej kolekcji była niebieska marynarka, która się względnie szybko rozsypie, bo moher nie pokochał dobrze jedwabiu. Ale cóż z tego?

 

Ja mogę porównać dwa identyczne produkty: pinstripe flanelowy Lantiera vs pinstripe flanelowy SS za 299 euro. Może nie przepaść, ale wyraźny skok w dal na korzyść SS. Mimo że Lantier to z kolei przepaść od Bytomia i Próchnika (choć kroje Bytomia są znacznie lepsze od Vistuli). Materiał delikatniejszy, guziki słabe, krój gorszy, za to dobrze taliowany (podobnie jak SS), ramiona dobrze wypełnione. Niestety mimo że w środku włosianka, to słabsza od SS i będzie gorzej pracować. Mam też wrażenie, że jest tam dorzucona fizelina przy tej włosiance. Pod wpływem Waszej dyskusji chyba aż po nóż pójdę i zajrzę do środka :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W połowie zeszłego roku zamawiałem w SS bawełnianą marynarkę w kroju Copenhagen i po wszystkich pochwałach jakich naczytałem się na tym forum byłem nią mocno zawiedziony... Według mnie nie była warta 200 euro które zapłaciłem a co najwyżej połowę tej kwoty. Od tego czasu nic już w SS nie zamawiałem... aż tydzień temu postanowiłem dać im drugą szansę i zamówiłem szarą wełnianą marynarkę Havana (wełna z kaszmirem)... dziś przyszła i jestem zachwycony. Bardzo dobrze wykonana, bardzo przyjemny materiał a na dodatek świetnie na mnie leży, praktycznie wystarczy tylko skrócić rękawy o 1 cm.

 

To żeby ostudzić odrobinę temperaturę dyskusji chciałbym poprosić o fotkę materiału tej Havany - zastanawiam się nad nią, nie wiem tylko czy nie jest w rzeczywistości za jasna jak dla mnie. Jeżeli uda Ci się pstryknąć w wolnej chwili będę wdzięczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracając do tematu płaszcza poruszanego kilka postów wcześniej - na podstawie opinii forumowiczów chciałem zamówić płaszcz w rozmiarze większym niż noszę marynarki czyli 48. Niestety był niedostępny, i konsultant zapytał mnie jaki rozmiar marynarek noszę. Odpowiedziałem, że noszą rozmiar 46. Zapytał mnie dlaczego w takim razie chce zamówić płaszcz w rozmiarze 48? Powiedziałem, że podobno konsultanci tak zalecają. Uzyskałem odpowiedź, że nigdy ani on ani żaden z jego kolegów nie zalecali aby kupować płaszcze w rozmiarze większym niż marynarka, i jeśli mój rozmiar w SuSu to 46, to płaszcz też powinienem zamówić w tym rozmiarze.

 

Proszę aby ktoś kto nosi płaszcze SuSu wypowiedział się w tym temacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyślij jeszcze raz to samo pytanie mailem, zamiast pytać za pomocą Live Chat. Niektóre płaszcze są węższe w ramionach niż marynarki w tym samym rozmiarze, więc nie wiem, czy jest dobrym pomysłem zamówienie tego samego rozmiaru. Jakiś czas temu ktoś tutaj napisał, że ma płaszcz w tym samym rozmiarze co marynarka, ale nosi go na lekkie swetry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracając do tematu płaszcza poruszanego kilka postów wcześniej - na podstawie opinii forumowiczów chciałem zamówić płaszcz w rozmiarze większym niż noszę marynarki czyli 48. Niestety był niedostępny, i konsultant zapytał mnie jaki rozmiar marynarek noszę. Odpowiedziałem, że noszą rozmiar 46. Zapytał mnie dlaczego w takim razie chce zamówić płaszcz w rozmiarze 48? Powiedziałem, że podobno konsultanci tak zalecają. Uzyskałem odpowiedź, że nigdy ani on ani żaden z jego kolegów nie zalecali aby kupować płaszcze w rozmiarze większym niż marynarka, i jeśli mój rozmiar w SuSu to 46, to płaszcz też powinienem zamówić w tym rozmiarze.

 

Proszę aby ktoś kto nosi płaszcze SuSu wypowiedział się w tym temacie.

A to ciekawe, bo nie dalej jak 2 dni temu rozmawiałem na czacie z jednym z konsultantów, który zalecił mi zamówienie płaszcza o rozmiar większego od rozmiaru marynarek, które mi pasują, upewniając się wcześniej, że będę pod owym płaszczem nosił coś grubszego.

 

Inna sprawa, że z tą zagwozdką można sobie bardzo łatwo poradzić - wystarczy zamówić dwie sztuki w zbliżonych rozmiarach, przymierzyć i zdecydować. Skoro SS oferuje darmowe zwroty, to czemu nie skorzystać? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytałem obsługę sklepu o wysokość w stanie różnych modeli spodni. W większości garniturów jest ten sam model - Brescia. W garniturze Washington są spodnie o jeszcze wyższym stanie, fason zastosowany tylko w tym modelu garnituru. Niższy stan mają chino Porto oraz chino z kolekcji Jort. Spodnie w modelu garnituru Copenhagen mają niższy stan (widać w opisie) i chyba jest to model Porto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy,

 

Zamówiłem Havanę Navy, bez konstrukcji i z miękkimi ramionami. Planuję ją odesłać, bo wydaje mi się, że jest zbyt dopasowana do mojej sylwetki - brak poduszek sprawia, że optycznie mam szerokie biodra i nieproporcjonalnie wielki łeb w stosunku do wątłych ramion. Mam rację? Jest to rozmiar 94, czy waszym zdaniem następnym razem lepiej brać 98? Zdjęcia oddają w miarę nieźle rzeczywisty kolor.

 

 

post-6462-0-56436900-1446908664_thumb.jp

post-6462-0-47711300-1446908683_thumb.jp

post-6462-0-18162700-1446908694_thumb.jp

post-6462-0-82655500-1446908703_thumb.jp

post-6462-0-59454200-1446908712_thumb.jp

post-6462-0-41733600-1446908722_thumb.jp

post-6462-0-31546800-1446908732_thumb.jp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ramionach coś faktycznie nie gra, jest zdecydowanie za bardzo opięta w talii i ma chyba trochę za długie rękawy. W okolicy bioder wszystko moim zdaniem gra. Spróbuj rozmiar większy, ewentualnie coś zbliżonego z rozmiarów regular a nie long, może będzie lepiej.

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ramionach coś faktycznie nie gra, jest zdecydowanie za bardzo opięta w talii i ma chyba trochę za długie rękawy. W okolicy bioder wszystko moim zdaniem gra. Spróbuj rozmiar większy, ewentualnie coś zbliżonego z rozmiarów regular a nie long, może będzie lepiej.

 

Myślę, że regular będzie zbyt krótka. Zaryzykuję z 98, rękawy i tak do skrócenia, problem tylko z ramionami - będzie jeszcze szerzej. Muszę chyba pomyśleć nad czymś z niedużym, ale jednak wypełnieniem. Jest jakiś model w SS z takimi ramionami?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.