Skocz do zawartości

Suit Supply


+Immune+

Rekomendowane odpowiedzi

Dzięki za informacje. Mam nadzieję, że pokażesz garnitur na sobie po przeróbkach. :)

 

Jeszcze jedno pytanie mam - jakiej długości rękaw marynarki jest na Ciebie dobry (licząc od miejsca wszycia do jego końca)? 

 

PS. Jeśli kupujesz koszule CT - jakiej długości rękaw wybierasz?

 

Drobiazg. Postaram się wrzucić fotki :)

Optymalna długość rękawa marynarki (ja tak lubię i przy takiej najlepiej się czuję) to ok. 62 cm.

Koszuli CT nie mam żadnej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, mam pytanie czy jest ktoś w stanie wrzucić zdjęcia starszych modeli suit supply a zwłaszcza wewnętrznej strony z logiem ? Chciałem dowiedzieć się czy kiedykolwiek wyglądało ono tak jak to poniżej ?

http://img11.allegroimg.pl/photos/oryginal/54/86/41/95/5486419559_1

Widziałem kiedyś takie logo w SH.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stare nie znaczy złe, ale - kroje dość mocno się zmieniły jakieś 3-4 lat temu (musiałbym sprawdzić). Starsze marynarki są z reguły dłuższe i to sporo.

Jasne, nie pisałem tego z ironią, raczej z życzliwym uśmiechem po lekturze pierwszych stron tego wątku. Dwa lata temu były emocje wokół "nowości" jaką było pojawienie się SuSu, a dzisiaj proszę - rynek wtórny tych produktów zyskuje na znaczeniu.

A co do długości - zgadzam się, że trend do skracania marynarek jest zatrważający. Nie wszyscy jeżdżą konno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie ma napisane na metce, jest tylko kod.

 

Bardziej niż o samą nazwę handlową chodziło mi po prostu o fason. Nie znam się tak dobrze na rodzajach modeli SuSu, więc nazwa niewiele by mi powiedziała, zaciekawiło mnie jednak to co napisał mosze - że kiedyś były dłuższe te marynarki. Może wklej po prostu zdjęcie garnituru? Jeżeli masz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jasne, nie pisałem tego z ironią, raczej z życzliwym uśmiechem po lekturze pierwszych stron tego wątku. Dwa lata temu były emocje wokół "nowości" jaką było pojawienie się SuSu, a dzisiaj proszę - rynek wtórny tych produktów zyskuje na znaczeniu.

A co do długości - zgadzam się, że trend do skracania marynarek jest zatrważający. Nie wszyscy jeżdżą konno.

Tu nie chodzi o skracanie tylko o doprowadzenie marynarki do tzw przepisowej długosci :) Te sprzedawane w UK zauważyłem, że przy rozmiarze 48R (38R UK) mają tendencję do bycia o 5 cm za długie. Przynajmniej w moim wypadku potwierdziło się to już dwukrotnie.

Raz w przypadku Rodericka Charlsa i teraz w SS.

To co mnie przekonało do zakupu takich własnie garniturów a nie naszych rodzimych rozwiązań to niesamowita jakość i wygląd. Pomimo że na garnitur wydałem tylko ok 350 pln (Roderick z Ebaya), plus ok 50 na przeróbki to na głowe bije np sklepowe Recmany etc pod względem materiału. Jak na tą chwile dwukrotnie zdecydowałem się na taki krok i efekty przesżły moje najśmielsze oczekiwania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardziej niż o samą nazwę handlową chodziło mi po prostu o fason. Nie znam się tak dobrze na rodzajach modeli SuSu, więc nazwa niewiele by mi powiedziała, zaciekawiło mnie jednak to co napisał mosze - że kiedyś były dłuższe te marynarki. Może wklej po prostu zdjęcie garnituru? Jeżeli masz.

http://allegro.pl/garnitur-suit-supply-granatowy-welniany-50-i5486419559.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, z ta "przepisowa długość" to pojęcie polemiczne. 

Garnitur ładny, kupiłem kiedyś u tego sprzedawcy marynarkę tweedową, była zgodna z opisem także jest szansa, że faktycznie będziesz miał garnitur za 1/4 ceny regularnej :)

Hehe nie można polemizować z proporcjami :)

Kiedyś kupiłem marynarkę za długą o własnie 5 cm, przy przymiare żona nawet nie wiedząc jak to być powinno zwróciła na to uwagę. 

Stara zasada ucinasz łeb i dzielisz na pół :) W tym miejscu musi sie kończyć w innym wypadku będzie to wyglądać nienaturalnie. 

Przepraszam za offtop i dziękuję za rozwianie moich wątpliwości. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe nie można polemizować z proporcjami :)

Kiedyś kupiłem marynarkę za długą o własnie 5 cm, przy przymiare żona nawet nie wiedząc jak to być powinno zwróciła na to uwagę. 

Stara zasada ucinasz łeb i dzielisz na pół :) W tym miejscu musi sie kończyć w innym wypadku będzie to wyglądać nienaturalnie. 

Przepraszam za offtop i dziękuję za rozwianie moich wątpliwości. 

 

Podejrzewam, że na tym forum znalazłbyś jeszcze kilka innych starych zasad, ale nie róbmy OT :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kończąc OT dorzucę, że owa przepisowa długość, to faktycznie rzecz kroju, a w konsekwencji dopiero proporcji. Pamiętajmy, że parę lat temu panowały marynarki "na trzy guziki", co siłą rzeczy owocowało inną długością :) Lata świetności przeżywały też garnitury bez szliców z tyłu, co też wpływało na długość marynarek. Zbyt krótkie wyglądały fatalnie.

Spadkobiercami tej "dawnej długości" IMO pozostają dwurzędówki, statystycznie zawsze dłuższe :)

A żeby nie było tak zupełnie OT, to właśnie przyszedł do mnie ów garnitur z linka The Blue Boy'a. Tyle, że z outletu i o ponad połowę taniej :)

P.S. @Agerak, błagam! Tylko nie Recman :)

Ta marka chyba nawet nie może aspirować do ligi choćby triady Bytom/Vistula/Próchnik czy Wolczanki :)

Powodzenia w przeróbkach SuSu!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę się rozpędziłeś ;). Dwurzędówki są statystycznie zawsze krótsze.

Hehe:)

Faktycznie, jak tak się przyglądam...

Chyba uległem złudzeniu, które potęguje to ułożenie nachodzących na siebie klap :)

Optycznie wydawały mi się dłuższe, a są jedynie smuklejsze :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.