Skocz do zawartości

Suit Supply


+Immune+

Rekomendowane odpowiedzi

Mnie się osobiście nie podoba widok marynarki z przodu - wygląda jakoś bezkształtnie. W sensie: prosto, bez zaznaczonej talii. Nie jest bardzo źle, ale super też nie. Rękawy wydają się zbyt obszerne. Być może to kwestia zdjęcia.

 

Z mocnym skróceniem rękawów może być problem - dziurki zapewne przecięte. Podobnie - przesuwanie guzików raczej nie wchodzi w grę, będzie widać.

 

Sam zakupiłem Madison, tylko z flaneli, nie obejrzałem się jeszcze dokładnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie się osobiście nie podoba widok marynarki z przodu - wygląda jakoś bezkształtnie. W sensie: prosto, bez zaznaczonej talii. Nie jest bardzo źle, ale super też nie. Rękawy wydają się zbyt obszerne. Być może to kwestia zdjęcia.

Z mocnym skróceniem rękawów może być problem - dziurki zapewne przecięte. Podobnie - przesuwanie guzików raczej nie wchodzi w grę, będzie widać.

Sam zakupiłem Madison, tylko z flaneli, nie obejrzałem się jeszcze dokładnie.

Dzięki Mosze. Wcięcie w talii jest i akurat to mnie nie martwi post-6344-1436972794,1437.jpg

Rękaw jeżeli skrócę o X to chyba jeszcze będzie ok? A co ze spodniami z tyłu?

Edit post-6344-1436973451,7865.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ta bawełna całkiem ładnie wygląda, jednak w kwestii dopasowania sporo brakuje do ideału.

 

z innej beczki:

czy ktoś jest w stanie odpowiedzieć jaka jest różnica w obwodzie uda spodni pomiędzy rozmiarami? Zamówiłem Soho w rozm. 102, spodnie są dość mocno dopasowane, natomiast zastanawiam się czy marynarka rozmiar mniejsza nie byłaby lepsza. Boję się jednak, że spodnie w  rozm. 98 okażą się za ciasne. Z 98 w outlecie został już tylko Madison. Czym w praktyce różni się krój Soho i Madison, bo wg tabeli SS wymiary są identyczne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@TomiW01 - w mojej ocenie dokonałeś fajnego zakupu :) Spodnie chyba powinien skorygować krawiec - być może za dużo materiału masz w rejonie "siedzenia" i trzeba zmniejszyć podkrój. Poza tym "zimowe" tkaniny są cięższe i po skorygowaniu do odpowiedniej długości spodnie powinny układać się lepiej.  Rękawy spokojnie możesz skrócić do "X" - u mnie każda marynarka poddawana jest takiemu zabiegowi.

 

@johnie - nikt nie jest idealny :) być może masz bardziej rozbudowaną dolną część ciała od górnej.  Madison ma nakładane kieszenie, szersze klapy i jest chyba delikatnie dłuższy od SOHO. Trzeba zwrócić uwagę, że to samo oznaczenie handlowe kroju np. SOHO może się różnić wymiarami pomiędzy poszczególnymi kolekcjami. Mam MADISONa z obecnej wyprzedaży (A/W 2014) i jest on lepiej dopasowany niż S/S 2015. Identyczna tendencję zauważyłem przy LAZIO (A/W 2014 do S/S 2015). 

 

ps. zamówienie z pierwszego dnia otwarcia outletu z trzema krawatami wisi jako "procesowane" - brak info ze strony SS (7 dzień).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Hargin, nie chcę Cię martwić ale ja; w podobnej sytuacji (brak postępu, mimo zamówienia w pierwszym dniu), zaniepokojony 'wiszącym zamówieniem' napisałem do nich zapytanie.

I oto, co mi odpisali:

 

'thank you very much for your mail. Unfortunately due to an IT crash both suits in your order are not available anymore and won't be replenished. My sincere apologies for this. I suggest to exchange both suits for similar suits which have the same quality and model or higher to compensate you. I suggest to exchange the p3695 for the Madison double breasted S130 wool, with code p3808, see picture in the attachment. I suggest to send a nice brown plain double breasted suit p3674, see picture in the attachment.

Again my sincere apologies and I hope to hear from you quickly.'

 

:?  :evil:

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Hargin, nie chcę Cię martwić ale ja; w podobnej sytuacji (brak postępu, mimo zamówienia w pierwszym dniu),

tu akurat nie mam jakiegoś dużego zmartwienia, bo to 3 krawat dobrane na zasadzie "grzech nie wziąć". Napiszę i ja do nich jutro. Propozycja wymiany odnosiła się do oferty outletowej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Madison ma nakładane kieszenie, szersze klapy i jest chyba delikatnie dłuższy od SOHO. Trzeba zwrócić uwagę, że to samo oznaczenie handlowe kroju np. SOHO może się różnić wymiarami pomiędzy poszczególnymi kolekcjami. Mam MADISONa z obecnej wyprzedaży (A/W 2014) i jest on lepiej dopasowany niż S/S 2015. Identyczna tendencję zauważyłem przy LAZIO (A/W 2014 do S/S 2015). 

 

 

Wydaje mi się, że SOHO jest właśnie dłuższe od MADISONa... Tak przynajmniej wynika z opisu i wymiarów. Jutro dojdzie brązowe SOHO, zobaczymy w naturze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Koval - to współczuje - może pomęcz ich o rozszerzenie wyboru na bieżącą kolekcję ;-)

@Lorentz - byc może teraz tak jest (obecna kolekcja). Przedwczoraj dostałem dwa (Madison i SoHo) z kolekcji A/W 2014 i ten drugi był ciut krótszy, a rozmiar identyczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że SOHO jest właśnie dłuższe od MADISONa... Tak przynajmniej wynika z opisu i wymiarów. Jutro dojdzie brązowe SOHO, zobaczymy w naturze.

Kiedys o to pytałem. Faktycznie w starszych kolekcjach tak było. Natomiast od bieżącej kolekcji letniej długości są takie same. W tabeli rozmiarów w sklepie to widać. Gdy dobrze się przyjrzeć zdjęciom, również można dostrzec różnicę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj nie zdążyłem się przyjrzeć, na 95% posiadana przeze mnie soho jest krótsza. Rękawy też są krótsze, co ma znaczenie (przecięte dziurki). Ogólnie to są podobne kroje, choć w moim wypadku bawełniana soho leży idealnie (ale ciasna jak cholera), a madison z flaneli - niestety - nie, natomiast jest bardziej komfortowy.

 

W każdym razie te flanelowe madisony dla kogoś, na kim dobrze leżą, to jest w cenie outletowej znakomity zakup.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rękaw jeżeli skrócę o X to chyba jeszcze będzie ok?

 

 

Kwestia gustu, wg mnie nie będzie ok - dla mnie 2.5 cm od dziurki do krawędzi to minimum, i to przy założeniu, że ostatni guzik (lub dwa) jest odpięty. Można próbować skracać od góry, ale tego nie próbowałem, a u dobrego krawca taka przeróbka jest droga (dwie stówy).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, chodzi mi o to, że w soho były krótsze rękawy i po skróceniu było OK (3.5 cm, jeśli dobrze pamiętam). Co do kompromisów - zgoda, ja mogę iść na jeden :) Jeśli wszystko jest ok, to mogę przecierpieć problem z dziurkami. Natomiast jeśli w ramionach jest średnio, dziurki za blisko, a spodnie mało komfotowe, to suma przeciwności sugeruje zwrot. Zobaczymy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Koval: u mnie było podobnie - jeden z pierwotnie zamównionych Soho nie był dostępny i po zmianie na inny, który też nie był dostępny, SS zaproponował mi Madison w cenie 149 zamiast 189.

 

Wczoraj przyszło zamównienie i z dwóch Soho ,które zamówiłem - oba 48 - jeden leży wprost idealnie, a w drugim nie mogę nawet zapiąć spodni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, chodzi mi o to, że w soho były krótsze rękawy i po skróceniu było OK (3.5 cm, jeśli dobrze pamiętam). Co do kompromisów - zgoda, ja mogę iść na jeden :) Jeśli wszystko jest ok, to mogę przecierpieć problem z dziurkami. Natomiast jeśli w ramionach jest średnio, dziurki za blisko, a spodnie mało komfotowe, to suma przeciwności sugeruje zwrot. Zobaczymy.

 

A to inna bajka :) Ja całe szczęście wpasowałem się w rozmiar, w którym muszę jedynie "podcinać" rękawy i nogawki, bez względu na fason. Spodnie czasem zwężam od kolana w dół i niekiedy powinienem w pasie zebrać - jednak tego nie robię, bo daje mi to komfort przy użyciu szelek. 

 

Wczoraj przyszło zamównienie i z dwóch Soho ,które zamówiłem - oba 48 - jeden leży wprost idealnie, a w drugim nie mogę nawet zapiąć spodni.

 

Modele z tej samej kolekcji? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Hargin: szczerze powiedziawszy to nie wiem. ale chodzi o te garnitury:

 

Soho Brown Birds Eye P3674         (http://eu.suitsupply.com/en/suits/soho-brown-birds-eye/P3674.html?vpid=P367405)

Soho Grey Stripe         P365905     (http://eu.suitsupply.com/en/suits/soho-grey-stripe/P3659.html?vpid=P365904)

Edytowane przez Siata
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@TomiW01

 

Ja bym się zastanowił raczej nad tym, czy krój z tak szerokimi klapami jest w ogóle dla ciebie dobrym pomysłem. Wiem, że taki jest trend i dla niego wszystko da się znieść, ale masz chyba dość drobną sylwetkę i mi to lekko zgrzyta. Pozostawiam ocenie własnej, bo jeśli to jest to czego szukasz, to lepszej opcji nie znajdziesz w tej cenie.

 

W pierwszej kolejności zapytałbym o możliwość odchudzenia rękawów. Plecy są przyzwoite, ale rękawy na pierwszych dwóch zdjęciach wyglądają jak balony, z których uszło powietrze.

 

EDIT:

 

Wybacz ten obrazowy opis rękawów, jestem ostatnio przewrażliwony na tym punkcie :). Krawiec który miał być wielkim odkryciem, zapewnił mi podobną atrakcję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.