Skocz do zawartości

Rękawiczki - dyskusje i porady


tiferet

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 month later...

Myślę, że można spróbować je nawilżyć odpowiednimi środkami i "wymodelować", zakładając na dłonie. 

 

A trochę zmieniając temat - nie daje mi to spokoju - czy jest jakiś odpowiednik prawideł/kopyta w świecie rękawiczek? Jakieś modele dłoni do przechowywania lub do "budowania" na nich rękawiczek?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Karol G. napisał:

(...) czy jest jakiś odpowiednik prawideł/kopyta w świecie rękawiczek? Jakieś modele dłoni do przechowywania lub do "budowania" na nich rękawiczek?

Można pomyśleć o użyciu w tym celu modelu dłoni używanego podczas nauki rysunku. Np. takiego, jak ten: https://www.tintadlaplastykow.pl/model-dloni-leniar-25-cm

Ale czy to ma sens?

model_dloni_25cm_800.jpg

Pozdr,

wojvv

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 months later...
  • 8 months later...

Jaki wkład polecacie do rękawiczek wiosenno-jesiennych? Przejwiał się już temat milanezu. Pytałem nawet u Pana Jamrozińskiego, ale on nie ma tego materiału na stanie od jakiegoś pół roku. Podobno niespecjalnie jest gdzie się zaopatrzyć. Nie pytałem w innych pracowniach. Są jakieś zamienniki dla tego materiału? Chciałbym uszyć dokładnie takie rękawiczki jak Hush.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
  • 4 weeks later...

Pytanie do "nosicieli" rękawiczek kawaleryjskich od Kalta: domniemam że skóra się naciągnie, bo pomimo zmierzenia wg instrukcji i zamówienia prawidłowego rozmiaru, rękawiczki bardzo ciasno wchodzi. Prawda to to? Jak jest nałożona to przy luźnej dłoni nic nie uciska, tylko przy złożeniu w pięść robi się lekki ucisk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, Grafa napisał:

@Krzysiek_W , też zamawiałem według instrukcji i też wydawały mi się ciasnawe. Zostawiłem, bo efektownie się prezentowały.Teraz albo przyzwyczaiłem się do dobrego dopasowania albo skóra trochę się rozciągnęła. Zaciskania pięści jeszcze nie miałem potrzeby.😃

dzięki za opinię :) no to zostają (co do tych pięści to było to tylko ocena, a nie jakieś plany ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, feriak napisał:

Jaką skórę i krój wybrać na pierwsze rękawiczki od P. Jamrozińskiego? Nie muszą być bardzo grube, kolor brąz, uniwersalne do noszenia casualowo

"na poziomie tych z Wojasa, Kazara, Ryłko"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, Szydlowsky napisał:

Możecie podpowiedzieć jaki rozmiar rękawiczek Jeleń + kaszmir wziąć , z pomiaru wychodzi 20,5 taśma ciaśniej -20,7 luźniej   20 czy 21 ? 😁 

U Pana Kuca wziąłem 21 przy pomiarze 21.4 i są ok może milimetr zadługie palce. Napisz o swoim wymiarze w uwagach.

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, Szydlowsky napisał:

Możecie podpowiedzieć jaki rozmiar rękawiczek Jeleń + kaszmir wziąć , z pomiaru wychodzi 20,5 taśma ciaśniej -20,7 luźniej   20 czy 21 ? 😁 

Przy pomiarze 19,5 wziąłem rozmiar 20. Są na styk w tęgości, 19 byłyby zdecydowanie za małe. Na długość są idealne, w rozmiarze 21 byłyby zbyt długie. A tak w ogóle, to są świetne rękawiczki.

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.