Skocz do zawartości

Rękawiczki - dyskusje i porady


tiferet

Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 weeks later...
9 minut temu, FONos napisał:

@Żorż Ponimirski zamawiałem przez eBay. Od nich mam tylko te i 7 1/2 były zdecydowanie za ciasne. 8 jest na styk. Natomiast zarówno od Kuca, Milera, Romana czy innych bez względu czy to licowe czy zamszowe mam zawsze rozmiar 21.

To bardzo pomocne, bo mamy ten sam rozmiar u Milera. Dzięki !!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, czy dobrze rozumuje, że Miler robi rękawiczki u Kuca/Kalta? Miałem rękawiczki z łosia Milerowe i zastanawiam się, czy biorąc ten sam rozmiar w Kalcie mogę się spodziewać podobnego dopasowania, czy będą różnice w długości palców, szerokości nadgarstka. Czy ktoś z Was się może orientuje? 

Planowałem wypróbować rękawiczki że skóry jagniecej (podobne ma moja żona od dwóch sezonów i trzymają się bardzo dobrze). Czy ktoś z Was je ma i mógłby podzielić się doświadczeniami? 

EDIT: W grę wchodziłyby też rękawiczki od Zacka, ale o ich jakości nie wiem nic. Czy ktoś z Was mógłby napisać, jak się sprawują? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, Budrys napisał:

 Planowałem wypróbować rękawiczki że skóry jagniecej (podobne ma moja żona od dwóch sezonów i trzymają się bardzo dobrze). Czy ktoś z Was je ma i mógłby podzielić się doświadczeniami? 

Posiadam model brązowy bez ocieplenia. Polecam. Nie ma się do czego przyczepić. 

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Budrys napisał:

Panowie, czy dobrze rozumuje, że Miler robi rękawiczki u Kuca/Kalta? Miałem rękawiczki z łosia Milerowe i zastanawiam się, czy biorąc ten sam rozmiar w Kalcie mogę się spodziewać podobnego dopasowania, czy będą różnice w długości palców, szerokości nadgarstka. Czy ktoś z Was się może orientuje? 

Planowałem wypróbować rękawiczki że skóry jagniecej (podobne ma moja żona od dwóch sezonów i trzymają się bardzo dobrze). Czy ktoś z Was je ma i mógłby podzielić się doświadczeniami? 

EDIT: W grę wchodziłyby też rękawiczki od Zacka, ale o ich jakości nie wiem nic. Czy ktoś z Was mógłby napisać, jak się sprawują? 

Z moich doświadczeń wynika, że rękawiczki od Milera mają krótsze palce niż od Kuca. Natomiast rozmiar ten sam, pasuje podobnie. Od Zacka rękawiczki też mam (też w tym samym rozmiarze) i leżą bardzo dobrze. Wykonanie też bez zarzutu. Zaleta jest taka, że są dość długie i fajnie chronią nadgarstek (od Milera są najkrótsze z posiadanych przeze mnie).

W kolejności Kuc, Miler, ZackRoman

IMG_2780.thumb.JPG.e634ceaf984e0bbadcaae03c77484aff.JPG

  • Like 2
  • Oceniam pozytywnie 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 months later...

Dzień dobry.

W piątek będę w Warszawie głównie w celach zakupowych i jednym z punktów mojej wizyty ma być wizyta u rękawicznika. Poszukuję bardzo ciepłych, zimowych rękawiczek. I tu rodzą się pytania, z jakim ociepleniem szukać rękawiczek (rozważałem wełnę/kaszmir lub futro) i u kogo najlepiej ich szukać oraz z jakimi kosztami powinienem się liczyć?

Pozdrawiam, Michał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, MichałŁ napisał:

Dzień dobry.

W piątek będę w Warszawie głównie w celach zakupowych i jednym z punktów mojej wizyty ma być wizyta u rękawicznika. Poszukuję bardzo ciepłych, zimowych rękawiczek. I tu rodzą się pytania, z jakim ociepleniem szukać rękawiczek (rozważałem wełnę/kaszmir lub futro) i u kogo najlepiej ich szukać oraz z jakimi kosztami powinienem się liczyć?

Pozdrawiam, Michał.

Proponuje zamówić rękawiczki na miarę u pana Jamrozińskiego z Marszałkowskiej róg Hożej [edytowane :-) ], weź sobie coś z grubszych skór (łoś, sarna, jeleń) z wełnianą podszewką. Starczy do -10 C. Pan Jamroziński ma też możliwość uszycia rękawiczek z podszewką ze "sztucznego misia", jak sam to określa (tkanina polarowa), ale moim zdaniem są mało eleganckie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
W dniu 15.11.2019 o 09:09, Żorż Ponimirski napisał:

Pytanie technologiczne. Czy jest możliwość odwrócenia rękawiczek "na lewa stronę" i zlecenia wszycia kaszmirowego ocieplenia czy takie coś jest robione tylko na etapie zszywania?

a jak wyglądają te bez ocieplenia? Mam rękawiczki, które mają dobre 8 lat (jak nie więcej). Przy temperaturze na minusie wypadają trochę słabo. Zastanawiam się czy ocieplenie nie jest za małe lub wręcz jest to tylko wyściółka a nie ocieplenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda to tak w moich innych rękawiczkach i chciałbym zlecić wszycie czegoś podobnego (najlepiej kaszmir) do tych gołych rękawiczek. Są one dodatkowo 1/4 rozmiaru za duże, więc powinny się idealnie wypełnić. 

Albo to całkiem oleję i kupię takie jakie chcę od znanej rumuńskiej manufaktury razem z ociepleniem.

IMG_20191206_090406528.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, eduardo napisał:

U mnie wygląd to tak. Wychodzi na to, że albo ocieplina za cienka albo ja za duży zmarźlak jestem.

20191206_100515.jpg

Ale to chyba nie jest kaszmir? Moja nie jest tak ciepła jak kaszmir w innych rekawiczkach. Na arktyczne mrozy widziałem tez wersje z futrem królika :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, FONos napisał:

A czy ktoś szył rękawiczki u Kowalskiego https://www.ko-moda.com/pracownia-rekawiczek-t-kowalski,d17.htm i może podzielić się opinią o jakości, dostępnych skórach itp?

Zamierzałem uszyć i rozmawiałem. Wybór skór nieduży, niechętny do szycia ze skóry powierzonej i zrobienia na niej małej próby. Rękawicznik średnio otwarty na sugestie, ma widocznie swoje przyzwyczajenia i szybko się niecierpliwi. Nie złożyłem zamówienia, nie polecam.

  • Like 5
  • Oceniam pozytywnie 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.