Skocz do zawartości

Rękawiczki - dyskusje i porady


tiferet

Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, chemie napisał:

Może to 8 1/2 tylko 1. się zgubiło

Ewidentnie jest na metce 8/2

Zamawiam, bo fabrycznie nowe pekari z ociepleniem z nieistniejącej już manufaktury w Hamburgu nie zdarzają się często. Jak będą jednak 8.5 to wrzucę na bazarek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 7.12.2019 o 20:58, Stormont napisał:

A może ten drugi wymiar odnosi się do obwodu nadgarstka? Miałoby to sens?

Chyba nie. 8 to jest obwód dłoni w calach (w zależności od firmy francuskich lub imperialnych co powoduje niewielkie problemy), ale dwójki nie ogarniam. Byłbym ciekawy odpowiedzi.

Pekari.jpg

Edytowane przez Żorż Ponimirski
Obwód dłoni
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

51 minut temu, rumcajs43 napisał:

Nie o to chodzi. Słaby jestem z biologi, ale nie nadgarstek się w tym przypadku mierzy ;)

Nie nadgarstek/przegub tylko napięstek, chociaż jeżeli ktoś ma drobne dłonie to te dwa wymiary mogą być zbliżone. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Żorż Ponimirski napisał:

Zakup w ciemno okazał się strzałem w dziesiątkę pod względem rozmiaru i koloru. Stan rękawiczek NOS, jeszcze firmowo zszyte razem. Pojawia się jedno pytanie, jakiego kremu używacie do nawilżania skóry z pekari?

One są z ociepleniem czy bez?

Ja w sumie żadnych rękawiczek niczym nie kremuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

48 minut temu, FONos napisał:

One są z ociepleniem czy bez?

Ja w sumie żadnych rękawiczek niczym nie kremuje.

Z ociepleniem wiskoza/wełna jak na zdjęciu u góry strony (wtedy jeszcze było to zdjęcie z eBaya). Pytam o krem bo wg google ta manufaktura została zamknięta 20 lat temu, więc skóra może być przesuszona ;)

Do łosia świetnie sprawdza się Chamberlains leather milk, ale obawiam się, że pekari ma bardziej otwarte lico i porobią się tłuste plamy.

EDIT: Hestra odradza jakiekolwiek nawilżanie pekari, więc odpuszczam temat.

Edytowane przez Żorż Ponimirski
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, Tanatos70 napisał:

To fakt. Mam jednego Barboura impregnowanego woskiem pszczelim, który jest sztywny i bardzo łamliwy. Co jakiś czas kurtkę odnawiam... suszarką do włosów. Nie wyobrażam sobie rękawiczek tak zaimpregnowanych.

Podrzucisz jakieś foto w wątku Barboura? Jestem ciekaw czy to Beeswax czy Drywax.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.