Skocz do zawartości

Rękawiczki - dyskusje i porady


tiferet

Rekomendowane odpowiedzi

Miałem takie rękawiczki i tweed był łączony ze skórą - nie był naszyty na skórę. Wg mnie jest to słabe mechanicznie połączenie i dość łatwo dochodzi do rozerwania na szwie łączącym te dwa różne materiały. Wystrzegam się teraz takich połączeń w rękawiczkach. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...
16 godzin temu, eye_lip napisał:

Znalazłem model który jest cały ręcznie szyty i tak konfiguracji z jasnym jeleniem bardzo spodobał mi się na żywo. Myślę że Pan J. nie oferuje ręcznie szytych. 

Teraz to już po ptokach :), bo widzę że rękawiczki kupiłeś, ale dla potomności - jak najbardziej oferuje:

lA7JEP0.jpg

 

Na górze to jeleń nowozelandzki, na dole sarna.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, ostryy111 napisał:

 

 

Mogę wiedzieć mniej więcej ile wychodzi uszycie takich rękawiczek z materiałem? I czy skóre trzeba samemu skombinować czy można sobie wybrać? Wyglądają świetnie :)

300-350 zł za szycie ręczne wraz z materiałem. Materiały pan Jamroziński ma swoje, tylko trzeba go przycisnąć, bo nie oferuje egzotyków od razu. Nie wiem czemu, ale zawsze tak miał, że trzeba było z niego wyciągać, co tam trzyma na zapleczu :), a to renifera, a to łosia. itd.

  • Like 1
  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie, pan Jamroziński jak robi ocieplane rękawiczki, to ociepla albo futerkiem (jak dla mnie spoko, ale nie zawsze jednak jest w zimie -10 C, więc to czasem trochę za ciepłe ocieplenie), albo jakąś mieszanką wełny ze sztucznymi materiałami. Czy trzeba go przyciskać, żeby ocieplił samą wełną czy on zawsze tak robi i należy się udać do innego rękawicznika (a jeśli tak, to do kogo)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 months later...

..a jakie może być nie 100%? 

Wysyłka jest z Peru więc dałbym sobie spokój, bo to jest import do UE więc pewnie masz zabawę z Citesami, dosyć ryzykowna zabawa biorąc pod uwagę biurokrację, ministerstwo środowiska itp. Nawet jak to są jakieś odmiany które nie podlegają cites to musisz to udowadniać i może to trwać długo. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, eye_lip napisał:

..a jakie może być nie 100%? 

Wysyłka jest z Peru więc dałbym sobie spokój, bo to jest import do UE więc pewnie masz zabawę z Citesami, dosyć ryzykowna zabawa biorąc pod uwagę biurokrację, ministerstwo środowiska itp. Nawet jak to są jakieś odmiany które nie podlegają cites to musisz to udowadniać i może to trwać długo. 

Są skóry wyprawiane, żeby wyglądały jak pekari.

Teoretycznie dołączają dokumenty z źródłem pochodzenia:

Step 4: The Exportation 

    1. All the leathers are especially piled up into cardboard boxes and packaged appropriately for shipment to the customs agency.
    2. Once the package is in the airport, all the leathers are inspected by SERFOR and with their approval, the shipment is Repackaged again by the custom agency.
    3. We sent all the exports with the following documents: Invoice, CITES, Certificate of Origin, Packing List, Airway bill (AWB).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, torunianin napisał:

Czy Waszym zdaniem to w 100% prawdziwe pekari? https://meraki.pe/collections/peccary-leather-skins

Jeśli byś zamawiał, ż chęcią bym się przyłączył - można podzielić koszty na pół, no i zapewne sprzedają minimalną ilość skór większa, niż potrzeba na jedną czy dwie pary...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Panowie szukam rękawiczek w uniwersalnym kolorze i znalazłem ciekawą promocję:

https://kalta.pl/pl/p/Cieple-rekawiczki-skorzane-skora-jelenia-burgundowe/464

Zastanawiam się jak kolor wypada w rzeczywistości. Ktoś może posiada podobny model i podzieli się zdjęciem w świetle dziennym? Czy radzicie postawić na ciemny brąz lub czarny model?

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam podobne rękawiczki, tylko ze skory nappa - model MZ-MD2-BG „Męskie rękawiczki ocieplane, miękka skóra nappa - bordowe, burgund”. Kolor jest ciekawy - w sztucznym świetle jest brązowy, w naturalnym robi sie bordowy, wpada w czerwień, natomiast w ostrym świetle naturalnym trochę nawet widać fioletu. Moim zdaniem piękny, ale raczej mało uniwersalny. Zdecydowanie bym raczej polecał zwykły brązowy, chyba ze ma sie coś do zestawienia - ja np mam. Tutaj, dla porównania burgundowe trzewiki Patine, monki Berwick w kolorze „saddle brown” oraz koniakowe Yanko „cambridge cuero”.

6d6ae06871702ac3a74c1d692d7e535a.jpg
83b61625eed6eedc4a98c2416d21ad0e.jpg
37a4bf95b295be77b5e705c6f72d7b38.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.