Skocz do zawartości

Rękawiczki - dyskusje i porady


tiferet

Rekomendowane odpowiedzi

1 minutę temu, Żorż Ponimirski napisał:

@adamW powyżej zamówił i je otrzymał - może podpowie czy nie było niezaplanowanych przygód. Wg mnie z rozmiarem dobry jest odnośnik do rękawiczek Kuca vel. Milera 21 = 8 u Rumuńskich Bratanków (wg @FONos), a 22 to 8,5 (wg @adamW). 

 

Uściśle. Kuc każe zbierać miarę w innym miejscu (obwód dłoni) a ten leathergloves2013 karze mierzyć obwód wokół kostek przy na wpół zgiętej dłoni. Dla pomiaru wg Kuca wychodzi mi 20 cm a zamawiam rozmiar 21 (wszystkie rękawiczki czy to MiMe, ZR, Kuc mam w tym rozmiarze). Dla pomiaru na zgiętym nadgarstku mam niecałe 21 cm a zamówiłem ostatecznie rozmiar 8 czyli niby jak dla 22 cm wg leathergloves2013 (7,5 były za małe i wymieniałem). Inna sprawa, że wg tabeli Kuca rozmiar 21 odpowiada właśnie rozmiarowi 8.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, FONos napisał:

Inna sprawa, że wg tabeli Kuca rozmiar 21 odpowiada właśnie rozmiarowi 8

Ja mam właśnie 21 u Milera i 8 w pekari z eBaya i tylko te pasują "jak rękawiczka". Wszystko co próbowałem zamawiać 8.25 czy 8.5 było lekko zbyt luźne i odsyłałem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, Żorż Ponimirski napisał:

@adamW powyżej zamówił i je otrzymał - może podpowie czy nie było niezaplanowanych przygód. Wg mnie z rozmiarem dobry jest odnośnik do rękawiczek Kuca vel. Milera 21 = 8 u Rumuńskich Bratanków (wg @FONos), a 22 to 8,5 (wg @adamW). 

 

W moim przypadku u Kuca jest rozmiar 22 wg ich rozmiarówki przy czym rękawiczki ocieplone są dla mnie delikatnie zbyt duże (rękawiczki nieocieplone w tym rozmiarze są bardzo dobrze dopasowane; nie wiem z czego to wynika). Hungant- zamówiłem 8,5 czyli zgodnie z ich tabelą rozmiarów 23cm. Różnica wynika z faktu że Hungant zaleca zebranie miary wokół 'kostek' przy na wpół zgiętej dłoni. Reasumując zamówiłem 8,5 ale nie jestem pewien czy 8 nie leżałoby lepiej (aczkolwiek jest ryzyko, że byłyby zbyt mocno dopasowane)- tu ważne są preferencje noszącego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodam jeszcze, że sklep Węgierski sklep jest mocno otwarty na klienta. Ponieważ mają przerwę do 06-01-2020 a ja planuję jednak zamówić rozmiar 8 aby porównać czy nie leży lepiej niż 8,5 i wówczas wybrać odpowiedni rozmiar ale niestety w połowie stycznia, jak dojadą do mnie rękawiczki dawno minie 14-dniowy termin zwrotu pierwszego zamówienia. W odpowiedzi usłyszałem, że nie ma żadnego problemu- zamówienie z grudnia mogę zwrócić nawet w lutym, pod warunkiem, że rękawiczki nie będą używane.

EDIT Ostateczni zdecydowałem się na rozmiar 8- są lepiej dopasowane co mi bardziej odpowiada.

Jeszcze info dla osób zastanawiających się nad czasem realizacji zamówienia- zamówienie z 08-01-2020, dostawa GLS dnia 17-01-2020. Moim zdaniem bardzo dobry wynik- tym bardziej, że rękawiczki są szyte dopiero po złożeniu zamówienia (takie informacje otrzymałem u sprzedawcy).

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Panowie, trochę namieszam ale może to komuś pomoże przy zakupie (lub zniechęci do zakupu...).

Rękawiczki pekari- rozmiar 8; są na prawdę komfortowe, miękkie, świetne. Zamówiłem 8 z Carpincho. I niezłe zdziwienie- w ogóle nie mogę ich wciągnąć na rękę. Po kontakcie ze sklepem dowiedziałem się, że może się tak zdarzyć ponieważ skóra carpincho jest mniej elastyczna. Zdecydowałem się zamówić raz jeszcze rozmiar 8,5 i 9 w nadziei, że tym razem trafię. I tu kolejne zdziwienie- nawet 9 są bardzo ciasne. Dziwne to. Na prośbę otrzymałem również próbkę skóry carpincho w kolorze burgundowym dla sprawdzenia koloru i skóra jest elastyczna. Nie wiem z czego to wynika ale pomimo na prawdę profesjonalnej obsługi sklepu, sprawnej wysyłki,względnie szybkiej dostawy czuje się nieco zniechęcony do sklepu. Nie spodziewałem się, że przy 8 pekari miałbym celować aż w 1,5 rozmiaru wyżej. 

Już sklep mi odpisał, że mają problem z elastycznością rękawiczek z carpichno i prawdopodobnie nie będą już ich produkować- zostanie tylko jeleń, nappa i pekari.

Na zdjęciach rękawiczki carpincho w kolorze cognac, green i próbka burgundowego.

20200128_150826.jpg

20200206_104838.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Jakie są Wasze doświadczenia z rękawiczkami ze skóry jelenia od Kuca? Czy skóra rozciąga się w zauważalnym stopniu?

Rozmiar dobrałem zgodnie ze wskazówkami na stronie (zaokrąglając obwód dłoni w dół) i są dosyć obcisłe, do tego stopnia, że nie da się zacisnąć dłoni w pięść. Jeśli to ma znaczenie, dodam, że rękawiczki są ocieplane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę przesadziłem z tym uniemożliwieniem zaciśnięcia w pięść. Rękawiczka jest wtedy mocno obcisła na knykciach, co jest niekomfortowe. Moje inne rękawiczki w trakcie użytkowania "profilowały się" lekko wyginając do wewnątrz, chodziło mi wyłącznie o zachowanie tego konkretnego rodzaju skóry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś może porównać rękawiczki samochodowe Kuca z rękawiczkami Czesława Jamrozińskiego z Warszawy? Skóry, wykonanie, dopasowanie.
Jakich innych producentów polecacie, skóra najlepiej jagnięca, kolory inne niż czarny. Do pekari nie mogę się przekonać.

  • Oceniam pozytywnie 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
W dniu 27.02.2020 o 11:32, Piotr B napisał:

Ktoś może porównać rękawiczki samochodowe Kuca z rękawiczkami Czesława Jamrozińskiego z Warszawy? Skóry, wykonanie, dopasowanie.
Jakich innych producentów polecacie, skóra najlepiej jagnięca, kolory inne niż czarny. Do pekari nie mogę się przekonać.

Mam rękawiczki samochodowe Kuca - są cielęce, bardzo przyjemnie się w nich jeździ. Kumpel sprawił sobie ostatnio u Kuca rękawiczki samochodowe z koziej skóry, są zdecydowanie grubsze i masywniejsze, też sobie chwali. Nie ma też tylu dziurek co te od Kuca (ale to można sobie zażyczyć). Bez porównania lepiej będą leżeć te zrobione na miarę, moje od Kuca są w sam raz na obwód, ale okazuje się, że mam ponadprzeciętnie długie palce w stosunku do dłoni i np. kostki nie trafiają dobrze w wycięcia, a palcom rękawiczek brakuje z 0,5-1cm.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 months later...
3 godziny temu, eye_lip napisał:

Np w hurtowni skór Jantex na al.Krakowskiej mają fajne cienkie skórki - tylko musisz wytłumaczyć o co Ci chodzi. 

Orientujesz się, czy mają tam tylko koźlęce, czy trafia się też coś ciekawszego, renifer, łoś, jeleń, a może nawet kangur :) ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.