Skocz do zawartości

Rękawiczki - dyskusje i porady


tiferet

Rekomendowane odpowiedzi

52 minuty temu, Żorż Ponimirski napisał:

@Tanatos70 a co, jeśli cokolwiek, do pekari?

Doświadczając organoleptycznie swojej jedynej pary od Kuca, powiedziałbym że nic. Sprawia wrażenie jakby nie potrzebowała żadnej impregnacji/ochrony/odżywienia. Jeżeli już to czyszczenia, ale to też niekoniecznie- efekt patynacji. . Nie mam jednak specjalistycznej wiedzy, czy tak jest faktycznie. Może jakieś delikatne środki do skóry w formie bezbarwnego żelu w typie Tarrago delicate ? Ja jednak bym odpuścił.

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Tanatos70 - kolejny głos na brak odżywiania pekari. Dlaczego tak dopytuję? Otóż mój nowy nabytek ma wykończenie antracyt, które wygląda jak przyszarzona, zmatowiona czerń. Obawiałem się, że to objaw wyschniętej skóry, ale po dwóch dniach noszenia nic się z tym nie dzieje, nie pęka itp. Niczego nie będę tu stosował.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spatynowana skóra w kolorze "nude" wygląda tak (zdjęcie z TFL):

6d7bab92f0f98b5a6a1737c71ec7c927--cafe-racer-jacket-cafe-racers.jpg.23cff032fce2658e528aa9151ac41358.jpg

Na zdjęciu powyżej natomiast znajdują się brudne rękawiczki w pozycji "pan da na chemiczne czyszczenie rękawiczek". Pekari można spokojnie myć wodą z szarym mydłem, byle nie przemoczyć za bardzo; ja tak robię i nie mam "spatynowanych".

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

With all fairness - podajesz skórzaną kurtkę (bardzo ładną z resztą) jako przykład patynacji/brudzenia sie rękawiczek.

Może coś w temacie wątku.

243a735b191a187183ccbf13dc209ae4.jpg.eaab2cdbad4166e8ddf799d9aeff3bb4.jpg

150e8633f19d50f0baa0f864de848173.jpg.a576bcd58b06bc949a97b49b0133b44d.jpg

Pewnie ta patyna to jest jakiś rodzaj brudu, w sumie czego się spodziewać po rekawiczkach? Ciekawi mnie czy coś takiego w ogóle zejdzie od mydła...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 6.12.2019 o 19:35, Piotr B napisał:

Zamierzałem uszyć i rozmawiałem. Wybór skór nieduży, niechętny do szycia ze skóry powierzonej i zrobienia na niej małej próby. Rękawicznik średnio otwarty na sugestie, ma widocznie swoje przyzwyczajenia i szybko się niecierpliwi. Nie złożyłem zamówienia, nie polecam.

Rękawicznik Kowalski z Chmielnej.
Druga wizyta weekendowa utwierdziła mnie we wcześniejszym odczuciu, opinie z google nie odbiegają znacznie od wrażenia jakie ja wyniosłem.
 
Dodatkowo Kowalski będzie likwidował najprawdopodobniej zakład. Nie zamawia już skór, nie szyje na zamówienie, wyprzedaje to co mu zostało. Przed sezonem ze wszystkich skór, jakie miał, uszył rękawiczki rtw, w części damskie. Pozostało kilkanaście par łącznie wszystkich, ceny jednak takie jak były, na półkach pusto.
 

rekaw.jpg

rekaw1.jpg

  • Like 4
  • Oceniam pozytywnie 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy. Tak mi się wydaje, że taki już jest charakter tej skóry. Oglądałem swoje, a jestem raczej z tych dbających, i stwierdziłem że mają tendencję w miejscach "chwytnych" do wybłyszczania się i ciemnienia. Ot taki ich urok. Wygląda to inaczej niż na irchowych. Właśnie efektem patynacji bym to określił. Nic lepszego nie przychodzi mi do głowy. Taka karma pekari. Coś jak z zachowaniem kordowanu czy kurtki woskowanej.  Albo się to akceptuje, albo nie :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, adamW napisał:

Na marginesie- ktos wie dlaczego nie wolno zakladac rekawiczek w sposob widoczny na metce?

Zapewne z tego samego powodu, dla którego na metkach tak popularne jest pranie chemiczne i zakaz suszenia w suszarce - chodzi o niepożądane rozciąganie delikatnej skóry.

Ładne rękawiczki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

53 minuty temu, Żorż Ponimirski napisał:

@adamW, podrzucisz nazwę strony internetowej? Na zdjęciu jest prześwietlona. Ja na przyszły sezon chciałbym zainwestować w Kapibarę, do tej pory rozważałem rumuńską manufakturę.

 

45 minut temu, pablocito napisał:

www.hungant.com

Przecież to ten sam producent leathergloves2013 z eBay

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Krzysiek_W napisał:

dzieki :) tylko czy wyślą do polski i z rozmiarem trafię, oto jest pytanie ;)

 

@adamW powyżej zamówił i je otrzymał - może podpowie czy nie było niezaplanowanych przygód. Wg mnie z rozmiarem dobry jest odnośnik do rękawiczek Kuca vel. Milera 21 = 8 u Rumuńskich Bratanków (wg @FONos), a 22 to 8,5 (wg @adamW). 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.