Skocz do zawartości

Rękawiczki - dyskusje i porady


tiferet

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 months later...

Kupiłem dzisiaj w Poznańskim Tkmaxx (City Center) rękawiczki Dents i jestem bardzo zaskoczony jakością wykonania (pół klasy wyżej od Kuca). Kosztują 129 zł - warto. Nie ma informacji o skórze ale to z pewnością owca. Wewnątrz dzianina akrylowa. Została jedna ciemnobrązowa para M, dwie czarne, i jedna brązowa ale z paskiem na nadgarstek.

 

A tak przy okazji, jeśli ktoś znalazłby te rękawiczki w którymkolwiek TK, w rozmiarze M, ale w jasnym brązie lub karmelowe to prosiłbym o info :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja z innej beczki - znacie jakieś dobrego (przynajmniej na poziomie wyrobów Kuca) producenta rękawiczek (RTW), którego wyroby dostępne są w internecie ? Szukam czegoś ze skóry licowej, z zapięciem paskowym na nadgarstku i z ociepleniem naturalnym (wełna/kaszmir).

 

Mam dwie pary od Kuca i zasadniczo jestem zadowolony, ale są bardzo szerokie w nadgarstkach (mimo, że brałem najmniejszy dostępny, męski rozmiar)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam, nadgarstki u Kuca to kosmos, nawet przy rozmiarze 20 (brałem na prezent - dla mnie cała rękawiczka za ciasna, a nadgarstek za szeroki). Ja akurat mam teraz jedną parę samochodówek i tu była kwestia skrócenia paska z napą, ale w tradycyjnych rękawiczkach bez ściągacza musiałem z tym żyć, do czasu ich zagubienia. Tymczasem wspomniane Dents. Ocieplenie niestety 100% akryl, choć dla mnie to mały plus... kobieta ma uczulenie na wełnę, więc nie pozwoliłaby się dotykać po zdjęciu rękawiczek :D

 

2014-11-04_259036.jpg2014-11-04_259106.jpg2014-11-04_259350.jpg

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Witam!

Posiadam rękawiczki od Kuca już drugi czy trzeci sezon. Skóra jelenia, na stronie pod nazwą zimowe i ocieplane. Ocieplenie takie jak wstawił kolega Bażant. Z przykrością stwierdzam, że mimo ogólnego zadowolenia z jakości rękawiczek, ocieplenie to nie daje rady na dużych mrozach. Są dni, już w chwili obecnej. że przy dłuższym staniu na dworze mam skostniałe ręce. Będę musiał chyba się rozejrzeć za czymś cieplejszym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli mamy te same rekawiczki. Ja mam raczej odmienne zdanie, co do ich ciepłości, która jest dla mnie w  zupełności wystarczająca (2 lata temu przeszły test w Wilnie przy -20oC). Mam już 4 pary rękawiczek od p. Kuca, zmodyfikowane zgodnie z moimi oczekiwaniami - chodzi głównie o nadgarstek, który w standardowej wersji jest niezwykle obszerny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli mamy te same rekawiczki. Ja mam raczej odmienne zdanie, co do ich ciepłości, która jest dla mnie w  zupełności wystarczająca (2 lata temu przeszły test w Wilnie przy -20oC). Mam już 4 pary rękawiczek od p. Kuca, zmodyfikowane zgodnie z moimi oczekiwaniami - chodzi głównie o nadgarstek, który w standardowej wersji jest niezwykle obszerny.

Na jakiej zasadzie jest ta modyfikacja? Co można poprawić? Czy jest to opcja z dopłatą?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pora roku odpowiednia więc wrzucam małe przypomnienie

 

Warszawa:

 

Tomasz Kowalski - Chmielna 10, (22) 827 48 70 - do 19:00

Jan Koziarski - Ogrodowa 13/29, 501 131 421 - nie odbiera :(

Maria Giedroyć - Śniadeckich 18/19, (22) 621 80 62 - do 18:00

Anna Serafińska-Szweryn - Hoża 35, (22) 621 73 10 - do 18:00, czas oczekiwania: min. 6 tyg. :(

Czesław Jamroziński - Marszałkowska 83, (22) 628 16 13 - z reguły do 19:00, czas oczekiwania: 7-10 dni

Marian Bąkowski - Świętojańska 9, (22) 831 35 21

 

 

Panowie znacie może orientacyjne ceny w tych zakładach?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.