Skocz do zawartości

Rękawiczki - dyskusje i porady


tiferet

Rekomendowane odpowiedzi

To ja może powiem, że lepiej dzwonić i pytać osobiście, bo jestem klientem obu zakładów i na Ogrodowej jest bez porównania drożej, lepsza jest komunikacja interpersonalna (w tym uwzględnienie personalnych fanaberii) i otrzymałem lepiej dopasowany produkt. I tak możemy cenniki o kant dupy potłuc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pracownia U Kowalskich - Chmielna 10

Jan Koziarski - Ogrodowa 13/29

Maria Giedroyć - Śniadeckich 18/19

Anna Serafińska-Szweryn - Hoża 35

Czesław Jamroziński - Marszałkowska 83

Marian Bąkowski - Świętojańska 9

Który zakład oferuje najlepsze rękawiczki pod względem kryterium cena/jakość? Interesuje mnie prosty, wytrzymały, skórzany model. Bede rowniez zobowiazany za informacje o cenach. Jezeli nie wypada mowic o nich na forum publicznym, poproszę o PW.

Wykonaj pięć telefonów i sprawa będzie jasna.

Nikt z nas nie kupuje skomplikowanych, niewytrzymałych i nieskórzanych rękawiczek, więc możesz udać się do każdego zakładu z listy - sadzę, że poradzą sobie z Twoim zamówieniem ;)

Sześć telefonów ;)

Idealnie dopasowana w ścisku ampoma, wąsko wycięta anewira, typowo męskie alafanty i proporcjonalne rafirowanie ;) RTW.[/img]

Z tego co wiem, to chyba rafilowanie. ;) Przy okazji, czy mógłbyś przybliżyć termin alafanty?

Tak, tak - masz rację, rafilowanie. Alafanty (uwielbiam to słowo!) na granatowo, na czerwono ampoma:

Dołączona grafika

Przestrzeń między palcami u nasady u mężczyzn jest mniejsza z powodu mięśni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podzielę się moimi doświadczeniami:

Pracownia U Kowalskich - Chmielna 10

- wybór skór średni, bez egzotyki

- jakość: ok

- cena: jedna z droższych pracowni

Jan Koziarski - Ogrodowa 13/29

- wybór skór: najlepszy w Warszawie

- jakość: 2 razy musiałem naprawiać uszytą przez nich rękawiczkę, a p. Koziarki próbuje cały czas mnie przekonać, że to moja wina, bo źle zakładam rękawiczki...

- cena: za drogo jeśli chodzi o stosunek jakości do ceny

Czesław Jamroziński - Marszałkowska 83

- wybór skór: średni, ale czasami trafiają się smaczki jak np. jeleń nowozelandzki

- jakość: najlepsza z wszystkich wymienionych zakładów

- cena: najlepszy stosunek jakości do ceny

Marian Bąkowski - Świętojańska 9

- wybór skór: średni, jedyna egzotyka to łoś

- jakość: dobra na pierwszy rzut oka, nie szyłem nic u nich więc nie wiem jak się sprawdza w noszeniu

- cena: drożej niż CzJ, ale taniej niż Koziarski

Jednym słowem polecam Jamrozińskiego z nadzieją, że po przypływie popularności nie zwiększy cen...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłem już drugą parę rękawiczek u pana Czesława i jestem zachwycony jakością ich wykonania.

W obu przypadkach na pierwszy rzut oka dobrał mi odpowiedni rozmiar,

pierwsze rękawiczki były wykonane z irchy, drugie ze skóry cielęcej lekko ocieplanej.

Już nigdy nie wrócę do sklepowych rękawiczek ! ;)

A niedługo 3 zamówienie rękawiczek na srogie mrozy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W poniedziałek wstawie zdjęcie na forum. Zależało mi na skórze ze Szwecji, bo podobno te są aktualnie najcieplejsze (chociaż trzeba uważać, bo wiele skór w Skandynawii ze względu na wysokie ceny jest cienionych przed wysyłka do dystrybutorów). Rękawiczki kosztowały 180 złotych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie oceniam jakości obsługi w danych punktach tylko jakość wyrobów w stosunku do ich ceny. Z Jamrozińskim stało się to samo co z wieloma innymi rzemieślnikami rozreklamowanymi na forum - ceny powoli rosną, a jakość (a raczej przykładanie uwagi do szczegółów wykonania) coraz częściej staje się zmienną. Mam dwie pary rękawiczek od Jamrozińskiego, które dość znacznie różnią się od siebie jakościowo (choć zostały wykonane z tego samego surowca).

Poniżej rękawiczki ze skóry szwedzkiego jelenia kupione na Hożej.

post-3399-13658923782179_thumb.jpg

post-3399-13658923782841_thumb.jpg

post-3399-13658923783531_thumb.jpg

post-3399-13658923784086_thumb.jpg

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzisiaj byłem na Hożej i o mały włos nie zakupiłem identycznych rękawiczek jak Bartek pokazuje powyżej. Nie zdecydowałem się, bo na mnie pasował jedynie największy rozmiar (mam dość szeroką dłoń) - i biorąc pod uwagę wewnętrzne ocieplenie z wełny i zewnętrzne szwy - optycznie bardzo powiększający dłonie. Spojrzałem w lustro i zobaczyłem Boruca, czy innego bramkarza ;)

szkoda, skóra bardzo fajna i już nie mają jej w zapasie aby wykonać rękawiczki na miarę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie oceniam jakości obsługi w danych punktach tylko jakość wyrobów w stosunku do ich ceny. Z Jamrozińskim stało się to samo co z wieloma innymi rzemieślnikami rozreklamowanymi na forum - ceny powoli rosną, a jakość (a raczej przykładanie uwagi do szczegółów wykonania) coraz częściej staje się zmienną. Mam dwie pary rękawiczek od Jamrozińskiego, które dość znacznie różnią się od siebie jakościowo (choć zostały wykonane z tego samego surowca).

Dla mnie ważne jest jedno i drugie. Nie podoba mi się, że właścicielka ma focha, że jej zabieram czas, bo ma dużo roboty przed świętami. Powinna zatrudnić kogoś albo zapłacić za nadgodziny jak się nie wyrabia. Dodatkowo sprawia wrażenie, że szycie na miarę jest dla niej problemem, bo chciałaby opchnąć gotowe.

Co do jakości u CzJ, to uszyłem u niego 2 pary i moim zdaniem są na takim samym lub lepszym poziomie estetyki w porównaniu do pracowni z Hożej. Ta zmienność jakości może u CzJ wynikać z problemów z podwykonwacami u CzJ. Z tego co mi mówił ma z tym spory problem i na przykład na rękawiczki irchowe trzeba czekać kupę czasu, bo kobieta, które je zszywa ręcznie ma teraz małe dziecko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam nierówność zamówień u Cz.J. Pierwsze rękawiczki pasują idealnie. Drugie - szelebele. Otrzymałem jednak poprawki (w cenie), które znacznie dopasowały rękawiczki do dłoni. Nie zmienia to faktu, że musiałem się fatygować ponownie, a poprawki są widoczne (dodany kawałek skóry, w subtelnie odmiennym kolorze), dopasowanie w rezultacie bez zarzutu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 months later...
  • 1 month later...

Wiadomo ale bardziej chodziło mi jakie wzory/modele polecacie?!

 

Proponowałbym dwie pary. Jedne z ociepleniem z dzianiny (taka wełniana siateczka), inne ze "sztucznego misia" na największe mrozy. Pierwsze dopasowane, drugie tak bardzo niekoniecznie. Kolory - wybierz dwa z : średni brąz, ciemny brąz, czarne. Skóra licowa. Fason męskich jest chyba jeden, z trzema "netkami", jak mówi pan Jamroziński (chodzi o te fałdy, co biegną wzdłuż rękawiczek). Chyba najpopularniejsza, i bardzo fajna, bo mięciutka i wytrzymała, jest koźlęca. Odradzam rękawiczki zamszowe i irchowe - są przepiękne i stylowe, ale strasznie łapią brud. Opinie "celowo chodzę w pobrudzonych" jakoś mnie nie przekonują, a po jednej jeździe tramwajem będą całe zasyfione. W przeciwieństwie do butów, w rękawiczki brud się wgniata, więc nie jest tak prosto go usunąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja odwrotnie, polecam zamszowe (ale w wersji skóra po wewnętrznej stronie dłoni, zamsz na zewnątrz), idealne na mrozy, nawet bez docieplenia, a dzięki temu mogą być dobrze dopasowane. A sprawdzają się i na jesieni i na zimę dzięki oddychaniu

Brud usuwa się łatwo gumką do zamszu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.