Skocz do zawartości

Rękawiczki - dyskusje i porady


tiferet

Rekomendowane odpowiedzi

pracownia rękawiczek na Chmielnej 10.

Wczoraj wspólnie z żoną miałem okazję przeglądać asortyment pracowni rękawiczek na Chmielnej 10. Zainteresowały nas szczególnie damskie (wierzchnia część - koronka, wewnętrzna - skórzana w dwóch odcieniach, inny na dłoni inny na bokach palców. Śliczne, jakość na pierwszy rzut oka bez zarzutu.

Mimo, że wystawiona była tylko jedna rękawiczka z ostatniej pary, podjęliśmy decyzję o zakupie. Zupelnie od niechcenia rzuciłem do mojej żony, żeby zalożyła także drugą. Okazało się, że skóra naszyta na część dłoni (kłaniają się braki językowe - chodzi o wybrzuszenie na dłoni, "poduszka") jest w jednej rękawiczce zrobiona ze skóry w kolorze tej umieszczonej na bokach palców.

Tłumaczenie było kuriozalne. Na początku, że kolor jest ten sam, a później, że jednorodny kolor, to tylko w czarnych jest możliwy, że to norma w przypadku jaśniejszych kolorów, że skóra na swojej długości ma różne odcienie... na końcu coś o rabacie.

Dla mnie argumenty kuriozalne, szczególnie, że inny odcień na bokach palców oraz inny na pozostałej części był zamierzonym efektem i dodawał smaku.

Nie chcę podważać jakości produktów wytwarzanych przez pracownię, bo ta jest wysoka, ale intencję w tym konkretnym przypadku oceniam na niejasną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

"Profesjonalni rajdowcy używają wciąż specjalnych rękawiczek, niekoniecznie skórzanych, ale z najlepszych materiałów technicznych. Przy szybkiej jeździe lepiej czuć kierownicę, a i biegi szybciej i pewniej wchodzą"

Jak tłumaczył kiedyś Krzysztof Hołowczyc (a także kilku innych kierowców), rękawiczki są po to żeby przy szybkich ruchach kierownicą nie narobić sobie obtarć na dłoniach, nie ma szans by czucie było lepsze, jednak dobre rękawiczki go nie pogarszają, do tego na "szybkość i pewność wchodzenia biegu" rękawiczki nie mają żadnego wpływu, a jeżeli nawet to marginalny, dużo ważniejsze są tutaj kwestie stricte techniczne których nawet rękawice opracowane w NASA nie zniwelują, jeżeli ktoś robi to poprawnie i ma skrzynie z krótkim przełożeniem na drążku to nawet w rękawicach bokserskich da radę wrzucać biegi równie szybko jak w rękawicach specjalnych.

No i gratuluję Szarmantowi kupienia "prawdziwego samochodu".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Kupiłem sobie irchowe rękawiczki i się lekko zaskoczyłem, niestety na minus. Są strasznie twarde i zginanie palców jest mocno utrudnione. Z czasem użytkowania rękawiczki zmiękną?

Jeśli mozna wiedzieć to gdzie kupiłeś te rekawiczki?

Wrzucisz jakieś zdjęcia na forum np. rękawiczki na dłoni?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, wrzucę. Kupiłem w firmie Kuc.

Są to rękawiczki z grubszej irchy, także liczyłem się, że mogą być trochę sztywniejsze ale nie aż tak.

Szczerze mówiąc to są piekielnie grube. Ciężko mi doradzić czy się rozejdą, ale pewnie się rozejdą - nawet sztywne skórzane buty dają się rozchodzić ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Dobrze wiedzieć dzięki :-) Szkoda, że przy zamówieniu nie dali o tym "drobiazgu" znać. Zresztą mimo wszystko ich rękawiczki i tak pasują najlepiej spośród rękawiczek RTW.

EDIT

xkoziol

Domyślnie rękawiczki od Kuca to czyste RTW. O dopasowaniu pod wymiary ręki do tej pory nie słyszałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy oznacza to, że płacąc tej firmie cenę regularną pozyskamy niepasujące rękawiczki?? :shock:

To zależy czy masz standardową długość palców. Ja wymieniłem swoje irchowe, dopłaciłem, zaznaczyłem ile skrócić i mam idealnie pasujące. Wstawiałem je bodajże w nowych nabytkach.

Apropo irchowych Pan Maciej Kuc mówił, że faktycznie trafiła mi się bardzo gruba para.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pracownia U Kowalskich - Chmielna 10

Jan Koziarski - Ogrodowa 13/29

Maria Giedroyć - Śniadeckich 18/19

Anna Serafińska-Szweryn - Hoża 35

Czesław Jamroziński - Marszałkowska 83

Marian Bąkowski - Świętojańska 9

Który zakład oferuje najlepsze rękawiczki pod względem kryterium cena/jakość? Interesuje mnie prosty, wytrzymały, skórzany model. Bede rowniez zobowiazany za informacje o cenach. Jezeli nie wypada mowic o nich na forum publicznym, poproszę o PW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam dwa pytania dot. rękawiczek:

1. czy rękawiczki irchowe będą odpowiednie do ciemnego płaszcza? Do tej pory noszę rękawiczki "pod kolor" płaszczów, butów...a jasnych butów jesienno-zimowych nie mam

2. czy używacie, Panowe, rękawiczek dla kierowców np. wspomnianych już od p.Kuca? I jak to ew. odbywa się praktycznie - zmieniacie w zimie ciepłe w samochodzie na te "rajdowe", czy tez używane są tylko w lecie?

pozdrawiam ciepło!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.