Skocz do zawartości

Czyszczenie, pranie, prasowanie, mole, pielęgnacja, itd.


wx1440

Rekomendowane odpowiedzi

Jeśli się zakrwawiło na wyjeździe bez dostępu do pralki i zaschło na amen i pralka tylko pogorszyła sytuację, bo mieliśmy krew zapraną, to tylko pralnia pozostała, a i to nie dawało gwarancji - ale dali radę, między innymi dlatego tę pralnię uwielbiam. Z domowymi metodami jest ten problem, któy Michalina wspomina, czyli np. że możemy naszą wełnę odbarwić itp. Jeśli w pralni by się zdarzyło, to można się przynajmniej domagać jakichś rekompensat, a samemu jak sobie popsujemy, to nasz problem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Dnia 13.03.2017 o 17:16, Zajac Poziomka napisał:

Z koszuli to zimna woda + ewentualnie ww. mydełko i ślad by nie został. Sęk w tym, że to wełna. Czy ma ktoś jz forumowiczów jakieś doświadczenia w tym temacie?

Trochę późno, ale może jeszcze komuś się przyda.

Jakkolwiek byłoby to nieeleganckie, to najlepiej plamy z krwi usuwa... ślina. Jest to, jakby nie patrzeć, pranie enzymatyczne ;-).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, Friedman napisał:

Trochę późno, ale może jeszcze komuś się przyda.

Jakkolwiek byłoby to nieeleganckie, to najlepiej plamy z krwi usuwa... ślina. Jest to, jakby nie patrzeć, pranie enzymatyczne ;-).

Zimna woda, najlepiej krew usuwa po prostu zimna woda. Detergent (np. mydło w płynie) to oczywiście dodatkowa "siła". Im szybciej od zabrudzenia, tym lepiej.

Ślina może być zanieczyszczona pokarmem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 14.03.2017 o 15:58, michau napisał:

Nie wiem czy już o tym pisano ale przestrzegam przed kulkami na mole firmy Bros.
Zapach, a właściwie smród, jest tak okropny, że skutecznie wyrzuca z mieszkania lokatorów. Nie wiem jak działa na mole :/
952b2adfb4a3329b6ac70eb8916729fd.jpg

Potwierdzam. Smród rzuca na kolana, czułem go jeszcze 3 dni po wyrzuceniu kulek do śmieci. 

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, Kropek napisał:

^^ Przez smród rozumiesz mocny zapach lawendy, który aż odrzuca czy po prostu smród? :D

Po prostu smród bez śladu lawendy (przynajmniej w tym co ja miałem). Kulki zapakowane w 3 plastikowe worki tak śmierdziały w koszu na śmieci, że nie dałem rady i musiałem je wynieść do kubła. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Koledzy, rozważam zakup stacji parowej. Czy różnica w porównaniu do standardowego żelazka jest faktycznie tak duża jak się słyszy? Ogólnie lubię prasować, ale zjada mi to trochę za dużo czasu i jeżeli z wykorzystaniem stacji byłbym w stanie go trochę zaoszczędzić, to chyba się skuszę. Poza tym, to jakie modele polecacie? I czy poza specjalną deską trzeba o czymś wiedzieć (np. że pewnych rzeczy się w ten sposób nie prasuje, etc.)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

4 minuty temu, blekit napisał:

Koledzy, rozważam zakup stacji parowej. Czy różnica w porównaniu do standardowego żelazka jest faktycznie tak duża jak się słyszy? Ogólnie lubię prasować, ale zjada mi to trochę za dużo czasu i jeżeli z wykorzystaniem stacji byłbym w stanie go trochę zaoszczędzić, to chyba się skuszę. Poza tym, to jakie modele polecacie? I czy poza specjalną deską trzeba o czymś wiedzieć (np. że pewnych rzeczy się w ten sposób nie prasuje, etc.)?

Stacja parowa składa się z dwóch części. Pierwsza to tak jakby "żelazko", połączone elastyczną rurą z właściwą stacją. Przeciętnie jest 2-3 większa od zwykłego żelazka (jako całość, złożona). IMO nie ma to znaczenia.

Deska do prasowania - po prostu nie można używać litej drewnianej, ale mało kto już takie ma.

Komfort nieporównywalny. Ja mam stację Tefala, modelu nie pamiętam, kilka razy do roku pojawia się w  Lidlu. Polecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam deskę dedykowaną do prasowania żelazkiem parowym. Taka z tworzywa z perforacją. Metalowa z siatki jest kiepska, bo żelazko potrafi odbić kratkę na materiale. Ta dedykowaną odbija parę. Ja po zmianie odczuwam drastyczną różnice in plus.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, blekit napisał:

Koledzy, rozważam zakup stacji parowej. Czy różnica w porównaniu do standardowego żelazka jest faktycznie tak duża jak się słyszy? Ogólnie lubię prasować, ale zjada mi to trochę za dużo czasu i jeżeli z wykorzystaniem stacji byłbym w stanie go trochę zaoszczędzić, to chyba się skuszę. Poza tym, to jakie modele polecacie? I czy poza specjalną deską trzeba o czymś wiedzieć (np. że pewnych rzeczy się w ten sposób nie prasuje, etc.)?

Polecam ten model PHILIPS GC6630/20 SpeedCare. Dobry stosunek jakości do ceny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...

Koledzy, potrzebuję małej porady odnośnie "spranego" guzika z bawolego rogu. Oddałem garnitur Suitsupply Napoli po raz pierwszy do prania w sprawdzonej pralni i po założeniu zorientowałem się, że front guzików się jakby sprał i zmatowiał - wszystkich równomiernie, również na rękawach. Ewidentnie coś nie zagrało jeśli chodzi o środki chemiczne. Pralnia umywa ręce i twierdzi, że dochowała należytej staranności i nie mogli przewidzieć, że guzik tak zareaguje, zrzucają winę na "dziwny" materiał. Wielokrotnie prali mi rzeczy z guzikami z bawolego rogu i nigdy nic podobnego mnie nie spotkało, więc może rzeczywiście wina leży po stronie producenta. Jak myślicie, reklamować w Suitsupply? Czy jednak ostrzej ścigać pralnię?

image2.JPG

image1-3.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 28.08.2017 o 18:45, wimon napisał:

Koledzy, potrzebuję małej porady odnośnie "spranego" guzika z bawolego rogu. Oddałem garnitur Suitsupply Napoli po raz pierwszy do prania w sprawdzonej pralni i po założeniu zorientowałem się, że front guzików się jakby sprał i zmatowiał - wszystkich równomiernie, również na rękawach. Ewidentnie coś nie zagrało jeśli chodzi o środki chemiczne. Pralnia umywa ręce i twierdzi, że dochowała należytej staranności i nie mogli przewidzieć, że guzik tak zareaguje, zrzucają winę na "dziwny" materiał. Wielokrotnie prali mi rzeczy z guzikami z bawolego rogu i nigdy nic podobnego mnie nie spotkało, więc może rzeczywiście wina leży po stronie producenta. Jak myślicie, reklamować w Suitsupply? Czy jednak ostrzej ścigać pralnię?

Wszyj nowe guziki. Koszt niewielki. Nie ma o co kruszyć kopi...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wszystkim za rady! Jeśli to rzeczywiście plastik, choć naprawdę rewelacyjnie udający bawoli róg, to pewnie nie ma co robić wielkiego zamieszania. Z czystej ciekawości napiszę jednak do Suitsupply, mają sprawny customer service, zobaczymy jak się do tego odniosą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
  • 2 months later...

Cześć, do tej pory głównie czytałem forum anonimowo - ale wreszcie nadszedł czas, gdzie i ja muszę poprosić o radę. :)
Lada moment zmieniam miejsce zamieszkania i chciałbym zaaopatrzyć się w pełny zestaw do prasowania garderoby (zależy mi tutaj głównie na koszulach, spodniach, marynarkach).
W związku z nową pracą będę dużo w rozjazdach i w związku z tym chciałbym móc sam w domu po powrocie przywrócić (np. garnitur) do normalnego stanu. 
 

Mocno zastanawiam się nad stacją parową (np. PHILIPS PerfectCare Elite Silence GC9650) + dobrą deską do prasowania.
Czy lepiej może iść w stację parową z wieszakiem (coś takiego jak SteamOne) + żelazko z wyrzutem pary?

Chciałbym mieć komfort prasowania również ciemnych materiałów bez występowania tzw. świecenia. 
Budżet za całość oscyluje w granicach 2 tyś. ale nie muszę wydawać aż takiej kwoty. Szukam po prostu zestawu kompletnego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.