Skocz do zawartości

Marka Loake


yoshi

Rekomendowane odpowiedzi

4 godziny temu, ph7 napisał:

Gratuluję zakupu. Wiem, że jesteś już po zakupie więc wszelkie rady są spóźnione ale jeśli nosisz adidasy w rozmiarze 47 1/3 to stopy masz pewnie  29cm? W takim przypadku to trochę dużo na 9,5f choć anatomia stopy ma spory wpływ na ostateczny wybór rozmiaru buta. Jeśli ucisk jest punktowy (mały palec) ja radzę sobie poprzez doklejenie kawałka zwiniętego materiału do prawideł we właściwym miejscu taśmą izolacyjną. Mam to sprawdzone i oszczędza dzień bólu w nowych butach.

Niezły przeskok - ja z Nike 47 1/3 - US 13 przeszedłem na buty UK 11-10,5. Metodę na prawidło z doklejonym materiałem polecam, można oszczędzić małym palcom troche cierpień.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bieganie poszło jak na ten okres przygotowań całkiem dobrze. Wynik 41:46 na 10 km dzisiaj przyjmuję jak dobry prognostyk przed sezonem :D
Wracając do tematu:

6 godzin temu, ph7 napisał:

Gratuluję zakupu. Wiem, że jesteś już po zakupie więc wszelkie rady są spóźnione ale jeśli nosisz adidasy w rozmiarze 47 1/3 to stopy masz pewnie  29cm? W takim przypadku to trochę dużo na 9,5f choć anatomia stopy ma spory wpływ na ostateczny wybór rozmiaru buta. Jeśli ucisk jest punktowy (mały palec) ja radzę sobie poprzez doklejenie kawałka zwiniętego materiału do prawideł we właściwym miejscu taśmą izolacyjną. Mam to sprawdzone i oszczędza dzień bólu w nowych butach.

Stopy przedstawiają się następująco: lewa: 28,5 cm długości, 10 cm szerokości, 26,5 cm obwodu; prawa: 28,3 cm długości, 10,2 cm szerokości, 26,5 cm obwodu. Aktualnie siedzę w butach trochę chodzę po domu i czuję tylko te, że obcierają mnie krawędzie górne po wewnętrznych stronach i lewa po zewnętrznej.

1 godzinę temu, kabza00 napisał:

Niezły przeskok - ja z Nike 47 1/3 - US 13 przeszedłem na buty UK 11-10,5. Metodę na prawidło z doklejonym materiałem polecam, można oszczędzić małym palcom troche cierpień.

Mam też w "kolekcji" buty do biegania w rozmiarze 48 :) 

Raz jeszcze dziękuję Wam wszystkim za zainteresowanie tematem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, fan_dobrego_buta napisał:

Taka przymiarka niestety nie jest możliwa w Polsce. Najłatwiej udać się do Londynu. Jednak dziś z perspektywy czasu, uważam, że jest to opłacalna inwestycja. To pozwoli nam ominąć kupowania butów, z których nie będziemy zadowoleni w późniejszym czasie.

Z perspektywy kupionych przez Ciebie wielu par butów i doświadczenia w ich noszeniu wniosek zdaje się oczywisty, ale przecież sama przymiarka butów bez tego doświadczenia w zasadzie o butach powie niewiele. Na samym początku przygody z butami nawet nie można przypuszczać, jak wygodne buty mogą być, i że można w nich spędzić cały dzień bez uczucia ulgi przy zdejmowaniu. Dopiero z czasem przychodzi wiedza o materiałach, konstrukcji i wpływu tychże nie tylko na estetykę, ale i komfort użytkowania. Nie bez znaczenia jest również psychika, która u nowicjusza za objaw postradania zmysłów uznaje kupno butów za kwotę ponad ... PLN. Przecież buty, to tylko buty. Dopiero z czasem mierzonym kolejną parą okazuje się, że to znacznie poważniejsza sprawa i bez wątpienia warta nie zawsze najlepiej wydanych pieniędzy.

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Grafa- Zgadzam się z Tobą, że każdy musi przejść to po swojemu. Jednak jeżeli założymy, że nasze pierwsze buty będą wyprodukowane przez jednego z wymienionych producentów (oczywiście tę listę spokojnie można poszerzyć o kolejnych producentów RTW oraz pracownie szyjące na miarę), to jednym z najważniejszych czynników będzie dopasowanie kopyta do naszych stóp (jakość skór, wykonania gwarantuje już wysoka półka producenta), co w dużej mierze podnosi żywotność butów, estetykę i naszą satysfakcję. 

Opór psychiczny przed wydaniem większej kwoty na buty jest największą barierą. I w tym punkcie, każdy podejdzie inaczej: czy większa radość sprawi nam 6 par średniej jakości (Barker, Yanko, Meermin, itd) czy też 3 pary troszkę z wyższej półki (AS, C&J, nowa linia Loake) a może 2 z jeszcze wyższej półki. Gdy zaczynałem wybierałem pierwszą opcję. Dziś zdecydowanie jestem za opcją mniej par a z wyższej półki. Moja rada jest taka. Kupując swoją pierwszą parę butów w regularnej cenie bez wielkich wyprzedaży, seconds, itd, spróbuj przymierzyć tak dużo producentów i kopyt, jak tylko jest to możliwe. Po drugie załóż, że będzie to jedna z dwóch par, jakie kupisz w życiu i zapłać za nie tak dużo, jak tylko możesz na to sobie pozwolić, zakładając, że kupujesz markę, z którą jakość produktu i cena, jaką płacisz idzie w parze (nie płacisz tylko za brand). To jest bardzo subiektywna opinia, jednak dziś tak myślę. Zobaczymy jak to się zmieni za kolejne 2 - 3 lata.

Tak na marginesie - najdroższe są pierwsze 2 pary, z prostych 2 przyczyn. Opór przed wydaniem większej kwoty na buty oraz fakt, że pierwsze pary niszczą się najszybciej. Przyczyna jest oczywista, mamy tylko 2 porządne pary butów i stare  bardzo szybko przestajemy nosić. Aż się dziwimy j"ak ja mogłem w tym chodzić". Dopiero po zwiększeniu kolekcji o kilka kolejnych par, zużycie butów jest mniej widoczne i ten fakt dodatkowo podnosi nasze postrzeganie, jak świetnie te buty wyglądają po 2 - 3 latach użytkowania. :-) Tu jednak zaczyna się inny problem, zwany butoholizmem z którym trzeba sobie już radzić inaczej. 

 

P.S. Nawiązując do Loake - bardzo chciałbym zobaczyć na żywo i przymierzyć Loake Export Grade. Dziś mam tylko 1 parę butów Loake, jednak mam do tego producenta wielki sentyment, gdyż od trzewików Herring Burgh, wyprodukowanych przez Loake zacząłem swoją przygodę z lepszymi butami.

  • Oceniam pozytywnie 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, fan_dobrego_buta napisał:

 I w tym punkcie, każdy podejdzie inaczej: czy większa radość sprawi nam 6 par średniej jakości (Barker, Yanko, Meermin, itd) czy też 3 pary troszkę z wyższej półki (AS, C&J, nowa linia Loake) a może 2 z jeszcze wyższej półki. Gdy zaczynałem wybierałem pierwszą opcję. Dziś zdecydowanie jestem za opcją mniej par a z wyższej półki.

 

Doszedłem do takich samych wniosków. Gdybym miał zaczynać jeszcze raz, całkowicie ominąłbym półkę w okolicach 1tyś PLN. Tzn. cieszę się, że mam okazję porównywać na codzień komfort użytkowania np. meerminów i C&J, ale o ile kiedyś mogło mi się wydawać, że wydawanie pieniędzy na droższe buty to zbdny wydatek, to dzisiaj uważam całkiem odwrotnie. 

  • Like 1
  • Oceniam pozytywnie 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po całonocnej zabawie sylwestrowej o dziwo moje stopy wyglądały idealnie, a naprawdę sporo tańczyłem :) Tym samym ostatecznie uważam, że chyba nienajgorzej udalo mi sie dobrać rozmiar butów. 

Ps. Na wysokości tych górnych krawędzi  butów pod skarpetą kontrolnie przykleiłem sobie takie małe delikatne plastry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj odebrałem zamówione na Herring Shoes monki Loake Cannon https://www.herringshoes.co.uk/product-info.php?&brandid=7&shoeid=6445 i wydaje mi się że posiadają one parę skaz, ale jako że to są moje pierwsze porządne buty to nie mam za bardzo z czym porównać, ani nawet nie jestem pewien czy takie zachowanie nie jest typowe. Prosiłbym o informację czy można to zapastować, czy jest to normalne zachowanie skóry, czy raczej buty nadają się do zwrotu. Takie ciemnobrązowe plamy są jeszcze na pięcie ale tam są mniej widoczne.

IMG_20180109_213833.thumb.jpg.f0a4c8bb22141cc684ba74cbe789f54b.jpg

IMG_20180109_214143.thumb.jpg.bfef38afa5924d852d8be74388657eda.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, silvar napisał:

Wczoraj odebrałem zamówione na Herring Shoes monki Loake Cannon https://www.herringshoes.co.uk/product-info.php?&brandid=7&shoeid=6445 i wydaje mi się że posiadają one parę skaz, ...

 

Oddałbym bez próby czyszczenia. Zabrudzenia są bardzo duże i niewiadomego pochodzenia.

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za pomoc. Nie chciałem próbować czyszczenia bez informacji, że takie plamy są łatwe do usunięcia, a z tego co napisaliście raczej tak nie jest. Bezpieczniej będzie zwrócić. No trudno, wygląda na to że na swoje pierwsze monki będę musiał jeszcze trochę poczekać :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Panowie, but z która podeszwą lepiej wybrać?

Goodyear Welted Victory Rubber Sole (https://www.herringshoes.co.uk/loake/bedale_rubber-soled-brogue-boots/brown-calf)

czy

Dainite Rubber Sole (https://www.herringshoes.co.uk/loake/wharfdale_rubber-soled-brogue-boots/brown-burnished-calf)

Jest jakaś znacząca różnica w tych podeszwach?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Radzikowsky napisał:

Panowie, but z która podeszwą lepiej wybrać?

Goodyear Welted Victory Rubber Sole (https://www.herringshoes.co.uk/loake/bedale_rubber-soled-brogue-boots/brown-calf)

czy

Dainite Rubber Sole (https://www.herringshoes.co.uk/loake/wharfdale_rubber-soled-brogue-boots/brown-burnished-calf)

Jest jakaś znacząca różnica w tych podeszwach?

 

Abstrahując od braku uroku pierwszej, wydaje się ze bardziej zaznaczony bieżnik będzie pomocny w zimę 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Niestety outlet loake na ebay'u przestał sprzedawać z wysyłką do polski i ich oferty nie pojawiają się obecnie nawet w wynikach wyszukiwania (ebay standardowo nie pokazuje ofert w pl jeżeli ktoś zaznaczył że nie przewiduję wysyłki do pl i nie pomaga nawet logowanie przez stronę uk ... czasami można znaleźć takie oferty tylko poprzez wyszukiwanie w google). Wyprzedaże Loake są też np. tu https://www.herringshoes.co.uk/ czy tu https://www.afarleycountryattire.co.uk/

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, adamW napisał:

@FONos, nie wiedziałem że nie ma ofert z przyczyn wymienionych przez Ciebie. Sądziłem, że po prostu przestali handlować na Ebayu.

No niestety ale w pl ich oferty nie są widoczne ale wystawiają cały czas ... tutaj przykład właśnie zakończonej aukcji 2 dni temu https://www.ebay.co.uk/itm/Loake-1880-Hyde-Black-Lace-Up-Boots-Dainite-Rubber-sole-/173183901395 a tutaj inny sklep którego normalnie też na ebau ne widać http://stores.ebay.co.uk/loakesecondsbynorthshoescambridge

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.