Skocz do zawartości

Marka Loake


yoshi

Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, Profumo napisał:

Mogę wybrać każdy model bo dostałem obniżkę w sklepie internetowym. I w żłoby dano....

No to jeszcze mogę polecić Chester Tan (choć kolor nie do wszystkiego pasuje ale to mój typ na następny zakup i też bardzo wygodny do tego podeszwa na gumie więc fajny jesienny but) albo np. Ledbury

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Co sądzicie o takim bucie. Loake Rankin. Linia shoemaker.( czyli nie ta najlepsza)  Kopyto Claridge .

Warto kupić za 500 zł? Trochę mnie ta brązowa podeszwa zniechęca. 

Ale za to mam wysokie podbicie i rzadko derby fajne się trafiają. 

Powiedzcie w paru zdaniach co fajne a co nie

image.jpeg

image.jpeg

image.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

To znowu ja. Kupiłem IMHO jedne z najładniejszych Chukka czyli Pimlico. Co więcej mam ochotę na czarne również. Ale ciągle mam wątpliwość co do rozmiaru. 

Mam inne Loake na capital też rozmiar 7 . ( inne Loake tez biorę 7) 

ale te wydają mi się jakies dłuższe . Są ciasne jak to nowe i bardzo ściskają stopę. Ale wiem ze trochę je rozbiję i będzie super. Tylko boje się syndromu Pinokia z podniesionymi czubkami w butach. Myślicie , ze nie będą za długie? Dodam , ze w 6.5 nie wejdę. 

Konce palców na zdjęciu mam tam gdzie te jaśniejsze plamki

IMG_0412.JPG

IMG_0411.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coż anatomia stopy ludzkiej jest jaka jest. Trudno sobie wyobrazić stopę, w której palce dotknęłyby końca toebox (może specjalnie przygotowana gejsza :) ). 

Taki urok tego wąskiego, wydłużonego kopyta. Mi się osobiście nie podoba, tak jak same chukka boots. Rzecz gustu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No Chukka to buty trudne do ładnej stylizacji. Często widzę zdjęcia z szerokimi jeansami albo zbyt długimi spodniami. Wtedy rzeczywiście wyglądają koszmarnie. Ale wąskie spodnie, wtedy Chukka dużo lepiej komponują się niż niskie derby. A Oxfordy mogą nie pasować. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wąskie spodnie nie każdemu pasują, nie każdy lubi :) Poza tym wąskie spodnie powodują optyczne wydłużenie kopyta buta i przywołany efekt pinokia :)

 

zresztą na odbiór całości wpływa dużo więcej czynników, aby przesądzić o sukcesie lub porażce stylizacji ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogę ale chyba nic ci to nie da. Bo ja mam tak szeroką stopę, ze wchodzę tylko w lekko za długie buty. ( mówię o Loake) .Mam 25.5 cm  i wg tabeli rozmiaru powinienem nosić 6.5 najwyżej. Ale nie wbijam się, nawet nie wcisnę. Stopa na wysokości palców jest wtedy miażdżona  ( nawet kopyto 026) . Nawet 7 zawsze rozbijam. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Profumo Zastanawiam sie, czy nie mamy podobnego problemu. Bo długość stopy mamy identyczną. Zamówiłem Mustangi Herringa w rozmiarze 6 i nie jestem w stanie się wcisnąć na szerokość. Długość jest z minimalnym zapasem.

A pamiętasz może tęgość swojej stopy w cm? Jeśli mamy podobną, wymiana doświadczeń może być niezwykle pomocna. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, Zajac Poziomka napisał:

@Profumo na tym zdjęciu buty wyglądają moim zdaniem sporo za wąsko na Twoje stopy.

Nie ma takich butów, żeby mi ten mały palec nie wystawał. Musiałbym w oonucach chodzić. Albo bardzo za dużych butach. Nawet tauntony 7.0 były ciasne w tym miejscu. ( a nie są zbyt wąskie buty) .taka karma. 

Najlepsze jest to, ze wystarczy żeby ten palec się jakoś wpasował i but jest wygodny, nie ma potrzeby rozbijania i itp. Oczywiście na wąskim bucie bardziej będzie widać. Ale na swoje usprawiedliwienie dodam, ze po złamaniu buta jest znacznie mniej widoczne, pojawiają się inne fałdy, linia boczna buta nie jest tak prosta i wypuklenie jest zazwyczaj minimalnie widoczne. Nie jest to tak , ze na śródstopiu ten but chce się rozpęknąc a czubek pusty. To jest jakies wypuklenie z boku mojej stopy. Ale resztę mam kształtną 😀

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Profumo napisał:

Ale moze rzeczywiście odrzucę kopyto capital z mojej sfery zainteresowania, opylę te Pimlico i kupię sobie Kempton , mniej urodziwe 

Kempton też, moim zdaniem, wyglądają świetnie. Proszę,  jeśli zamówisz, napisz, jaki rozmiar wybrałeś i jak wygląda dopasowanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Bukary napisał:

Kempton też, moim zdaniem, wyglądają świetnie. Proszę,  jeśli zamówisz, napisz, jaki rozmiar wybrałeś i jak wygląda dopasowanie.

Kempton ma trochę zbyt jasny brąz . Ale moze go przyciemnię. Tu na forum ktoś tak zrobił i piękny kolor uzyskał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
Dnia 5.05.2017 o 09:34, Jamjest napisał:

Czy ktoś był w salonie loake w Poznaniu?Jaki wybór i jak ceny?

 

Dzisiaj byłem. Buty ok. 35 modeli, resztę mogą ściągnąć z Wawy lub Anglii. Sklep trochę mały ale wrażenie robi dość spoko, stylistyka typowa dla Loake. Największe wrażenie zrobiła na mnie linia Export Grade (mają 3 modele), która jest dostępna wyłącznie w salonach Loake. Ceny od około 650 (za L1) do 1600 (za Export Grade). Dużo modeli mają z Loake 1880 i Shoemakers.

  • Oceniam pozytywnie 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Dziś spotkała mnie niemiła niespodzianka w moich Churchilach z kolekcji 1880. Specjalnie sprawdziłem datę transakcji na karcie- 15 marca. Buty noszone mniej więcej 3 razy w tygodniu i już przetarł się krupon podeszwowy. Szkoda.

fullsizeoutput_5fa.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze mówiąc nie wiem, bo jeśli mam je oddać do nich do rekonstrukcji, żeby pochodzić kolejne 2,5 miesiąca, to jest to raczej średnio opłacalne. Miałem nadzieję, że w butach za 1200 zł podeszwa wytrzyma jednak trochę dłużej. Dziś sprawdziłem też drugi but i podeszwa też jest na wykończeniu. Zreszta w tym drugim dziś dojrzałem, że szew się już przeciera, bo kanał się starł. Wielka szkoda, bo kopyto na moją stopę jest bardzo wygodne i nawet po całym dniu nie czułem nadmiernego zmęczenia stóp. 

Chyba zrobię to jednak gdzieś indziej, na forum chwalony jest szewc24, może pójdę w tym kierunku.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.