Skocz do zawartości

Marka Loake


yoshi

Rekomendowane odpowiedzi

Teraz, Mateo86 napisał:

Tu już wchodzimy w niebezpieczną sferę porównywania jakości do ceny na gruncie siły nabywczej PLN oraz naszych uposażeń. Kuriozalną sytuacją jest fakt, że np. moje Loake to najdroższe buty jakie posiadam bo np. AS czy VASS udało mi się kupić w mocno promocyjnych cenach. I patrząc pod takim kątem też musiałbym stwierdzić, że nie były warte swojej ceny skoro mogę kupić buty z zupełnie innego pułapu taniej.

Nie chcę porównywać z AS seconds, czy okazyjnie kupionymi butami normalnie kosztującymi 2 tysiące złotych, bo to faktycznie byłoby nieuczciwe (choć tak naprawdę te seconds są często lepiej wykonane niż Yanko/Loake 1880 pierwszej jakości). W cenie regularnej  ~1200 złotych jedynie w przypadku Meermin Linea Maestro nie mam żadnych zastrzeżeń co do relacji cena/jakość. Staranne wykonanie, świetnej jakości skóra cholewkowa, świetnej jakości podeszwa z  zamkniętym kanałem szycia (zarówno Yanko jak i Loake mają nienajlepsze podeszwy). Dodatkowy plus dla "freaków" - handwelted. Minus dla "freaków" - made in China. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 5.10.2017 o 13:51, Zajac Poziomka napisał:

Nie chcę porównywać z AS seconds, czy okazyjnie kupionymi butami normalnie kosztującymi 2 tysiące złotych, bo to faktycznie byłoby nieuczciwe (choć tak naprawdę te seconds są często lepiej wykonane niż Yanko/Loake 1880 pierwszej jakości). W cenie regularnej  ~1200 złotych jedynie w przypadku Meermin Linea Maestro nie mam żadnych zastrzeżeń co do relacji cena/jakość. Staranne wykonanie, świetnej jakości skóra cholewkowa, świetnej jakości podeszwa z  zamkniętym kanałem szycia (zarówno Yanko jak i Loake mają nienajlepsze podeszwy). Dodatkowy plus dla "freaków" - handwelted. Minus dla "freaków" - made in China. 

A co myślisz o Loake 1880 (Hyde black) 220 funtów vs Meermin Classic (220 euro) - zakładając że przyjdą bez wad:

https://www.meermin.es/en/10150110190000ge-19-101501-black-calf-e-negro.html

Cenowo, przy obecnym stanie funta i gratisach do Loake (wysyłka, prawidła) wychodzą nawet taniej. Na Hyde czarne akurat trudno niestety o promocję popularnych rozmiarów, o trzewiki Meermin LM na stanie chyba jeszcze trudniej :)  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Hush napisał:

A co myślisz o Loake 1880 (Hyde black) 220 funtów vs Meermin Classic (220 euro) - zakładając że przyjdą bez wad:

https://www.meermin.es/en/10150110190000ge-19-101501-black-calf-e-negro.html

Cenowo, przy obecnym stanie funta i gratisach do Loake (wysyłka, prawidła) wychodzą nawet taniej. Na Hyde czarne akurat trudno niestety o promocję popularnych rozmiarów, o trzewiki Meermin LM na stanie chyba jeszcze trudniej :)  

Brałbym Loake. Nie podoba mi się kopyto Elton Meermina, a Capital od Loake jest całkiem fajne. Dodatkowo Loake mają metalowe oczka, co nie jest zbyt tak znów często spotykane w trzewikach, a nadaje fajnego, trochę "militarnego" wyglądu. Sam zdecydowałem się na takie w moich trzewikach Vass i było to bardzo dobre posunięcie.

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Zajac Poziomka napisał:

Brałbym Loake. Nie podoba mi się kopyto Elton Meermina, a Capital od Loake jest całkiem fajne. Dodatkowo Loake mają metalowe oczka, co nie jest zbyt tak znów często spotykane w trzewikach, a nadaje fajnego, trochę "militarnego" wyglądu. Sam zdecydowałem się na takie w moich trzewikach Vass i było to bardzo dobre posunięcie.

Oj tak, Twoje trzewiki Vass robią robotę i inspirują :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć koledzy.

Chciałbym kupić sobie Loake Burford i znalazłem takie w angielskim sklepie http://www.afarleycountryattire.co.uk/shop/loake-shoes-burford-rubber-sole-boots-tan/?attribute_pa_shoe-size=8&attribute_pa_colour-options=tan&attribute_pa_free-gift=free-gift-2 

Wraz z kodem zniżkowym wychodzą 209 funtów. Myślicie, że to dobra cena?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, matikk napisał:

Cześć koledzy.

Chciałbym kupić sobie Loake Burford i znalazłem takie w angielskim sklepie http://www.afarleycountryattire.co.uk/shop/loake-shoes-burford-rubber-sole-boots-tan/?attribute_pa_shoe-size=8&attribute_pa_colour-options=tan&attribute_pa_free-gift=free-gift-2 

Wraz z kodem zniżkowym wychodzą 209 funtów. Myślicie, że to dobra cena?

 

A jak weźmiesz 2 pary z firmy Loake to cena spadnie ci jeszcze o 10% 

i masz wysyłkę do Polski za darmo ( chyba od 300£)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem Yanko jest staranniej wykonane niż Loake 1880, ale skóra w Loakach jest przyjemniejsza w obyciu. Skóra bardzo przyjemna od pierwszego założenia. Ładnie się łamie i dobrze wyglada. 

Podeszwa, po moich przeżyciach z Loakami, wiadomo. Dobrze nie jest. Właśnie dojeżdżam drugi krupon i po prostu wsadzę tam JR albo coś od Januszkiewicza (ostatnio jak byłem to mówił, że cały ten JR jest przereklamowany i on ma coś lepszego).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Zamówiłem Loake Hyde 1880 z herringshoes. Jest parę skaz(przynajmniej w moim mniemaniu) w butach, które do mnie dotarły.
Zastanawiam się czy to normalne ślady, które powinienem zapastować i chodzić. Czy też powinienem buty zwrócić bądź domagać się jakiejś rekompensaty?
 

IMG_20171210_211058.jpg

IMG_20171210_211109.jpg

IMG_20171210_211423.jpg

IMG_20171210_211040.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Szubi zamawiałem ostatnio monki na afarleycountryattire i też skóra nie jest idealna, może akurat nie ma rys czy plan ale w niektórych miejscach (głównie przy zapięciach) jest podobnie pomarszczona jak u Ciebie cholewka u góry. Też mnie to wykurzało na początku ale ostatecznie jak piszą koledzy ... but i tak się "pomarszczy" z czasem a ponadto za połowę ceny nie będę grymasił :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
14 minut temu, Milord napisał:

Dzisiaj zakupiłem swoje pierwsze i mam nadzieję, że porządne buty.  Naczytałem się forum i postanowiłem pojechać do Krakowa do salonu Loake. Pan w salonie bardzo miły i cierpliwy. Wybrałem model Loake 1880 EXPORT GRADE Hanover Onyx Black. Dziękuję Wam za posty, które przeczytałem jako anonim. Tymczasem dalej "cierpię" z butami na nogach oby się rozbiły. Pozdrawiam

 

 

Dobry wybór! Ostatnio zastanawiałem się jakie buty kupiłbym jako pierwsze, gdybym miał okazję zaczynać jeszcze raz. Myślę, że wybór padłby właśnie na czarne, gładkie oksfordy.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Export Grade są na prawdę ciekawe. Łamią mit słabej, szybko ścieralnej podeszwy w Loake. Poza tym są dynamiczniejsze z uwagi na smuklejsze kopyto - Tower. Wykończenie, dokładność i jakość skory w porównaniu do 1880 znacznie lepsza.

zdjęcia nie oddają piękna butów. Ja mam wersje smoked teak :)

Ale tak jak wyżej napisano, nie wydają się za małe? Ja w swoich mogłem wyjść z salonu, tak dobraliśmy rozmiar, zero problemów od samego początku.

Wszak gratuluje zakupu, piękne są.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Mateo86 napisał:

zdjęcia nie oddają piękna butów. Ja mam wersje smoked teak :)

postaram się zrobić lepsze :)

11 godzin temu, Bartek 00 napisał:

W takim razie ten Pan ze sklepu nie był taki miły skoro wypuścił Cię z butami w których "cierpisz".

1 godzinę temu, Mateo86 napisał:

Ale tak jak wyżej napisano, nie wydają się za małe? Ja w swoich mogłem wyjść z salonu, tak dobraliśmy rozmiar, zero problemów od samego początku.

Wydają się dość mocno dopasowane jednak taką podjąłem decyzję i mam nadzieję, że mimo wszystko dobrą.
W sklepie mierzyłem i wybrałem Loake 1880 Churchill Black w rozmiarze 9 i tęgości. G. Jednak po chwili zastanowienia zmieniłem zdanie i zacząłem oglądać Loake 1880 Export  Grade Hanover Onyx Black  w rozmiarze 9,5 i tęgości F. But wydał mi się w smuklejszy i zgrabniejszy jednak nie ukrywam, że nie był ekstra wygodny. Po przyjeździe do domu i całym dniu w mega ciężkich butach zacząłem z powrotem mierzyć buty i wydały mi się jeszcze bardziej ciasne. Po przeczytaniu Waszych postów od rana chodzę po domu w butach, kombinuję, myślę i zastanawiam się czy napewno są dobre. Moje wnioski są takie, że but jest dobry na długość, tęgość? cóż jest dobrze dopasowany :) W prawej stopie czuję pewien ucisk na wysokości małego palca, a także but obciera mnie na górnej wewnętrznej krawędzi i czuję tutaj dyskomfort. Wydaje mi się, że noga musi się przyzwyczaić do tej twardości buta ponieważ im dłużej w nich chodzę i siedzę tym stają się bardziej wygodne. Dotychczas chodziłem w butach typu Gino Rossi w rozmiarze 44 i były to hmm wygodne kapcie.
Dziękuję Wam za zainteresowanie tematem i wszelkie sugestie. 
Tymczasem ubieram swoje adidasy adizero tempo 8 w rozmiarze 47 1/3 i lecę na biegi sylwestrowe :)

11 godzin temu, Whitesnake napisał:

Dobry wybór! Ostatnio zastanawiałem się jakie buty kupiłbym jako pierwsze, gdybym miał okazję zaczynać jeszcze raz. Myślę, że wybór padłby właśnie na czarne, gładkie oksfordy.

1 godzinę temu, Mateo86 napisał:

Wszak gratuluje zakupu, piękne są.

Dziękuję bardzo!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Milord napisał:

Dzisiaj zakupiłem swoje pierwsze i mam nadzieję, że porządne buty.

Gratuluję zakupu. Wiem, że jesteś już po zakupie więc wszelkie rady są spóźnione ale jeśli nosisz adidasy w rozmiarze 47 1/3 to stopy masz pewnie  29cm? W takim przypadku to trochę dużo na 9,5f choć anatomia stopy ma spory wpływ na ostateczny wybór rozmiaru buta. Jeśli ucisk jest punktowy (mały palec) ja radzę sobie poprzez doklejenie kawałka zwiniętego materiału do prawideł we właściwym miejscu taśmą izolacyjną. Mam to sprawdzone i oszczędza dzień bólu w nowych butach.

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Whitesnake napisał:

Dobry wybór! Ostatnio zastanawiałem się jakie buty kupiłbym jako pierwsze, gdybym miał okazję zaczynać jeszcze raz. Myślę, że wybór padłby właśnie na czarne, gładkie oksfordy.

@Milord gratuluję zakupu

@Whitesnake również zadałem sobie podobne pytanie, gdy oglądałem ostatnio wyprzedaż EG. Zdecydowanie zacząłbym od gładkich oxfordów w średnim/ciemnym brązie. Moją pierwszą parę kupiłbym dopiero po wielu przymiarkach u różnych producentów takich jak AS, C&J, F&S, GC etc - oczywiście można dodać EG, G&G, SC Taka przymiarka niestety nie jest możliwa w Polsce. Najłatwiej udać się do Londynu. Jednak dziś z perspektywy czasu, uważam, że jest to opłacalna inwestycja. To pozwoli nam ominąć kupowania butów, z których nie będziemy zadowoleni w późniejszym czasie. P.S. Ja jestem najmniej zadowolony z większości butów, które kupiłem na początku mojej przygody z butami-często buty o najgorszym dopasowaniu i najtańsze z całej mojej kolekcji. To są wciąż bardzo dobre buty, ale z perspektywy czasu nie kupiłbym ich ponownie. Dziś uważam, że piękne buty to jest bardzo dobra "inwestycja".

  • Oceniam pozytywnie 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.