Jump to content

ph7

Użytkownik
 • Content Count

  21
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

16

About ph7

 • Rank
  Zwykły

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Obecnie można kupić na ebayu kilka modeli berwick w dość szerokiej rozmiarówce za około 500zł. Kupiłem model 317 ze skóry olejowej Cromex i jestem bardzo zadowolony. Stylistyka i jakość tych butów to całkowicie inna liga w stosunku ryłko czy próchnik.
 2. Zerknij na stronę 217:
 3. Jestem zadowolony ze skarpetek polskiej firmy Wola. Kupiłem kilkanaście par i w trakcie intensywnego używania przez dwa ostatnie lata mogę uznać, że stosunek jakość do ceny jest na bardzo dobrym poziome. Po kilkudziesięciu praniach zachowały pierwotny kształt i rozmiar.
 4. ph7

  Buty, trochę taniej

  Rozmiarówka Berwicków uznawana jest za standardową. Zgadzam się Lubo69 i zacząłbym od 8uk ale w zależności od kopyta może być +/- 0,5 rozmiaru.
 5. ph7

  Buty, trochę taniej

  Allegro, ebay, forumowy bazarek. Oczywiście to nie to samo co kupno w sklepie ale można trafić na sprzedających umożliwiających zwrot w przypadku niedopasowania. Odsprzedaż butów kupionych za 30-50% ceny metkowej również nie będzie dużym problemem. Sugerowałbym poznanie rozmiarówki kilku popularnych marek by wyrobić sobie opinię i koncentrację na jednej czy dwóch z nich by ograniczyć pomyłkę. Ja obecnie poluje na loake bosworth 9,5uk w cenie do 700zł lub berwick 321 country calf 9uk do 600zł. Kupiłem tak loake anglesey tylko trzeba być cierpliwym.
 6. ph7

  Buty, trochę taniej

  Kilka następnych miesięcy będzie idealnym czasem na upolowanie tego typu butów w atrakcyjnej cenie. Kupiłem chukka loake za mniejsze pieniądze. Berwick za 500zł to również lepsze rozwiązanie.
 7. Ich tabela z rozmiarem stopy (trzecia kolumna) u mnie się sprawdza. Mała poprawka - Timberland przy stopie 28.2cm mam 10uk.
 8. Loake, Trickers mam 9,5 a Timberland 10.
 9. ph7

  Buty, trochę taniej

  Przedstawię dziś zawodnika w cenowej wadze piórkowej. Buty Prime Shoes zakupione półtora roku temu. Dla zainteresowanych podaję link do strony producenta. Kolor koniakowy był dla mnie zbyt odważny więc używałem ciemniejszej pasty do pielęgnacji. Buty noszone w okresie wiosna-lato-jesień, na nogach zaliczyły kilkanaście całodniowych wyjść. Jakość: 3 - lepiej od butów w sieciówkach za 300-500zł ale jeszcze daleko do ideału. Skóra w dotyku sprawia pozytywne wrażenie ale widoczne są brzydkie marszczenia i załamania. Podeszwa zużywa się w akceptowalnym tempie i sądzę, że spokojnie przetrwa jeszcze jeden sezon bez interwencji szewca. Stylistyka: 4 - jak na niemiecką myśl techniczną wystarczająco zgrabne. Wygoda: 4 - rozmiarówka dość duża i noszona 9 jest dłuższa od angielskich odpowiedników. Tęgość F odpowiada standardowi. Cena: 3 - metkowe 1299zł to pomyłka ale sporo butów tej marki pojawia się w promocyjnych cenach. Podsumowanie: W cenie do 400-500zł polecam natomiast za większe pieniądze rozważyłbym buty innych marek, jak choćby Loake czy Berwick.
 10. ph7

  Buty, trochę taniej

  Zgoda całkowita lecz problem początkujących to analiza ile par butów można mieć za cenę jednej lepszej. Wytłumacz takiemu, że kupi drożej a wyjdzie mu taniej.
 11. ph7

  Buty, trochę taniej

  Oczywiście dwie różne ale jestem leniwy a buty nie zasługują na więcej uwagi.
 12. ph7

  Buty, trochę taniej

  Kupiłem eksperymentalnie dwie pary 👞 popularnej w Polsce sieciówki. Buty mają rok, chodzone raz w tygodniu w sezonie wiosna, jesień i kawałek zimy (około 20 razy na nogach). Pielęgnacja zamszaków ograniczyła się do szczotki i nanoprotektora. W drugim przypadku skóra nie przyjmuje kosmetyków i zostaje wilgotna szmatka. Oto krótka refleksja przedstawiona w szkolnej skali. Jakość: 2 - widać że skóra to główna ofiara cięcia kosztów, podeszwy jak z kartonu. Oczekuję, że buty powinny dożyć trzech lat. Stylistyka: 3 - buty są poprawne, duży postęp w stosunku do innych butów dostępnych masowo w naszych sklepach. Wygoda: 4 - chodzenie przez ponad 30 lat w butach Ryłko/ Wojas/ Kazar wpłyneło chyba na dopasowanie moich stóp do ich kopyt. Brakuje im dobrej amortyzacji co wynika ze słabej jakości podeszwy. Cena: 3 - połowa ceny względem najtańszych produktów renomowanych marek do nadal dużo lecz jako buty na gorsze dni można warunkowo rozważyć. Podsumowanie: Polecam jedynie osobom, które nie mogą pozwolić sobie na jednorazowy wydatek około 1000zł na dwie pary butów. Uważam jednak, że w dłuższej perspektywie droższe buty posłużą nam dłużej, zachowując atrakcyjniejszy wygląd a tym samym będą lepszym zakupem.
 13. Ja mam 28,2cm i 25,5cm obwodu. Berwick na kopycie 207 pasuje mi 9uk. Loake capital i claridge mam 9 ale następnym razem wybrałbym 9,5. Trickers 4444 zdecydowanie 9,5.
 14. ph7

  Marka Loake

  Gratuluję zakupu. Wiem, że jesteś już po zakupie więc wszelkie rady są spóźnione ale jeśli nosisz adidasy w rozmiarze 47 1/3 to stopy masz pewnie 29cm? W takim przypadku to trochę dużo na 9,5f choć anatomia stopy ma spory wpływ na ostateczny wybór rozmiaru buta. Jeśli ucisk jest punktowy (mały palec) ja radzę sobie poprzez doklejenie kawałka zwiniętego materiału do prawideł we właściwym miejscu taśmą izolacyjną. Mam to sprawdzone i oszczędza dzień bólu w nowych butach.
 15. ph7

  Alfred Sargent

  Dzięki za wyjaśnienie. Chybabym nawet wolał z brązową podeszwą. Orientujesz się może w jakim rozmiarze?
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.