Skocz do zawartości

Marka Loake


yoshi

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 month later...
  • 1 month later...

Dzień dobry wszystkim! Forum obserwuję od jakiegoś czasu, ale to mój pierwszy post :) Przymierzam się do zakupu butów na specjalne okazje (śluby i spotkania biznesowe), które zdarzają mi się klikanaście razy w roku. Myślałem w pierwszej kolejności o Loake 1880 Ledbury black https://www.loakepolska.pl/kolekcje?lightbox=dataItem-je7104i1. Ostatnio widziałem zniżkę na nową (chyba) linię "LigthtWelt" https://www.loakepolska.pl/kolekcje?lightbox=dataItem-jf1btxi2. Tutaj cena jest już taka jak w "zwykłych" sklepach. Jestem jednak zaniepokojony problemami z podeszwą i dokładnością wykończenia w butach Loake, o których mowa w tym wątku. Pojawia się też zarzut a zawyżonej cenie. Pomimo iż mogę sobie pozwolić na większy wydatek (ca. 1500PLN) zastanawiam się nad powyższymi modelami ze względu na planowane niezbyt częste ich wykorzystywanie. Wybieram gumową podeszwę lub gumową zelówkę, żeby buty były mniej podatne na ścieranie i pogodę. Proszę o opinie, czy te buty Waszym zdaniem są odpowiednie na wymienionej wyżej okazje i czy w przypadku tych modeli stosunek "cena/jakość" jest przyzwoity. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Piotr1986,

Dla mnie najwyższy stosunek jakości do ceny w okolicach 1300zł mają Meerminy Linea Maestro jeśli chcesz fabrycznie nowe buty. Np. takie https://www.meermin.es/en/10263021190000ke-19-102630-black-freudenberg-e-negro.html

Jest też kolejna marka z Hiszpanii, która zbiera na forum dobre noty czyli TLB Mallorca (patine.pl)

Jeśli akceptujesz lekkie secondsy, ale chcesz buty o bardzo wysokim stosunku jakości do ceny przy zamówieniu grupowym to polecam przejrzenie wątku Alfred Sargent.

Inna opcja to forumowy bazarek - zdarzają się ciekawe oferty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Buty TLB Mallorca baaardzo mi się podobają, szczególnie model Murphys, który ma gumowę podeszwę. Jako, że mam jeszcze trochę czasu na decyzje to przeszedłem się do salony Loake. Przymierzyłem Ledbury rozmiar 8, tęgość F. Bardzo ładnie wyglądają, ale mam kilka uwag/pytań. Buty uwierają pod kostką - czy jest to typowy problem do rozchodzenia (wg. obsługi powinno to zająć około 7 wyjść)? Przy chodzeniu czułem też lekki nacisk na palce podczas odrywania stopy (zakładam, że tak powinno być). I ostatnia rzecz - buty ponoć nie były dotąd przymierzane, ale widziałem że mają już załamanie. Czy jest się czym martwić? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Piotr1986 napisał:

Buty TLB Mallorca baaardzo mi się podobają, szczególnie model Murphys, który ma gumowę podeszwę. Jako, że mam jeszcze trochę czasu na decyzje to przeszedłem się do salony Loake. Przymierzyłem Ledbury rozmiar 8, tęgość F. Bardzo ładnie wyglądają, ale mam kilka uwag/pytań. Buty uwierają pod kostką - czy jest to typowy problem do rozchodzenia (wg. obsługi powinno to zająć około 7 wyjść)? Przy chodzeniu czułem też lekki nacisk na palce podczas odrywania stopy (zakładam, że tak powinno być). I ostatnia rzecz - buty ponoć nie były dotąd przymierzane, ale widziałem że mają już załamanie. Czy jest się czym martwić? 

Ja jestem z tej szkoły, że buty w momencie przymierzenia powinny być komfortowe. Obcierać mogą (i zapewne będą w przypadku GYW) podczas kilku pierwszych przymierzeń, ale na start nie powinni się wpijać, uciskać itd.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry :), podepnę się do nitki ze wszystkim związanym z Loake. Kupiłem jakiś miesiąc temu chukka w skórze licowej i choć początkowo wydawały się leżeć dobrze, to po dłuższej chwili chodzenia okazało się że ich kopyto F jest za ciasne przy bocznej powierzchni piątego i czwartego palca. Coś da się z tym zrobić czy zmarnowałem 1.2k zł?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, MrNare napisał:

Dzień dobry :), podepnę się do nitki ze wszystkim związanym z Loake. Kupiłem jakiś miesiąc temu chukka w skórze licowej i choć początkowo wydawały się leżeć dobrze, to po dłuższej chwili chodzenia okazało się że ich kopyto F jest za ciasne przy bocznej powierzchni piątego i czwartego palca. Coś da się z tym zrobić czy zmarnowałem 1.2k zł?

Ja mam problem ze wszystkimi butami bo mam bardzo szeroko w palcach. Zawsze za długie muszę buty kupować . Żartuje ale jednak troszkę tak jest . . Na palcach jednej ręki policzę buty szerokie na tyle żeby były dobre . Np Meermin na kopycie Rui i niektóre shoepassion. I zawsze ten sam problem: mażdżenie  palca V i haluxa. Reszta jest ok. Oddanie do szewca-za mały efekt, nie działa. Szewc boi się użyć siły. . I terazmozesz kupić drewniane prawidła do rozciągania za 25 zł jedno i one mają takie nakładki plastikowe. W miejscach ucisku nałóż i na minimum 5 dni odstaw . Oczywiście shoestecher ale moze tez być mokra skarpeta ( zwłaszcza ciepła woda). . To zadziała jezeli ucisk jest niewielki. . Jezeli jest spory kup za 150 metalowe kopyto do rozciągania i to sąmo. Użyj sporej siły. Nie bój się . Nie pękną. Oczywiście tez punktowe nakładk w miejscach ucisku. . Dobrze jest codziennie nieco dokręcić prawidło Na mnie właściwie wszystkie Loake na capital są za wąskie i wszystkie tak potraktowałem . Ostatnio czarne Pimlico. Teraz są dopasowane idealnie. Mogę pokazać na zdjęciach ze efekt jest spoko, nie zauważysz ze były rozciągane . Ważne żeby się nie bać . Na prawidle but wyglada jak balonik ale skóra wraca do formy. Ale już miejsca ucisku bezproblemowo znajdują sobie miejsce. Wręcz buty które rozciągalem są teraz moimi ulubionymi bo przyjemnie leżą na stopie, zero luzu, jest to bardzo przyjemne przy chodzeniu. Jedynie polbrogsy Hyde zrezygnowałem z rozciągnięcia ponieważ miejsce ucisku było zaraz za szwem poprzecznym captoe i rozciągała się tylko cześć cholewki a skóra czubka już nie. Było widać nagła zmianę krzywizny . 

Ja kupiłem tu

https://www.hurtszewski.com/kopyto-metalowe-rozcigania-obuwia-mskiego-rozmiar-niski-obcas-p-3857.html

 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Nie znalazłem wątku dotyczącego porad zakupowych 😊 Przymierzam się do zakupu brogsów i mam na oku dwie opcje:

 

Loake Buckingham 1880

lub

Yanko Brogues 664

 

Pytanie do bardziej doświadczonych - które lepsze jakościowo? Czy jak będę chciał wymienić podeszwę w jednych lub drugich muszę je odesłać do producenta czy będę mógł to zrobić u dobrego szewca np. w Warszawie?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyprzedaż wybranych modeli Loake.

Witam, 
musimy zrobić miejsce dla naszej nowej kolekcji wiosennej. Dlatego obniżyliśmy ceny niektórych z naszych najlepiej sprzedających się modeli. Sprawdź naszą wyprzedaż zimową tutaj.
 

Pozdrawiam, 

Michal Samek - country manager dla Loake Polska

Zobacz modele w przecenie lub sklep.loakepolska.pl

loake winter clearance 201902.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 26.02.2019 o 16:04, MrNare napisał:

Dzień dobry :), podepnę się do nitki ze wszystkim związanym z Loake. Kupiłem jakiś miesiąc temu chukka w skórze licowej i choć początkowo wydawały się leżeć dobrze, to po dłuższej chwili chodzenia okazało się że ich kopyto F jest za ciasne przy bocznej powierzchni piątego i czwartego palca. Coś da się z tym zrobić czy zmarnowałem 1.2k zł?

Stanisław, ostatnio testowalem na swoich Loake Acton taka metode rozciagania: na prawidlo zakladasz grubsza skarpete, skarpete zwilzasz (np sprayem do opryskiwania roslin). Tak przygotowane prawidlo wkladasz do buta na noc. Mi ta metoda pomogla. Uwaga- powstaly plamy na skorze ale po umyciu skory cleanerem tarrago wszystko wrocilo do normy. Buty po takim zabiegu leza zdecydowanie lepiej.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
W dniu 17.03.2019 o 17:49, m_wujek napisał:

Jak wypada kopyto river w porównaniu do capitol? Brać ten sam rozmiar? Gdzieś widziałem informację że jest smuklejsze.

Sent from my SM-A510F using Tapatalk
 

Kopyto River jest ostrzej wykończone, to znaczy, jest mniej miejsca na mały palec, bardziej pociągnięte w szpic. Tęgość ta sama co w Capital, choć wg. mnie w Riverze jest trochę więcej miejsca. Podbicie bardziej tolerancyjne, da radę nawet na wyższe typy podbić. Skóry bardzo fajnej jakości, trochę lepiej się sprawujące niż w klasycznej linii 1880, mnie się wydaje, że bardziej miękkie i łatwiejsze do rozbicia ale to subiektywna opinia. U mnie 10 UK na Capitalu wypada tak samo w Riverze, jedynie czułem więcej miejsca na moim dość niskim podbiciu.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry, 

Około miesiąca temu zakupiłem model Pimlico w skórze licowej, jednak po 2 wyjściach skóra na lewym bucie zaczęła się brzydko marszczyć, chciałbym się zapytać czy aktualny stan  jest powodem do obaw? 

Zaznaczę, że w innych parach obuwia taki efekt nigdy nie wystąpił. 

IMG_20190324_114957.jpg

IMG_20190324_115006.jpg

IMG_20190324_115013.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, maciejowy napisał:

Około miesiąca temu zakupiłem model Pimlico w skórze licowej, jednak po 2 wyjściach skóra na lewym bucie zaczęła się brzydko marszczyć, chciałbym się zapytać czy aktualny stan  jest powodem do obaw? 

Faktycznie brzydko się marszczy na tym lewym, na prawym bucie marszczy się zdecydowanie subtelniej, no po prostu ładniej. Strasznie się to rzuca w oczy, ja byłbym załamany takim marszczeniem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, KIERMAN.pl napisał:

Faktycznie brzydko się marszczy na tym lewym, na prawym bucie marszczy się zdecydowanie subtelniej, no po prostu ładniej. Strasznie się to rzuca w oczy, ja byłbym załamany takim marszczeniem. 

Oj jestem niemiły dla Kolegi, jeszcze uwierzy :).

A tak na poważnie - wszystko jest ok!

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 17.03.2019 o 17:49, m_wujek napisał:

Jak wypada kopyto river w porównaniu do capitol? Brać ten sam rozmiar? Gdzieś widziałem informację że jest smuklejsze.

Sent from my SM-A510F using Tapatalk
 

Pozwolę sobie wrzucić wizualne porównanie kopyt River Vs Capital. Oba buty są w rozmiarze 8F. Single monk Medway (kopyto River) Vs Double monk Cannon (kopyto Capital). Kopyto River jest wyraźnie bardziej dynamiczne, lekko wydłużone, wydaje mi się, że nieco w ślad za obecnymi trendami. Tęgość obu modeli dla mnie jest identyczna. Różnica długości do może kilka milimetrów (buty starałem się ustawić w miarę równo aby było porównanie).

DSC05849.JPG

DSC05842.JPG

DSC05850.JPG

DSC05851.JPG

  • Like 4
  • Oceniam pozytywnie 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.