Skocz do zawartości

Marka Loake


yoshi

Rekomendowane odpowiedzi

Szanowni forumowicze dla mnie podejście , że buty to albo "taniocha" lub "gorszy sort" są po prostu nieakceptowalne, nie wiem , czy macie swoje biznesy, czy nie ale jeśli tak każdy z Was podchodzi do klienta to dziękuje bardzo. Wydaje swoje pieniądze i oczekuje , że produkt będzie pełnowartościowy. Rozumiem , że Wasze buty za 2000 lub 3000 gdyby były ze skazą również by Wam nie przeszkadzały. W brytyjskim sklepie Loake takie wpadki ( jeśli taki but w ogóle znalazłby się w obrocie - a wiem, że nie ) skończyłyby się wymianą obuwia na nowe i dołożeniem drugiej dowolnie wybranej pary w ramach przeprosin. Ale to Polska i tu klienta, który zapłacił wysyła się na drzewo po banany. To, że buty kosztowały 699zł nie oznacza , że mogą być wciśnięte klientowi jako niepełnowartościowy produkt, bo większość moich przedmówców uważa chyba, że taka cena to nie cena i za nią nic nie można oczekiwać. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapewne buty możesz zwrócić- na pewno jeśli był to zakup online (nie mam pewności czy kupowałeś je w salonie czy online). Natomiast jeśli kupowałeś je w salonie to dziwi mnie Twoje podejście- mogłeś buty dokładnie obejrzeć. Swoją drogą nie sądzę, żeby takie niedoskonałości klasyfikowały te buty jako seconds- na pewno nie w tej linii Loake. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Belgravia napisał:

Szanowni forumowicze dla mnie podejście , że buty to albo "taniocha" lub "gorszy sort" są po prostu nieakceptowalne, nie wiem , czy macie swoje biznesy, czy nie ale jeśli tak każdy z Was podchodzi do klienta to dziękuje bardzo. Wydaje swoje pieniądze i oczekuje , że produkt będzie pełnowartościowy. Rozumiem , że Wasze buty za 2000 lub 3000 gdyby były ze skazą również by Wam nie przeszkadzały. W brytyjskim sklepie Loake takie wpadki ( jeśli taki but w ogóle znalazłby się w obrocie - a wiem, że nie ) skończyłyby się wymianą obuwia na nowe i dołożeniem drugiej dowolnie wybranej pary w ramach przeprosin. Ale to Polska i tu klienta, który zapłacił wysyła się na drzewo po banany. To, że buty kosztowały 699zł nie oznacza , że mogą być wciśnięte klientowi jako niepełnowartościowy produkt, bo większość moich przedmówców uważa chyba, że taka cena to nie cena i za nią nic nie można oczekiwać. 

Niech kolega reklamuje, nikt mu nie broni. Ja tylko napisałem, że to najniższa linia loake i biorąc to pod uwagę, nie przejmowałbym się półcentymetrową ryską na kancie podeszwy, bo te buty po 3 wyjściach będą miały dziesiątki niedoskonałości. To są buty do chodzenia, a nie tylko podziwiania, wielu z nas przechodziło etap fascynacji parą obuwia, jakby to było nie wiadomo jakie dzieło sztuki, bo kosztowały więcej niż 300-400 złotych. U mnie już przy trzeciej czy czwartej parze, znacznie lepszej jakościowo niż L1 podejście się zmieniło - mam w życiu większe zmartwienia niż draśnięcie na kancie czy 1 mm plamka przy dziurce od sznurowadła. Trzymam kciuki za reklamację. 

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wada buta śmieszna, wg. mnie może wynikać w niedokładnego trimmingu podeszwy, co w Loake jak i wielu innych markach obuwniczych wykonywane jest ręcznie. Tak jak poprzednicy się wypowiedzieli, dla butów z tej linii i w tej półce jakościowej można zakładać drobne niedopatrzenia. Co do obsługi w salonach Loake, to jestem przekonany, że jeśli buty nie były użytkowane to została para wymieniona, a jeśli byłeś tak roszczeniowy jak tu na forum to i mogli zaproponować np. wosk gratis bądź -20% na prawidła. Trochę mnie śmieszy pisanie, że w Anglii dostałbyś parę gratis w ramach przeprosin, bo nie widzę podstaw do wybujałych przeprosin i nawiązki za coś, co jest w fabrykach Loake (i sklepach w Europie) codziennością. Reklamacja to Twoje święte prawo i Loake podchodzi do takich praktyk prokonsumencko, choć ze względu na proces produkcyjny czasami wymaga to czasu. Częściowy ręczny nakład pracy ma niestety to do siebie, zwłaszcza biorąc pod uwagę, że jest to produkcja butów na masową skalę a nie dłubanie jednej, spersonalizowanej pary, że pojawiają się małe niedociągnięcia. 

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...
1 godzinę temu, Koval napisał:

Fajne.

@ph7, co skłoniło Cie do zakupu drugich, identycznych butów różniących się tylko odcieniem? (zakładam, że pierwsze mają się dobrze)

Znam ludzi, którzy zbierają AS z linii Exclusive we wszystkich możliwych kolorach - zwłaszcza Moore i Hunt :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...

Plam na cholewce nie da się skorygować kremem. Zniknęłyby po przemalowaniu na ciemniejszy brąz, ale chyba nie o to Ci chodzi i nie chcesz dokładać kilku stów do malowania.

Kupowanie butów w sklepach, gdzie głownie sprzedają garnitury, spodnie, marynarki to zły pomysł, bo buty te najczęściej służą dla klientów, którzy mierzą spodnie, by dopasować długość nogawki do butów garniturowych.

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, JMes napisał:

Kupowanie butów w sklepach, gdzie głownie sprzedają garnitury, spodnie, marynarki to zły pomysł, bo buty te najczęściej służą dla klientów, którzy mierzą spodnie, by dopasować długość nogawki do butów garniturowych.

Ciekawe spostrzeżenia. Kupiłem kilka par butów w sklepie New&Lingwood, który sprzedaje głównie garnitury spodnie i marynarki, są to jedne z najlepszych par butów które posiadam.

@Osiallo Jeżeli chodzi o te Loake, to również nie wydaje mi się że krem wszystko zamaskuje. Buty wyglądają jak seconds. Natomiast tak jasne buty i tak dosyć szybko zaczną się brudzić (lub jak kto woli patynować), a takich plam i rozmaitych odbarwień z czasem będzie widocznych coraz więcej. Jeżeli zapłaciłeś na wyprzedaży cenę jak za seconds i buty Ci się podobają, to bym je zostawił, nakremował i nosił. Ewentualnie możesz skontaktować się ze sklepem w sprawie dodatkowej zniżki, bo sprzedali Ci seconds jako towar pełnowartościowy, a to nie powinno się zdarzyć.

  • Like 3
  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję Panowie za odpowiedzi. Musze przez weekend przemyśleć czy by ich nie zwrócić, bo jednak nie tego się spodziewałem. W opisie ogłoszenia nie było nic o defektach, i przystaję do opinii @Zajac Poziomka, że buty są z kategorii seconds. Buty co prawda były tanie, bo zapłaciłem za nie 720 zł, ale niesmak pozostaje. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 20.01.2020 o 21:47, Belgravia napisał:

Szanowni Panowie, właśnie wróciłem do domu i otworzyłem pudełko z L1 i tu zonk - jeden z butów ma dla mnie skazę jakby od noża lub jakiegoś innego ostrego narzędzia - czy mam reklamować buty Waszym zdaniem ? Czy może dać sobie spokój? Dla mnie jest to totalne rozczarowanie , że personel wcisnął mi takie badziewie - aż tak było widać , że to mój 1 zakup?

IMG_20200120_213349.jpg

IMG_20200120_213330.jpg

IMG_20200120_213339.jpg

IMG_20200120_213359.jpg

IMG_20200120_213415.jpg

Sam jestem tu w miarę nowy. Po kilku zakupionych parach powiem tylko, że ta malutka skaza nie ma żadnego znaczenia. Tak jak piszą bardziej doświadczeni koledzy, to szczegół niewarty uwagi, w dodatku na przedmiocie użytkowym, który i tak po pierwszym wyjściu będzie miał kilka mniejszych skaz. Drażnią dopóki nie uświadomisz sobie, że nikt poza Tobą tego nie widzi, a już z pewnością nikt o to nie dba. 

Przeszkadza Ci? Weź zakupiony do tych butów krem, posmaruj i po sprawie.

Ewentualnie reklamuj, ale w linii L1 możesz trafić o wiele gorzej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...
  • 1 month later...

@Fermiol mam Trinity z linii EG i Buckinghamy 1880. Trinity mają lepszą (miękką) skórę, wyższe podbicie. Buckinghamy robią u mnie za „woły robocze” i dają radę. Trinity w rozmiarze 8,5 pasują idealnie. B mam 9, ale tylko dlatego, że prz 8,5 miałem Victorię na podbiciu. Gdybym dziś miał wybierać Loake, to tylko EG. Nie pomogę przy porównaniu do TLB. Nic od nich nie mam. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.