Skocz do zawartości

Marka Loake


yoshi

Rekomendowane odpowiedzi

Tak się składa, że dziś po raz pierwszy od dawna mam na nogach Loake Taunton... I niestety chyba nieprędko je znów założę. Buty są bardzo ładne, a skóra cholewek jest bardzo dobrej jakości... tylko co z tego skoro są po prostu niewygodne. Jestem zażenowany jakością użytego usztywnienia pięt , to jest jakiś naprawdę podłej jakości plastik. Od zakupu minęły już ponad dwa lata, buty przeszły już pewnie ponad 100 km, a pięty nadal są twarde jak kamień, praktycznie tak samo twarde jak w dniu zakupu. Podobne zażenowanie wzbudza we mnie jakość skóry podeszwowej, takiego tempa ścierania się podeszwy nie widziałem chyba nigdzie poza butami G&B za 400 złotych. Aż strach pomyśleć jakich materiałów używa Loake do butów z linii niższych niż 1880. Mój początkowy entuzjazm odnośnie tych butów z każdym kolejnym założeniem spada. To co myślałem, że jest przejściową niewygodą i szybko da się rozchodzić wydaje się być immanentną cechą tych butów. Już tracę nadzieję na to że można je rozchodzić. Pomimo tego że bardzo mi się podobają wizualnie, większość czasu niestety leżą nieużywane na półce. 

PS. Jeżeli ktoś ma jakieś triki na to jak rozmiękczyć "kamienną piętę", to bardzo proszę o podzielenie się nimi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak się składa, że dziś po raz pierwszy od dawna mam na nogach Loake Taunton... I niestety chyba nieprędko je znów założę. Buty są bardzo ładne, a skóra cholewek jest bardzo dobrej jakości... tylko co z tego skoro są po prostu niewygodne. Jestem zażenowany jakością użytego usztywnienia pięt , to jest jakiś naprawdę podłej jakości plastik. Od zakupu minęły już ponad dwa lata, buty przeszły już pewnie ponad 100 km, a pięty nadal są twarde jak kamień, praktycznie tak samo twarde jak w dniu zakupu. Podobne zażenowanie wzbudza we mnie jakość skóry podeszwowej, takiego tempa ścierania się podeszwy nie widziałem chyba nigdzie poza butami G&B za 400 złotych. Aż strach pomyśleć jakich materiałów używa Loake do butów z linii niższych niż 1880. Mój początkowy entuzjazm odnośnie tych butów z każdym kolejnym założeniem spada. To co myślałem, że jest przejściową niewygodą i szybko da się rozchodzić wydaje się być immanentną cechą tych butów. Już tracę nadzieję na to że można je rozchodzić. Pomimo tego że bardzo mi się podobają wizualnie, większość czasu niestety leżą nieużywane na półce. 
PS. Jeżeli ktoś ma jakieś triki na to jak rozmiękczyć "kamienną piętę", to bardzo proszę o podzielenie się nimi.
Dla mnie są to bardzo wygodne buty i to od pierwszego dnia. Możliwe że jest tak dlatego że to jedne z lepiej dopasowanych butów jakie mam.
Czy w Twoim przypadku dopasowanie też jest ok?

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dopasowanie jest OK, aczkolwiek wolałbym buty odrobinkę dłuższe, bo mam mało miejsca w palcach... ale to nie ma żadnego wpływu na sztywność pięty, która jest po prostu kosmiczna. Nawet w Meerminach jest dużo lepiej. Z tego co kojarzę, obaj macie burgundowe Tauntony ze skóry harchgrain, ja mam brązowe ze skory groszkowej, więc to nie jest do końca ten sam model i te same skóry - być może i usztywnienie pięty zrobione jest z czego innego. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minutes ago, adamW said:

Troche lepiej by wygladaly gdyby szew byl bardziej wypukly

Też tak to widzę, W tej chwili mam wrażenie, że ktoś do ostatniej chwili nie mógł się zdecydować czy zrobić split, czy nie. No i szew wyszedł mocno schowany. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
W dniu 3.06.2017 o 21:13, baw napisał:

Dziś spotkała mnie niemiła niespodzianka w moich Churchilach z kolekcji 1880. Specjalnie sprawdziłem datę transakcji na karcie- 15 marca. Buty noszone mniej więcej 3 razy w tygodniu i już przetarł się krupon podeszwowy. Szkoda.

fullsizeoutput_5fa.jpeg

 

W dniu 7.07.2017 o 18:51, baw napisał:

Buty po naprawie odebrane- Anglicy szybko się uwinęli. Dopieścili też cholewki, wyglądają prawie jak nowe. 

Stan według danych z 16.04.2018 r.

Ja wymiękam.

LxKjM69%RL24ERcVWx%acQ.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Post kolegi Immune z pierwszej strony tego wątku pozostaje wiecznie żywy:

On 6/13/2012 at 1:12 PM, +Immune+ said:

Dlatego bardzo często lepsza jest dobra gumowa podeszwa niż "pierwsza z brzegu" skórzana. Loake jest doskonałym tego przykładem. Do produkcji butów, których średnia cena rynkowa bez podziału na kategorie oscyluje wokół 130-140 GBP używa się produkcji butów bardzo słabej jakości materiałów, przez co wiele osób może się szybko zrazić zarówno do skórzanych podeszw, jak i cholewek wykonanych z corrected grain, za które płacimy jak za zboże. A wszystko to pod auspicjami loga Goodyear Welt.

Ja sam kilka lat temu mimo podobnych ostrzeżeń skusiłem się na buty tej marki i w zakresie jakości kruponu podeszwowego mam dokładnie takie same doświadczenia jak kolega @baw

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwróciłbym uwagę na inną rzecz ... kolega @baw użytkował te buty w okresie 07.2017-04.2018 czyli okres między innymi zimy ... skórzana podeszwa na ten okres to nie jest dobre rozwiązanie (była ostatnio dyskusja tutaj 

 w szczególność zgadzam się z @Tanatos70

W dniu 13.04.2018 o 18:45, Tanatos70 napisał:

Ja stosuję zasadę- odpowiednie obuwie na różne warunki atmosferyczne. Tak sobie rotuję różnymi butami o różnych grubościach podeszwy  (potrójna skórzana podeszwa jest praktycznie nie do zdarcia) yorkami, dainite itp i system ten zdaje u mnie egzamin.

Niestety bez kilku par obuwia, rotowania nimi i dostosowania do warunków atmosferycznych buty szybko się zużyją. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, baw napisał:

A skad ten nieuprawniony wniosek, że użytkowałem buty zimą? W którymś miejscu dałem do zrozumienia, że tak było? Buty późną jesień i zimę przeleżakowały na prawidłach.

Nie podałeś też że tak nie było 😉 a biorąc pod uwagę przytoczone daty i wcześniejszy wpis o użytkowaniu ich średnio 3x w tygodniu tak można pomyśleć. Jeżeli jednak buty nie były użytkowane podczas deszczu, śniegu itp to jakość tego kruponu jest faktycznie przerażająco niska. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 razy w tygodniu, ale jednak w warunkach korespondującej z butami pogody ;) 

Zresztą w tym sezonie miałem je na nogach ze cztery razy. Tak widziałem pod koniec poprzedniego sezonu, że ta podeszwa umiera i się zastanawiałem czy jej nie wymienić zimą, jednak byłem ciekaw ile przetrwa do przetarcia. 

No to się dowiedziałem :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje Loake 1880 też mają fatalnej jakości podeszwy skórzane. Po dwóch sezonach niezbyt intensywnego użytkowania podeszwy wyglądają gorzej niż w Meerminach Classic po 4-5 latach (nie wspominam nawet o Vassach, czy Westonach). Pogoda nie ma tu nic do rzeczy, w innych butach również chodzę w deszczu i po śniegu, a podeszwa nie zużywa się tak szybko jak w Loake. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja akurat mam większość loake z podeszwą z oryginalną zelówką więc tego problemu nie mam. Tauntony z kolei mają grubą podeszwę i nawet warunki jesienne im jak narazie niestraszne. Teraz mam nowe dwie pary bez zelówki i po tym co widzę to chyba jednak podzeluję mimo że wcześniej nie planowałem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś miał do czynienia z oxfordami Loake na podeszwie Dainite? Szukam czarnych wiedenek na wyższe podbicie i zastanawiam się czy jest różnica w tęgości skóra vs guma. Mierzyłem Aldwych na skórze i kwatera ;) się jeszcze nie schodziła do końca.  W niektórych firmach jest większa tęgość  na korzyść gumy.

https://www.herringshoes.co.uk/loake/aldwych-rubber_rubber-soled-oxfords/black-calf

https://www.herringshoes.co.uk/loake/aldwych_oxfords/black-calf

Czy ewentualnie coś możecie polecić w budżecie ok 1200zł?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.