Skocz do zawartości

Jaka książka leży na waszej szafce nocnej?


mbs

Rekomendowane odpowiedzi

3 godziny temu, Marcin_L napisał:

Ja już też niecierpliwie przebieram nogami :).

Najważniejszych premier nie robi się w okresie lipiec-wrzesień, bo to beletrystycznie martwy sezon, więc raczej później, ja nawet obstawiałbym grudzień. Jak coś, to na Polconie (pod koniec miesiąca) się dopytam i dam znać.

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

serwus :)

widzę tu spore grono miłośników fantasy :) wspaniale 8-)

na półce:

Sarah J. Maas - cykl Szklany tron

Peter V. Brett - cykl Tron z czaszek

Brandon Sanderson - Z mgły zrodzony

Tad Williams - cykl Wieża zielonego anioła

jest trochę do poczytania ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jacek Dukaj "Perfekcyjna niedoskonałość" - wczoraj skończyłem czytać. Dokładnie 24 godziny temu. Minęła doba, a ja wciąż mam dreszcze ;) 

Bez wątpienia jedna z najlepszych książek Autora i z całą pewnością najbardziej dająca do myślenia powieść sci-fi jaką było mi dane przeczytać od czasu :Ślepowidzenia" Peter'a Watts'a (fanów Lema zarzucających Watts'owi plagiat "Solarisa" proszę - Panowie, tylko nie w twarz! ;) )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia ‎2017‎-‎08‎-‎25 o 18:47, -Bay- napisał:

Peter V. Brett - cykl Tron z czaszek

Bretta to tzw. "Cykl Demoniczny", a "Tron z czaszek" to czwarty tom. Swoja droga, jak pierwszy mi się podobał, tak po trzecim odpuściłem (Brett miał dobry wyjściowy pomysł, ale warsztat mocno kuleje).

W kwestii Meekhanu to info z pierwszej ręki jest takie, że niestety daty premiery jeszcze nie ma, trwają intensywne prace redakcyjne. Ale Robertowi było bardzo miło, że na nieliterackim forum ma tyle fanów ;-)

Z ciekawej fantastyko to ostatnio czytałem "Wodny nóż" Bacigalupiego - takie społecznie zaangażowane, dystopijne SF bliskiego zasięgu. O ile sama wizja i diagnoza autora mnie nie przekonują, o tyle obiektywnie patrząc, rzecz jest bardzo dobrze napisana, zatem polecam.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W obronie zdrowego rozsądku / Thomas Woods

 

Bardzo ciekawa książka którą w pierwszej kolejności polecam Kolegom bez wykształcenia ekonomicznego -

autor w ciekawy sposób rozprawia się z sofizmatami ekonomicznymi, od codziennych po grubsze tematy. Więcej informacji:

http://lubimyczytac.pl/ksiazka/31698/w-obronie-zdrowego-rozsadku

woods.jpg

 

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Niedawno skończyłem "Gniew" Miłoszewskiego, przygody prokuratora Szackiego zawsze trzymają poziom.

Teraz czekam na "Początek" Dana Browna i "Labirynt Duchów" Zafona. Od lektury "Cienia Wiatru" zacząłem swoją przygodę z książkami, jak dziś pamiętam: wakacje w Łebie i książkę kupioną na kiermaszu :-D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może i pretensjonalna, ale z niesamowitym klimatem. Wszystkie książki Zafona pochłonąłem.

Kiedyś bezpośrednio po Zafonie czytałem Coelho - "Zwycięzca jest sam". Nie wiem, czy książka jest tak słaba, czy to "efekt Zafona", ale musiałem ściskać zęby, żeby przebrnąć. Straszne drewno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
  • 1 month later...
  • 1 month later...
On 9/2/2017 at 4:16 PM, damiance said:

W obronie zdrowego rozsądku / Thomas Woods

 

Bardzo ciekawa książka którą w pierwszej kolejności polecam Kolegom bez wykształcenia ekonomicznego -

autor w ciekawy sposób rozprawia się z sofizmatami ekonomicznymi, od codziennych po grubsze tematy. Więcej informacji:

http://lubimyczytac.pl/ksiazka/31698/w-obronie-zdrowego-rozsadku

woods.jpg

 

Jakie miłe zaskoczenie, że Woods jest tutaj znany, i jak widzę szanowany. Nie wiem czy słuchasz podcastu (miałem nawyk puszczania odcinka do śniadania, lecz niestety przestałem je jadać ;) ) ale nie tak dawno wybiło mu 1000 odcinków. Oczywiście styl jego książek jest mocno publicystyczny, a on sam jest zbyt konserwatywny dla mnie, ale bardzo go lubię. Ostatnio wyszła też nowa książka Tuckera, zamówiłem właśnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.