Skocz do zawartości

Jaka książka leży na waszej szafce nocnej?


mbs

Rekomendowane odpowiedzi

6 minut temu, Krzysztof G napisał:

Nie. Ale gdy cena powala idę do biblioteki. Jak nie mają to zamawiają (czasem proszą o jak najwięcej tytułów bo budżet przepada). Po cyrku z koroną warto zapytać w swojej bibliotece. 

Spróbuję, choć wątpię że to przejdzie - to książka pisana w języku który nie jest używany na ziemi oficjalnie - musiałbyś zażyć sporą dawkę "czegoś" aby doczytać się znaczenia tych zapisów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Krzysiek_W napisał:

Codex Seraphinianus? intryguje mnie ta książka,

Szczerze pisząc nie słyszałem o tej książce wcześniej, ale po jej opisie, mam jedno skojarzenie - manuskrypt Wojnicza był pierwszy. Polecam małe dochodzenie w sieci, do dziś nie rozwiązana zagadka!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, nynu napisał:

Szczerze pisząc nie słyszałem o tej książce wcześniej, ale po jej opisie, mam jedno skojarzenie - manuskrypt Wojnicza był pierwszy. Polecam małe dochodzenie w sieci, do dziś nie rozwiązana zagadka!

Wojnicza czytałem, ale najłatwiej mi to szło po 90min sesji w komorze deprywacyjnej w oparach ten tego ;)

W sieci jest info (fakt.pl) że już to ktoś rozkminił, ale biorę na to poprawkę - tak sugeruje @xkoziol

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponownie Kurt Vonnegut. Niestety 😉wciąż tematy poza pandemiczne. Wirusa nie ma, ale jest... koniec świata. Może to usatysfakcjonuje wszystkich tych, którzy w obecnej sytuacji dopatrują się apokalipsy 😉

709009-352x500.jpg

To już przeczytane. W kolejce czekają "Syreny z Tytana" i "Śniadanie mistrzów". 

  • Like 2
  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, B737 napisał:

Panowie, jakiś dobry horror dostępny w formacie ebooka? Bardzo mi się np. podobał Terror.

Terror miał swój klimat taki dość ciężki trudno to powielić

Nasz rodzimy Darda - tani i na prawdę dobry i w ebooku

https://lubimyczytac.pl/ksiazka/231771/czarny-wygon-tom-1-sloneczna-dolina-starzyzna

 

albo Jeff Vandermeer - tu atmosfera jest chyba tak duszna jak w terrorze - niemniej bardziej to pokręcone niż Darda

Niemniej nie mogę znaleźć ebooka - może tobie się uda

https://lubimyczytac.pl/ksiazka/214868/unicestwienie

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, frik napisał:

Z Vonneguta polecam jeszcze "Trzęsienie czasu".

Dzięki za cynk. Czas na książki to jedyny plus w  Obecnej Sytuacji.

Zauważyliście że przytłaczająca większość artykułów, felietonów, wypowiedzi składa się dziś z odmienionych przez wszystkie przypadki "Obecnych Sytuacji"? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli lubicie mroczne historie, ale może nie do końca horrory to ja z całego serca polecam serię Chemia Śmierci Simona Becketta. Opowiada ona o pracy antropologa sądowego, który na podstawie stopnia rozkładu ciał ofiar potrafi odgadnąć prawdopodobne przyczyny śmierci - to jakby streścić pierwsze 10 stron z sześciu do tej pory wydanych książek. Miejsca akcji, kolejne przypadki często przeplatają się z życiem osobistym głównego bohatera choć zawsze dokładne, medyczne opisy badanych ciał mają pierwszeństwo. Pierwszą książkę prawdopodobnie przeczytacie, pozostałe po prostu Was pochłoną. Jak na pozornie ciężki temat czyta je się bardzo łatwo i przyjemnie, a akcja nigdy nie jest nudna.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, metius napisał:

Czas na książki to jedyny plus w  Obecnej Sytuacji.

O ile ktoś ów czas ma :p. Pracując z domu teoretycznie zyskuję jakieś 45 minut dziennie na dojazdach, ale roboty jest teraz dużo. Choć zaskakująco produktywnie udaje mi się pracować z domu (i to bez zakładania garnituru ;) ).

A wracając do ad remu to nadrabiam zaległości:

 

231.jpg

  • Like 2
  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, frik napisał:

O ile ktoś ów czas ma :p. Pracując z domu teoretycznie zyskuję jakieś 45 minut dziennie na dojazdach, ale roboty jest teraz dużo. Choć zaskakująco produktywnie udaje mi się pracować z domu (i to bez zakładania garnituru ;) ).

A wracając do ad remu to nadrabiam zaległości:

 

231.jpg

Jeśli Gombrowicz, to ja Koledze polecę "Kosmos". 

Ja z kolei pięknie podziękuję za pracę zdalną. Po dwóch tygodniach tęsknię za marną kawą w socjalnym i tandetną wykładziną w biurze. Fakt - pracuje się równie dużo i rzeczywiście podbija wskaźnik produktywności, ale nie mając kontaktu z ludźmi zwyczajnie dziczeję. Całe szczęście w tym tygodniu mam delegację i będę musiał stawić się na obiekcie osobiście. Jakoś przeboleję pracę w pełnym skafandrze, goglach i masce. Wiadomo - w Obecnej Sytuacji... 😉

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 29.03.2020 o 20:18, B737 napisał:

Panowie, jakiś dobry horror dostępny w formacie ebooka

Nie jestem pewien co do ebooka (gdzieś mi mignął jak na szybko zerknąłem, ale sam nie korzystam z tego formatu), ale polecam wydaję mi się, że dość niszowy zbiór opowiadań:

Thomas Ligotti – Teatro Grottesco

Z ciekawostek na temat autora - jego teksty są niemalże cytowane przez Rusta Cohle'a - postać z pierwszego sezonu serialu Detektyw, granego przez Matthew McConaugheya .

Nie jest to taki pełnoprawny horror, raczej opowiadania w konwencji opowiadań grozy, mających więcej wspólnego z Lovecraftem, niż z King-o-podobnymi autorami.

 

Nie czytałem "Terroru" Simmonsa, aczkolwiek "Drood" i "Trupia otucha" tego autora są czymś w rodzaju powieści grozy.

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 30.03.2020 o 16:33, Forto napisał:

Terror miał swój klimat taki dość ciężki trudno to powielić

Nasz rodzimy Darda - tani i na prawdę dobry i w ebooku

https://lubimyczytac.pl/ksiazka/231771/czarny-wygon-tom-1-sloneczna-dolina-starzyzna

 

albo Jeff Vandermeer - tu atmosfera jest chyba tak duszna jak w terrorze - niemniej bardziej to pokręcone niż Darda

Niemniej nie mogę znaleźć ebooka - może tobie się uda

https://lubimyczytac.pl/ksiazka/214868/unicestwienie

 

 

Dzięki! Dardę przeczytałem jakiś czas temu, rzeczywiście, niezłe! Natomiast Unicestwienie brzmi świetnie, ale niestety - niewydany w formacie ebookowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.