Skocz do zawartości

Zastanawiam się nad kupnem


jabberwocky

Rekomendowane odpowiedzi

Nawet nie wiedziałem, że robią modele specjalnie dla sieciówek - trochę słabo to w tej sytuacji wygląda, jak Wittchen dla Lidla. No nic, przyjdą w przyszłym tygodniu i obejrzę je dokładnie. Dzięki w każdym razie za podpowiedź! 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć 

 

Rozglądam się za brogsami w kolorze koniakowym, brązowym do 300 zł. Nie nie mam więcej żeby dołożyć  :mrgreen: tak więc czy moglibyście doradzić jakąś firmę albo stronę z butami ?

 

Znalazłem na razie tylko coś takiego http://szewskapasja.com/product-pol-76-Klasyczne-brazowe-skorzane-meskie-polbuty-Oxford-Brogsy.html#close

 

Może mieliście z nimi styczność.

 

Pozdrosy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć 

 

Rozglądam się za brogsami w kolorze koniakowym, brązowym do 300 zł. Nie nie mam więcej żeby dołożyć  :mrgreen: tak więc czy moglibyście doradzić jakąś firmę albo stronę z butami ?

 

Znalazłem na razie tylko coś takiego http://szewskapasja.com/product-pol-76-Klasyczne-brazowe-skorzane-meskie-polbuty-Oxford-Brogsy.html#close

 

Może mieliście z nimi styczność.

 

Pozdrosy

Możesz sprawdzić w Marks and Spencer, nie są za piękne ale mieszczą się chyba w budżecie, a do 300 pln i tak pięknych butów raczej nie znajdziesz:( no chyba że masz czas i ochotę buszować całymi dniami po serwisach aukcyjnych - tam czasem można coś upolować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli bierzesz pod uwagę zamsz, to w dziale od sprzedaży są Gordon & Bros rozm. 42. Do 300zł ciężko o jakąkolwiek alternatywę. Możesz czekać na promocje na zalando i liczyć na farta, że będzie rozmiar. Poza tym nikt tutaj nie poleci Ci marki, która produkuje buty za mniej niż 300zł. Jedynie Królewski Herb zbliża się do tego pułapu. Zawsze też można poszukać czegoś używanego na allegro albo ebayu. Nic innego mi do głowy nie przychodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posiadam te buty. Pierwsze i najważniejsze, to kolor. One tak na prawdę nie są brązowe tylko mahoniowe i taki krem Saphir do nich pasuje. Kopyto jest bardzo wygodne i nie za wąskie, same buty są miękkie i nie wymagają rozchodzenia. Moim zdaniem buty warte są tej ceny. Dodam jeszcze, że kupiłem je z myślą o chłodnych porach roku, ale skóra nie jest wystarczająco gruba, więc raczej nadają się na sezon wiosenno - letni,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posiadam też ich oxfordy ale model 546, popieram przedmówcę, bardzo wygodne i nie wymagały rozchodzenia.

Jedyne co bym zmienił w zakupie jakiego dokonałem to nie brałbym od nich kosmetyków Burgol do butów - wg mnie kosmetyki Saphir są lepsze. Trzeba jednak przyznać, że do moich granatowych oxfordów krem i pasta z ich sklepu pasowały idealnie.

Dodatkowo mega dobra obsługa w sklepie - kupowałem osobiście w Berlinie.

 

Ps. Wg mnie buty Shopeassion z uwagi na swoje kopyto (sprawdzone na moich oxfordach i lotnikach kolegi, który kupował je razem ze mną)  wyglądają najlepiej przy wąskich spodniach. Przy szerszych nogawkach, buty wyglądają mniej korzystnie (szeroko a krótko)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się nad kupnem butów poniżej i ich formalnością. Czy czarne derby z nakładanym noskiem  bez zdobień będą bardziej formalne od czarnych oxfordów z medalionem czy na odwrót? Planuję zakup butów, które będą pasować do granatowego garnituru na spotkania z klientem oraz do szarych spodni + granatowa marynarka, ewentualnie jakieś "uroczystości kościelne"? W zasadzie nie używam czarnych butów więc planuje zakup budżetowy ;) a Gordony można kupić za ok 300PLN.

 

http://www.gordonbros.de/schuhe/lucquin-2830-black.html

http://www.gordonbros.de/schuhe/havret-styleno-2323-schwarz.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie, im mniej zdobień, tym większa "formalność". Tę prostą regułę psują lotniki, które uznawane są za mniej formalne od oksfordów z nakładanym noskiem. Buty z zamkniętą przyszwą są bardziej formalne od butów z przyszwą otwartą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posiadam też ich oxfordy ale model 546, popieram przedmówcę, bardzo wygodne i nie wymagały rozchodzenia.

Brak konieczności rozchodzenia, 'łamania' butów to jak dla mnie oznacza 'świętego grala'.

Moje pięty zawsze cierpią po zakupie nowego obuwia szytego GYW.

Widziałem, że masz też Yanko. Jak miałeś z nimi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://niceicedream.tumblr.com/post/84177119601/menstyled-common-projects-black-varnished  - wie ktoś co to za buty  ??? - bo chetnie bym takie nabył 

 

troszkę więcej chęci i pytając wujka google masz odpowiedź po 3 sekundach: COMMON PROJECTS

http://www.gravitypope.com/shoes/product/24484-common-projects-1656-7547-chukka

 

ps. wystarczyło wpisać (ordynarny jak dla mnie) numer boczny ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od niedawna zacząłem sie interesować "porządnymi" butami i chciałem kupić monki.

Chodzą mi po głowie shoepassion ale przy moim szerszym kopycie i obecnym kursie euro wychodzą 970zl.

Wyczytałem na forum, że patine.pl robi czasem promocje. Czy ktoś sie orientuje, czy są one zazwyczaj w czasie wyprzedaży czy to zupełnie niezależne rabaty?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szerokie kopyto SH jest aż tak szerokie? Z ich diagramu stopy wychodziło mi, że powinienem brać szerokie, bo stopa wychodzi mi wyraźnie poza zaznaczone linie typowej szerokości. Tymczasem w Yanko na 962 wchodzę bez najmniejszego problemu. Przyznam, że SH na żywo nie mierzyłem, nie miałem okazji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli z Shoepassion potrzebujesz monki na szerszym kopycie, to nawet nie myśl o Yanko, bo będą za szczupłe.

Zerknij jeszcze na Crownhill Shoes. Nie są tak szerokie jak Shoepassion na kopycie EE, ale też nie są tak szczupłe jak Janki.

Dzieki. Z rozmiarówki shoepassion wynika, żebym brał szersze. Po rozmowie telefonicznej z panią ze sklepu dowiedziałem się, że różnica w szerokości kopyta to około 3 mm. Sam już nie wiem.

Byłem już pewny, żeby je brać tylko ta cena mnie troszkę zniechęciła. Dlatego zapytałem o rabaty w Yanko. Bo wtedy wyszło by podobnie cenowo.

Co do Crownhilli na jedne czekam. Ciekawy jestem jak z szerokością na moją "płetwę"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od niedawna w ofercie patine.pl dostępne są Yanko Monks 184 na szerokim kopycie. Ci, dla których kopyto 915 jest zbyt wąskie z powodzeniem wymieniali już buty na powyższy model :) Jeżeli buty na kopycie 962 są idealne to Yanko 184 z dużym prawdopodobieństwem również będą optymalne.

Z rabatami, promocjami różnie. Proponuję obserwować:

-blog.patine.pl

-forum

-najlepszych polskich Blogerów :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szerokie kopyto SH jest aż tak szerokie? Z ich diagramu stopy wychodziło mi, że powinienem brać szerokie, bo stopa wychodzi mi wyraźnie poza zaznaczone linie typowej szerokości. Tymczasem w Yanko na 962 wchodzę bez najmniejszego problemu. Przyznam, że SH na żywo nie mierzyłem, nie miałem okazji.

 

Tak, kopyto jest szerokie, idealne dla osób o wysokim podbiciu i/lub szerokiej stopie.

 

Kopyto 962 Yanko jest na mnie za szczupłe, a monki Shoepassion na szerszym kopycie dają sporo luzu, więc dla ciebie zapewne będą zbyt luźne. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, kopyto jest szerokie, idealne dla osób o wysokim podbiciu i/lub szerokiej stopie.

 

Kopyto 962 Yanko jest na mnie za szczupłe, a monki Shoepassion na szerszym kopycie dają sporo luzu, więc dla ciebie zapewne będą zbyt luźne.

Jeśli mozna wiedzieć to jaką masz szerokość stopy lub obwód mówiąc, że poszerzane dają trochę luzu ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od niedawna zacząłem sie interesować "porządnymi" butami i chciałem kupić monki.

Chodzą mi po głowie shoepassion ale przy moim szerszym kopycie i obecnym kursie euro wychodzą 970zl.

Wyczytałem na forum, że patine.pl robi czasem promocje. Czy ktoś sie orientuje, czy są one zazwyczaj w czasie wyprzedaży czy to zupełnie niezależne rabaty?

 

Dzieki. Z rozmiarówki shoepassion wynika, żebym brał szersze. Po rozmowie telefonicznej z panią ze sklepu dowiedziałem się, że różnica w szerokości kopyta to około 3 mm. Sam już nie wiem.

Byłem już pewny, żeby je brać tylko ta cena mnie troszkę zniechęciła. Dlatego zapytałem o rabaty w Yanko. Bo wtedy wyszło by podobnie cenowo.

Co do Crownhilli na jedne czekam. Ciekawy jestem jak z szerokością na moją "płetwę"

Panowie,

jeśli porówna się monki z normalną tęgością z monkami EE to widać delikatną różnicę. Natomiast na nodze podczas noszenia tego nie widać. Jeżeli wiecie, ze macie szeroką stopę lub stopa wystaje poza linię narysowaną w szablonie to wówczas poleciłabym wybór ekstra tęgości.

Natomiast jeśli rozmiar/ tęgość nie podpasują albo buty się nie spodobają to macie prawo do miesięcznej darmowej wymiany lub zwrotu więc ryzyko jest troszkę mniejsze :)

Pozdrawiam,

Oliwia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.