Skocz do zawartości

Zastanawiam się nad kupnem


jabberwocky

Rekomendowane odpowiedzi

I również na mnie przyszedł ten czas, w którym muszę po raz pierwszy zdecydować się na zakup pierwszego buta z nieco lepszych stajni niż te, które były mi znajome do tej pory. Jak wielu innych użytkowników tego forum, do niedawna byłem kompletnym laikiem w kwestii obuwia. Jak koledzy wyżej nie znałem podstawowych pojęć z tym związanych. Jednakże po przestudiowaniu wielu artykułów, tematów, postów wyselekcjonowałem interesujące mnie oferty. Niestety ze względu na stosunkowo niewielki budżet (~700zł), nie mogę sobie pozwolić na buty Yanko czy Loake. Także wybór padł na Berwick 2639 oraz 3010. Po wstępnej rozmowie z bardzo miłą obsługą sklepu KB odrzuciłem 3010 ze względu na tęgość mojej stopy. 
Jednakże po analizie wielu postów na forum pojawiło się parę pytań związanych z tymi butami.
Co najważniejsze, co sądzicie o ww. obuwiu? W wielu postach wspominacie o tym, że Berwick stanowi tzw. średnią półkę wśród reszty producentów Zaznaczacie również, że pomimo tego iż stanowią średnią półkę nadal są bardzo dobrymi butami, które warto kupować ze względu na dobry stosunek jakość/cena. W czym objawia się wyższość modeli innych producentów nad ww. Berwickami? Czy jest to but warty uwagi?

Z góry dziękuję za odpowiedzi,
Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Buty (marki) wyższej klasy niż berwick mają lepsze skóry (im wyższej jakości, tym lepiej but się łamie, łatwiej przyswaja środki do pielęgnacji, jest wygodniejszy, trwalszy i lepiej wyglądający , chociaż nie zawsze warto się nastawiać na wszystkie te składowe jednocześnie - wszystko zależy od producenta i skoku cenowego). Mamy też do czynienia z większą dbałością o detale, wchodzą też takie smaczki jak taliowane glanki. Relatywnie zwiększa się też wybór kopyt, tęgości i modeli. Dla mnie berwick ma za dużą tęgość w większości butów (przynajmniej jeśli chodzi o asortyment sklepu kb.pl).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Mam pytanie odnośnie marek francuskich. Wiem, że Bexley czy Loding nie cieszą się dobra opinią, ze względu na jakość użytej skóry, Markowski ze względu na wąskie kopyto. Nie spotkałem się jednak z opiniami na temat marki Finsbury czy Altan Bottier. Interesuje mnie jakość skóry i szerokość kopyt. Chciałbym sprawić sobie ładne buty, które byłyby noszone rzadko, przy "okazji". Nie odgrywa roli tutaj sposób szycia. Bardzo za to podoba mi się ta forma kopyta, widoczna zresztą też w markach włoskich. Z lekko wydłużonym, ściętym czubkiem. Czy ktoś użytkował, jakie wrażenia?


Dodatkowo mam pytanie o Herring Edward II. Czy warto kupić drugi gatunek za cenę 175 funciaków?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cięzko mi porównać Moore oraz Edward II, gdyż nie posiadam tylko Moore. Uważam jednak, że Edward II jest bardzo ciekawym butem. Zdjęcia Herringa nie zawsze oddają piękno butów.

Dodatkowo buty na kopycie 109 mam w rozmiarze 7.5 a 742 (Moore) w rozm 8, więc ciężko mi porównać rozmiarówkę precyzyjnie. 

 

109 jest całkiem wąskim kopytem (węższym od 742) jednak troszeczkę dłuższym. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie (Wasze opinie):

Czy lepiej kupić:

1. Crownhill Shoes - ten model -> http://www.crownhillshoes.com/product/shoe-men-penny-loafers-moccasin-suede-fine-brown/?lang=en

2. Scarosso -> ten model http://www.scarosso.com/en/men/shoes/caruso-marrone.html

 

Opcja nr 1 ma tę zaletę że jest tańsza.

Opcja nr 2 ma tę zaletę, że mogę pojechać do Berlina i buty osobiście przymierzyć (plus, mogę poczekać na wyprzedaże). Im więcej myślę, tym już sam nie wiem co mam robić....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamówiłem najpierw 551 z Shoepassion, pewnie jutro dojdą i zobaczę jak leżą.

Buty dotarły dopiero dziś, a wynika to z niezbyt spiesznych działań niemieckiej poczty. :)

Ale jestem bardzo zadowolony i nie będę miał na razie okazji do sprawdzenia Berwicków.

Dziś nastał dzień, w którym dowiedziałem się, że nie kupię już butów w "sklepie obuwniczym". :)

Są niesamowicie wygodne i jak na razie warte swojej ceny. Czuje się w nich naprawdę bardzo dobrze nie tylko fizycznie, ale i psychicznie. ;)

  • Oceniam pozytywnie 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie. Planuje zamówić te buty do granatowego garnituru. Jak myślicie Panowie/Panie czy jest to odpowiedni wybór ? Dodam, że jestem fanem klasycznego wyglądu butów oxford. Wszelkie zdobienia, przeszycia mimo elegancji nie trafiają w mój gust.

http://www.sarenza.pl/bugatti-r0506-1w-s824918-p0000118189

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, mając już za sobą kupno pierwszych GW butów w postaci czarnych oksfordów Berwicka 3010, oczywiście tak jak tego się spodziewałem potrzebuję teraz brązowych butów na co dzień.

Mam obecnie 2 pary, które noszę naprzemiennie ale niestety nie jest to nic fajnego :)

Zacząłem więc się rozglądać i bardzo w oko wpadły mi te oto buty :

http://www.sklep.klasycznebuty.pl/530,loake-202-ds-brown-suede.html

Czy ktoś może mi powiedzieć jak wygląda kwestia zużycia podeszwy (buty do codziennego użytku), stosunek cena do jakości podobno jest całkiem niezły. Pomyślałem o zamszu gdyż wydaje mi się chyba nawet bardziej uniwersalny niż skóra licowa.

Ma ktoś może jakieś inne sugestie w tym przedziale cenowym ? (Do 600 zł).

Na e-bayu prawie kupiłem buty zamszowe Ortigni, niestety okazało się, że sprzedawca przestał odpowiadać na maile i cała transakcja wzięła w łeb...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie w tej cenie - to jest niska linia.

Podeszwę można (a w butach z tej półki należy) podzelować i problem zużycia się rozwiązuje.

Dzięki, taki miałem w sumie zamiar bo chciałbym użytkować naprawdę na co dzień :)

Nie mniej jednak czy generalnie buty mają stosunek ceny do jakości na poziomie czy też trochę za niski?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszukuję klasycznych czarnych oksfordów w cenie do ok. 1100 zł. Yanko odpada, nie ma mojego rozmiaru dostępnego w satysfakcjonującym mnie terminie. Coś podobnego jakościowo i cenowo, co będę mógł dostać w ciągu miesiąca?

 

Czy na pierwsze 'dobre' buty lotniki to dobry wybór? Bez żadnych różnic w formalności względem oksfordów? Czy lepiej jednak zacząć od oksfordów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.