Skocz do zawartości

Zastanawiam się nad kupnem


jabberwocky

Rekomendowane odpowiedzi

do tego jest specjalny temat https://forum.butwbutonierce.pl/topic/3048-zastanawiam-si%C4%99-nad-kupnem/page-105

Istnieje po to żeby nie mnożyć bez sensu wątków. Gdybyś przeczytał choć 10-20 ostatnich stron tego wątku pewnie znalazłbyś kilka różnych odpowiedzi na Twoje pytanie.

 

Dzięki za przeniesienie i przepraszam za zamieszanie.

 

Przeczytałem ostatnich 20 stron ;) wiem dużo więcej niż wiedziałem.

 

Co do Yanko i Carmin to nie chciałbym zastanawiać się nad co raz to droższymi propozycjami, ponieważ zwyczajnie nie odczuwam potrzeby wydania powyżej 1000 zł na buty w których nie będę chodził codziennie.

 

 

Plyton:

Mnie się z tych wklejonych przez Ciebie najbardziej podobają wizualnie Meerminy. Mam ten model i według mnie przy obecnym kursie euro to będzie naprawdę dobry zakup. Jeżeli chcesz i możesz wydać więcej (około 1400 pln) - zerknij na oxfordy Carmina. A jeżeli za radą kolegi eye_lip zdecydujesz  się na Shoepassion, to na Twoim miejscu wybrałbym model 556, a nie 543:

 

http://www.shoepassion.pl/eleganckie-buty-meskie/no-556.html

 Tak jak Heathcliff wolę model 543 ;)

 

Pozostał wybór jednej z tych trzech par:

 

http://www.shoepassion.pl/eleganckie-buty-meskie/no-543.html

 

https://meermin.es/articulo.php?idArt=2033#

 

http://www.sklep.klasycznebuty.pl/441,berwick-3010-black-calf.html

 

 

Jak się na któreś zdecyduje dam znać ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może:

 

http://www.sklep.klasycznebuty.pl/167,loake-aldwych-black-calf.html

 

Na żywo bardzo ładnie wyglądają.

No te są idealne zwłaszcza w kontekście jasno przekazanego limitu 1000zł

 

@Plyton

Wybór których kolwiek z tych butów, nawet najlepszych, może być zły z prostego powodu. Każdy ma inną stopę i w ramach podobnej półki cenowej, jaką jest 600-1000zł, najlepiej wybrać te, które najlepiej leżą. Z mojego doświadczenia, zdobytego na własnych błędach :(, do sprawy najlepiej podejść w następujący sposób. Zebrać kasę, tylko nie pożyczać ;), i zamówić po kolei po 2 numery wszystkich butów które Ci się podobają zaczynając od najtańszych. Po 2 numery dla tego że dobre buty robione są co pół rozmiaru i jeśli np nosisz 41-42 to możliwe że 41.5 będzie właśnie dla Ciebie. Najlepiej zamówić od razu wszystkie ale z uwagi na koszty rozumiem że może to być trudne. Zwrot do polski to ok 14zł. Płacąc PayPalem za granicą za zwrot produktu zwróci Ci PayPal. Z uwagi na łatwość kontaktu i koszt odesłania zacząłbym z klasycznebuty.pl i zamówił obydwie pary tych Bericków które podałem bo mają inne kopyta. Potem spróbowałbym z modelami poniżej 1000zł też w tym sklepie:

Loake Ayr Black Calf
Loake Holborn Black Calf
Barker Nevis Black Calf
Dopiero jak poznasz jak leżą będziesz wiedział czego szukasz.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś były to trzy szczebelki uzależnione od statusu na forum: użytkownik/sympatyk/członek stowarzyszenia, ale z tego co widzę po poście, które je ogłaszał to już chyba nie obowiązuje?

https://forum.butwbutonierce.pl/topic/1821-patinepl-klasyczne-buty-yanko-patyna-i-akcesoria/#entry97813

 

W każdym razie może po prostu napisz do Daniela (użytkownik saphir.pl) i zapytaj jak to teraz wygląda?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wizualnie najbardziej pasuje mi Meermin pózniej Berwick, oba modele. Do ShoePassion nie jestem do końca przekonany.

Czytałem że Meermin potrafi wysłać buty z wadami, więc czy na pewno wtedy nie zapłacę za zwrot lub wymianę?? Zakup z zagranicy wydaje mi się trochę bardziej ryzykowny?? no i jak z późniejszymi ewentualnymi reklamacjami i kosztem wysyłki ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wizualnie najbardziej pasuje mi Meermin pózniej Berwick, oba modele. Do ShoePassion nie jestem do końca przekonany.

Czytałem że Meermin potrafi wysłać buty z wadami, więc czy na pewno wtedy nie zapłacę za zwrot lub wymianę?? Zakup z zagranicy wydaje mi się trochę bardziej ryzykowny?? no i jak z późniejszymi ewentualnymi reklamacjami i kosztem wysyłki ??

Na Twoim miejscu (wesele w niedługim czasie) zdecydował bym się na obuwie ze sklepów z dobrą obsługa klienta tj. Doradzanie przed zakupem, darmowa wymiana.

Pod tym względem klasycznebuty.pl oraz shoepassion są przez użytkowników forum sprawdzone i polecane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na Twoim miejscu (wesele w niedługim czasie) zdecydował bym się na obuwie ze sklepów z dobrą obsługa klienta tj. Doradzanie przed zakupem, darmowa wymiana.

Pod tym względem klasycznebuty.pl oraz shoepassion są przez użytkowników forum sprawdzone i polecane.

Tak też chyba zrobię. Zamówie 2 może 3 pary i powinno udać się coś wybrać ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Płyton - masz czas, zapisz się do newslettera Patine.pl i spróbuj upolować kod rabatowy - dość często pojawiają się -30%, co pozwoli kupić piękne buty i zmieścić się budżecie. Tańsze zdążysz kupić bez problemu przed samą uroczystością (masz spory wybór i raczej nic nie wskazuje, aby się to miało zmienić).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skóra w Yankach lepiej pracuje. Mimo, że jestem co do zasady apologetą Loake to nawet linia  1880 przy Yankach wygląda plastykowo. Generalnie skóra w Yankach co do zasady jest bardziej mięsista  -  co nie znaczy że Loake 1880 to buty złej jakości. Ja je kupowałem na Zalando za ok. 660-700 zł i w tym przedziale faktycznie nie mają konkurencji, 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam u siebie i 2x Yanko (525, 306) i 4x Loake 1880 (Ledbury, Cannon, Thirsk, Kempton). 

 

Również nie mogę zarzucić niczego poważnego ani jednej ani drugiej marce/serii. 

Loake 1880 są całkiem dobre, szczególnie jeśli zaczynamy rozmawiać o rabatach rzędu -30% (np wyprzedaże w Herringshoes).

 

Tutaj mam to samo zdanie co White Haven - w cenach zalando (niestety już tam nie sprzedają) - dla mnie bezkonkurencyjne - lepsze od Berwick, G&B. John White, John Spencer, (Meermin nigdy nie miałem więc się powstrzymam od oceny jakości, ale ilość problemów opisywanych na forum związanych z obsługą zamówień i doborem rozmiaru mnie wystarczająco zniechęca do próbowania).

 

Podsumuję to tak:

1. Yanko są wykonane z większą starannością: dokładniejsze i bardziej precyzyjne szycie itp.

2. Yanko mają IMHO ładniejsze kopyta, taliowanie przy podeszwie itp.

3. Yanko mają zdecydowanie trwalsze krupony podeszwowe.

4. Bezkonkurencyjny polski dystrybutor Patine.pl :)

 

ale, ale...

 

1. Loake mają poprawne kopyta,

2. Loake są poprawnie wykonanie, choć zdarzają się buble (nierówne medaliony, krzywe szycie, krzywo przyszyta podeszwa, syndrom obcasa wyższego od podeszwy) .

3. Loake skóra jest całkiem dobra - tutaj mam nieco odmienne zdanie niż White Haven :)

 

Zdarzyły mi się Loake o skórze lepszej - ładniej się łamiącej niż Yanko! Bardziej mięsistej, na której załamania są łagodniejsze, rozchodzą się równomierniej i praktycznie nie rzucają się w oczy...

Miałem też Yanko, które IMHO brzydko się "połamały" już po 3 założeniach - tutaj WIELKIE słowa pochwały dla Patine.pl - najlepszy sklep jaki kiedykolwiek miałem okazję poznać!

 

Podsumowując:

 

Loake 1880 to bardzo porządne buty. W cenach 700 PLN jeszcze bardziej. Takie "solidne rzemieślniki" ;) Zdarzają się wyjątkowo dobre.

Yanko - dużo więcej zalet niż Loake 1880 - powinny być co najmniej tak samo dobre lub lepsze.

 

Wszystko sprowadza się do kwestii ceny;

Pełnowartościowe Loake 1880 w regularnej cenie vs. pełnowartościowe Yanko po rabatach (to okolice 1100PLN) - wtedy Yanko

Jednak Loake i Yanko obydwa w regularnej cenie lub porównywalnych rabatach, tu już indywidualnie każdy musi sobie odpowiedzieć, czy i za co chciałby dopłacić...

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czołem Panowie,

Co myślicie o tych Czinejach? Ciekawe, które odcienie (na filmie czy na fotkach) bardziej odpowiadają rzeczywistości... Do czego w ogóle można nosić dwubarwne buty? Tylko casual?

https://m.youtube.com/watch?v=hyYoS1XUe14

http://www.amazon.co.uk/Cheaney-Archie-Shoe-Espresso-Chestnut/dp/B00H1TO7P2#immersive-view_1429566262534

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich forumowiczów.

Jest to mój pierwszy post na tym forum, ale śledzę je już od jakiegoś czasu. Od czasu kiedy postanowiłem przesiąść się na dobre obuwie. :-)

Dojrzałem wreszcie by dokonać mojego pierwszego poważnego zakupu. Chciałbym by tą pierwszą parą były brogues'y. Gdyby nie pech, pewnie już pojutrze Barkery Nunthorpe Rosewood Calf z Zalando znalazłyby się na moich stopach. Ale... Ktoś mnie bezczelnie ubiegł, już miałem je w koszyku i miałem płacić 677 PLN (po dodatkowym rabacie uzyskanym po ostatniej reklamacji). :-P Zostałem więc bez butów.

Szukam dalej i mam do dyspozycji 900 PLN (już bardziej nie mogę rozciągnąć budżetu). Zastanawiam się nad ofertą Shoepassion i Klasycznebuty.pl jednak ciężko mi się zdecydować, tym bardziej, że już prawie miałem buty, które normalnie kosztują 1500 złotych.

 

Czy buty Shoepassion są warte tych 209 lub 219 EUR? Czy może na pierwszą parę lepiej wybrać Berwick'i z Klasycznebuty.pl?

 

Szukam butów już tyle czasu, że aż mam mętlik w głowie. Nie chcę żeby ktoś podejmował decyzję za mnie, ale przydałaby mi się podpowiedź, bo do tej pory w takiej cenie widziałem na własne oczy tylko buty John White i nie zrobiły na mnie pozytywnego wrażenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich forumowiczów.

Jest to mój pierwszy post na tym forum, ale śledzę je już od jakiegoś czasu. Od czasu kiedy postanowiłem przesiąść się na dobre obuwie. :-)

Dojrzałem wreszcie by dokonać mojego pierwszego poważnego zakupu. Chciałbym by tą pierwszą parą były brogues'y. Gdyby nie pech, pewnie już pojutrze Barkery Nunthorpe Rosewood Calf z Zalando znalazłyby się na moich stopach. Ale... Ktoś mnie bezczelnie ubiegł, już miałem je w koszyku i miałem płacić 677 PLN (po dodatkowym rabacie uzyskanym po ostatniej reklamacji). :-P Zostałem więc bez butów.

Szukam dalej i mam do dyspozycji 900 PLN (już bardziej nie mogę rozciągnąć budżetu). Zastanawiam się nad ofertą Shoepassion i Klasycznebuty.pl jednak ciężko mi się zdecydować, tym bardziej, że już prawie miałem buty, które normalnie kosztują 1500 złotych.

Czy buty Shoepassion są warte tych 209 lub 219 EUR? Czy może na pierwszą parę lepiej wybrać Berwick'i z Klasycznebuty.pl?

Szukam butów już tyle czasu, że aż mam mętlik w głowie. Nie chcę żeby ktoś podejmował decyzję za mnie, ale przydałaby mi się podpowiedź, bo do tej pory w takiej cenie widziałem na własne oczy tylko buty John White i nie zrobiły na mnie pozytywnego wrażenia.

Wszystko zależy od tego jak bardzo Ci się śpieszy z zakupem butów. Im więcej cierpliwości tym lepiej, bo można 'spróbować' większej ilości kopyt i pewniej stwierdzić stopień dopasowania. Jeśli śpieszy Ci się z zakupem lub nie chcesz bawić się w zwroty, to polecam tańsze egzemplarze typu berwick czy G&B. Po jakimś czasie użytkowania stwierdzisz sam czy Ci ten poziom pasuje, czy jednak wolisz trochę dołożyć do czegoś lepszego. Sam po zakupie dwóch par berwicków zdecydowałem się na herringi oraz yanki i ten poziom już mi odpowiada (po zakupie tych berwicków, które tak btw. dalej uważam za świetne obuwie bardziej doceniłem te z wyższej półki).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście G&B nie polecam jak masz 900zł. Nie mam shoepassion ale po wypowiedziach ludzi na tym forum wnioskuję, że shoepassion są lepszej jakości. Jednak jeśli masz wybierać między Berwick a Shoepassion to kwestia bardziej dopasowania kopyta. Zamów buty obydwu marek w 2ch rozmiarach i wybierz te które są wygodniejsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za podpowiedzi. :)

Zamówiłem najpierw 551 z Shoepassion, pewnie jutro dojdą i zobaczę jak leżą. Jeśli mi nie podpasują to sprawdzę Berwicki.

Przy okazji zainteresowania się prawdziwymi butami odkryłem, że żyłem w nieświadomości. Otóż okazało się, że całe życie nosiłem

niedopasowane rozmiarowo buty, a w dodatku prawa stopa jest dłuższa o 0,5 centymetra. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.