Skocz do zawartości

Zastanawiam się nad kupnem


jabberwocky

Rekomendowane odpowiedzi

Myślę, że to bardzo dobry wybór i cena do zaakceptowania. Tutaj wyraziłem swoją opinię na temat tej linii:

https://forum.butwbutonierce.pl/topic/1394-buty-%C5%BCeglarskie-boat-shoes/?view=findpost&p=165206

 

P.S. Odpowiedź dla użytkownika FEY:

Napisano dziś, 15:18

Przymierzam się do zakupu moich pierwszych boat shoes.

 

Zastanawiam się nad Sebaga Dockside Horween (http://www.herringsh...selectedfitid=2). Co sądzicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Mam mały problem, potrzebuję klasycznych , czarnych oxfordów.

Kupiłem królewski herb 43,5 , objętościowo ok, ale buty dziwnie ukształtowane na czubku i uwierały mi w duży palec. Może 44 byłoby lepsze, ale brakuje ich w sklepie, poza tym ich wykonanie nie jest najlepsze, więc ogólnie ta marka odpada. Zwróciłem.

 

Kupiłem z shoepassion model 543 ( 9,5 rozmiar) ale też musiałem zwrócić, buty zbyt ciasne (kopyto to ponoć pomiędzy F-G), na długość jeszcze był zapas, wykonanie za to bardzo dobre.

 

Nie mam jakiejś wielkiej stopy, zazwyczaj większość standardowych, eleganckich butów pasuje mi bez problemu ( mam brązowe "ala" oxfordy z zamkniętą przyszwą z Wojas i są mega wygodne). Niestety, prawie żadna z firm na rynku polskim, dostępnych w centrach handlowych, nie ma (aktualnie) w ofercie klasycznych oxfordów, jedynie Bytom, ale drogo jak na gumową podeszwę, dziś je sobie przymierzę, bo lepsze to niż nic.

 

Planowałem wydać około 600-700 pln, skusiłem sie na shoepassion za 900 ale nie moja tęgość. Mają buty o większej tęgości , ale te pewnie bedą za duże i mają wszyte "gumki", co źle wygląda i z mojego punktu, także ten model odpada.

 

Ogólnie G powinno mi bez problemu pasować. Ktoś może polecić mi jakiś sklep, markę ? Bo zamawiać i odsyłać mogę do bólu, tylko trochę to bez sensu. 

 

pozdrawiam i dziękuję za każdą pomoc

 

Grzegorz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Normalne, te poszerzone , jak już napisałem, przez rozcięcie i wszystą gumkę (chyba, tak to wygląda) wizualnie mi nie pasują, według ich miarki będą na mnie za duże i zbyt szerokie.

Ja nie mam jakoś szerokiej stopy, tylko wyższe podbicie. 

 

Człowieku, skąd pomysł z rozcięciem i gumką??? Żadna szanująca się firma nie robi takich numerów. Shoepassion wyraźnie podaje, że przy tęgości G but jest robiony na szerszym kopycie. Wymyślasz jakieś absurdalne teorie zamiast zapytać u źródła. Oxfordy z wszytą gumką to chyba tylko w CCC itp. Veneziach a i tam nie dla tęgości, a urody :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Człowieku, skąd pomysł z rozcięciem i gumką??? Żadna szanująca się firma nie robi takich numerów. Shoepassion wyraźnie podaje, że przy tęgości G but jest robiony na szerszym kopycie. Wymyślasz jakieś absurdalne teorie zamiast zapytać u źródła. Oxfordy z wszytą gumką to chyba tylko w CCC itp. Veneziach a i tam nie dla tęgości, a urody :)

 

 

No i klops. ;) Skąd tyle emocji?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Emocje wyniknęły z bezpodstawnego, jak się okazało, podejrzenia kolegi Grzecha o rozpowszechnianie niesprawdzonych informacji. Źle zinterpretowałem jego wypowiedź, tymczasem okazało się, że to ja nie sprawdziłem u żródła. Się uniosłem i to przed weekendem :)))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posiadam te buty. Pierwsze i najważniejsze, to kolor. One tak na prawdę nie są brązowe tylko mahoniowe i taki krem Saphir do nich pasuje. Kopyto jest bardzo wygodne i nie za wąskie, same buty są miękkie i nie wymagają rozchodzenia. Moim zdaniem buty warte są tej ceny. Dodam jeszcze, że kupiłem je z myślą o chłodnych porach roku, ale skóra nie jest wystarczająco gruba, więc raczej nadają się na sezon wiosenno - letni,

Mam tez ten model i kolor.

Mam je od stycznia, do tej pory obcierają lewą kostkę, skóra twarda, dwukrotne zastosowanie spreju rozciągającego Tarrago pomogło tylko częściowo.

Ale kopyto faktycznie pomyślane jako komfortowe, w moim przypadku dobre dla kształtu mojej stopy, nie sprawdza się tylko "głębokość" buta i dlatego obciera kostkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drodzy forumowicze! Poszukuję brogsów (wersja oxford full brogue) w przystępnej cenie, w kolorze jasny brąz bądź koniak. Na początek trafiłem na sklep Królewski Herb, gdzie niedługo mają się takowe pojawić - jednak w chyba co najmniej kilku miejscach tego forum widziałem mało pochlebne opinie o marce. Tu z kolei skierowałem się ku butom Gordon&Bros - jednak cena jest zauważalnie wyższa niż KH, a prawdopodobnie stąd już tylko niski skok do szczebelka wyżej... :) Ostatecznie pytanie: czy w takiej sytuacji należałoby odłożyć na jakąś konkretną markę, inną niż KH? Celowo nie zadaję pytanie w temacie G&B - jestem otwarty na wszystkie firmy z dobrym stosunkiem cena/jakość. Nie proszę także o konkretne modele - a o kilku producentów którymi powinienem się zainteresować w sytuacji gdy chcę przyzwoity but w jak najniższej cenie. Z drugiej strony, jeśli dołożenie niewiele więcej niż G&B miałoby dać zauważalnie lepszą jakość odłożyłbym na te lepsze... tyle, że taką drabinkę można zapewne kontynuować w nieskończoność, a gdzieś zatrzymać się trzeba. Jeśli potrzeba - powiedzmy że górna granica to 600-700 złotych, im niżej tym lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcę zakupić jakieś mokasyny na lato, głównie do t-shirtów, polówek, chinosów, ale czasem też jakiegoś zestawu koordynowanego lnianego. Na razie wygrzebałem takie:

 

http://www.sarenza.pl/clarks-marcos-flow-s143732-p0000091500

http://www.sarenza.pl/le-routard-rd-42-barry-s1974-p0000113869

http://e-timberland.pl/timberland-classic-2-eye-mezczyzni-buty-buty-casual,plec,MM,B,BC,29292837.bhtml

http://e-timberland.pl/timberland-classic-2-eye-mezczyzni-buty-buty-casual,plec,MM,B,BC,15760872.bhtml

http://e-timberland.pl/timberland-casco-suede-1-eye-mezczyzni-buty-buty-casual,plec,MM,B,BC,15760949.bhtml

 

Macie jakieś doświadczenia z tymi markami? Może macie jakieś inne propozycje? Może gdzieś jest fajna przecena? Nie chciałbym wydać więcej niż 400zł :)

 

EDIT: Może jakieś z Massimo Dutti?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drodzy forumowicze! .

Najlepiej by było, gdybyś odłożył troszkę więcej i popróbował po kolei poszczególnych półek cenowych (w sensie zamówił, obejrzał buty i sprawdził czy satysfakcjonuje Cię to, co dostałeś ). Wtedy będziesz mógł sam porównać większość różnic. Osobiście KH bym nie kupił, G&B wydaje się być najlepszym budżetowym rozwiązaniem (to i tak ogromny skok jakościowy w porównaniu do polskich marek). Wydaje mi się ,że największe różnice będą w przedziale 500-1500zł, potem robią się zdecydowanie subtelniejsze (a więc ciężkie do wychwycenia przez laika).
  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do 500zł najrozsądniejszym wyborem jest G&B. Stylistycznie nie powalają na kolana, ale jakościowo już jest przyzwoicie. Zdecydowanie lepiej od KH (na bazie obserwacji pokazywanych na forum użytkowanych egzemplarzy), a taniej niż Berwick, Crownhill czy Meermin. Moje dwie pary G&B dzielnie znoszą użytkowanie i w sumie trudno mi się do nich o cokolwiek przyczepić (poza tym, że brak im finezji) :) 

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poza tym w przypadku G&B jesteś w stanie zbliżyć się do 400 zł. Na Zalando często się pojawiają i w przypadku subskrypcji newslettera możesz urwać jeszcze 40 zł. Ja mam od nich full brouge na kopycie Levet i jestem bardzo zadowolony. Dość masywne, ale dobrze wykonane i wytrzymałe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.