Skocz do zawartości

Zastanawiam się nad kupnem


jabberwocky

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć zastanawiam sie nad zakupem butów które założe do bardzo ciemnego granatowego garnituru ale posłużą mi one do wielu innych kombinacji. Do wyboru mam 2 modele:

https://www.zalando.pl/belmondo-oksfordki-cognac-be412a039-o11.html

https://www.zalando.pl/ben-sherman-ista-oksfordki-brazowy-be112a01b-b11.html

 

Ktore byście polecili ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To hiszpańska firma z Majorki. W tym roku byłem w ich sklepie w Barcelonie i na żywo buty zrobiły na mnie całkiem dobre wrażenie. Według mnie są jakościowo co najmniej tak dobre jak Berwicki i od nich zgrabniejsze (ale ja nie jestem specjalistą od butów, to tylko subiektywna opinia laika). Wcale nie uważam że taniej niż za 500 złotych jest łatwo znaleźć lepsze buty. Chętnie się dowiem jakie, Janie mógłbyś podać parę przykładów?

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślałem właśnie o przytoczonych Berwickach oraz Gordon & Bros. Również na wyprzedażach, na Zalando i klasycznebuty w przypadku tych pierwszych.

 

A samo Lottusse? Nie wydaje mi się, żeby były zgrabniejsze. Wyglądają tak jakoś rozlazło i długaśnie. Ale to moje prywatne odczucia i jeśli na żywo nagle stają się ładne, to dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tą marką zetknąłem się raz. Podczas jednego ze spotkań na stopie zawodowej, zarówno ja, jak i druga strona mieliśmy na nogach koniakowe brogsy. Porozmawialiśmy o nich chwilę i wróciliśmy do pracy. Nie przypadły mi wtedy do gustu, ani z uwagi na kształt, ani stopień zużycia po raptem pół roku. Wiem, że to drugie jest kwestią dbałości i właściwej pielęgnacji, więc to pewnie nie argument. Ale ogólnie nie zrobiły na mnie wrażenia. Teraz po oglądnięciu tych zdjęć z oferty na Zalando też się nie przekonuję. Wydają się szerokie, rozklapciałe, długie i z dziwnie skrzywionym noskiem. Ale to tylko moje odczucia i opinia. Może na żywo jest lepiej. Więc pewnie bardziej kompetentny w tym temacie będzie ktoś kto je widział i oglądał z każdej strony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W mojej ocenie Lottusse to zupełnie inna półka niż wspomniane Berwick i G&B. Mam jedną parę loafersów z Lottusse, noszone już drugi sezon (bez większych śladów zużycia, za wyjątkiem załamań na cholewce od chodzenia). Są wykonane z bardzo ciekawej skóry - grubej, mięsistej, jakby naturalnie tłustej. Uważam, że oferta z Zalando jest uczciwa, ale prezentowanego modelu na oczy nie widziałem. Osobiście zaryzykowałbym zakup. 

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dwóch kandydatów:

 

Herring Kendal ok 1200 zł:

http://www.herringshoes.co.uk/product-info.php?&brandid=6&shoeid=3011

 

Berwick 4170 690 zł

http://leatherrbt.com/?pid=85657932

http://alexshoes.co.kr/shop/shopdetail.html?branduid=188476&xcode=013&mcode=000&scode=&type=O&search=&sort=order

podaję taką stronę, bo są dobre zdjęcia

 

Co sądzicie?

 

Forumowicz fan_dobrego_buta podpowiedział mi, że na Kendal warto powalczyć o rabat 10-20%, czyli mogą nie być warte takiej ceny. Generalnie mam jedną parę Loake 1880 i jestem z nich średnio zadowolony, a Kendal też jest chyba robiony przez Loake.

 

Minusem dla mnie Berwick 4170 jest tęgość G, ale ewentualna wkładka no i grubsza skarpeta raczej załatwią sprawę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście uważam, że Kendal jest bardzo ładnym butem. Oczywiście przy dzisiejszym kursie Funta nie jest najtańszym rozwiązaniem-zakładając 10% rabat, cena ostateczna to 1080 PLN.

Kendal jest wykonany przez Loake dla Herring Shoes i z mojego doświadczenia (miałem Hawkshead oraz posiadam zamszowe Redruth-obie pary na kopycie 024). Buty oceniam bardzo wysoko, jednak muszę zaznaczyć, że ja miałem szczęście i kupiłem każdą parę w wyprzedaży za 100 GBP. Bardzo długo polowałem na drugą parę Hawkshead ze skóry ziarnistej, z której wykonane są Kendal, jednak nigdy nie widziałem tych butów na wyprzedaży, co świadczy o tym, że oba modele sprzedają im się bardzo dobrze.

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje Hawskhead były wykonane z gładkiej skóry i dlatego chciałem kupić drugą parę, jednak tym razem ze skóry ziarnistej. Niestety nie udało się, a dziś już nie planuję, gdyż mam inne buty w podobnym stylu. Miałem jednak przyjemność oglądać buty Loake wykonane z tej skóry w sklepie stacjonarnym Pediwear i byłem pod dużym wrażeniem. 

 

Oczywiście na zimę cieplejsze będą trzewiki, jednak różnica jest tylko w wysokości buta. Hawskhead czy Kendal wykonane są ideantycznie - tzn podeszwa Danite, w srodku skóra, co daje dobrą izolację od zimna, zakłądając, że nie ma temp -20% - 30%.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

zamówiłem sobie ostatnio Berwicki 3010. Ogólnie kopyto mi się podoba, rozmiar wydaje się też OK. (lewy but trochę luźniejszy, 1cm chudsza stopa ;)) - jednak co najbardziej mnie razi w tym modelu to dość grube podeszwy, przez co but wygląda dość ciężko/masywnie. Czy w podobnej cenie znajdę oxfordy, jednak z "cieńszą" podeszwą?

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W butach GYW czy miarowych (nazwijmy je umownie -w dobrych butach), podeszwa jest masywna i to już na pierwszy rzut oka odróżnia je od klejonych tekturowych "dzieł" Venezii czy Gino Rossi. Tam buty wydają się owszem, smuklejsze, ale to tylko złudzenie :)
Szyte pasowo buty mają solidne masywne podeszwy (są również ciężkie) i jak śpiewali Starsi Panowie: "tak było i już musi być!" :P
pozdrawiam!

P.S. Chociaż przyznaję, że wśród GYW można znaleźć modele z mniej lub bardziej masywną podeszwą. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@giacco

 

absolutnie się zgadzam z tym, że buty GYW mają grubszą podeszwę "bo tak musi być" ;) jednak jak sam słusznie zauważyłeś, wśród nich można znaleźć modele o wizualnie mniej masywnej podeszwie (np. Crownhille the new york vs Berwick 3010). Dlatego też ciekawi mnie, czy w podobnej cenie znajdę takie z mniej masywną podeszwą :) (wspomniane przeze mnie crownhille nie mają dostępnego mojego rozmiaru niestety..)

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, przelicytowałem. Nie zamierzam jednak ich sprzedawać. :) Po prostu kupiłem buty w ciemno, bo wydawały mi się po zdjęciach klasyczne i chyba w miarę dobrej jakości, a teraz zastanawiam się, co takiego w ogóle do mnie przyjdzie. Nie wątpię, że za 100 zł się opłacało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.