Skocz do zawartości

Zastanawiam się nad kupnem


jabberwocky

Rekomendowane odpowiedzi

 

 

Swoją drogą - warto się zastanowić, dlaczego buty szyte kosztują tak drogo w porównaniu z ofertą standardową (klejone pseudobuty) - mam tutaj na myśli firmy, które oferują jedno i drugie (albo dopiero wchodzą w buty szyte) - Nord, Conhpol itp. W jaki sposób i z jakich materiałów są wykonane buty klejone, że producentowi opłaca się sprzedawać za dwie stówy w promocji i dlaczego buty szyte mają wyjściową cenę na poziomie 6-7 stów.

 

Klejone to masówka, łatwe do wykonania, słabe skóry, podeszwa to jedna całość, wolumen sprzedaży pozwala zarobić na niskiej marży.

W szytych nikt nie będzie używał tanich skór, no może Bexleyem. Trudność wykonania. Ilość sprzedawanych butów jest mniejsza. Konieczność zachowania jakości.

 

Może gdyby była jakaś fabryka w Polsce to niższe koszty pracy przekładałyby się na niższą cenę.

Ale jaki ma ona wpływ na cenę ciężko powiedzieć.

 

Wiadomo że niektóre firmy szyją w Chinach. Kwestia ceny to też oczekiwania finansowe właścicieli.

Dużo czynników.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

w poszukiwaniu obuwia na ślub trafiłem tutaj i chciałbym prosić o radę. Kilka tygodni temu szacowałem budżet na max 400zł po krótkiej lekturze forum planuję przeznaczyć więcej...

 

http://www.sklep.klasycznebuty.pl/605,berwick-2428-black-calf.html

http://www.sklep.klasycznebuty.pl/362,berwick-3488-black-calf.html

http://www.shoepassion.pl/eleganckie-buty-meskie/no-556.html

 

Co sądzicie o tych butach? Widziałem, że temat Berwicków przewijał się na forum, o butach shoepassion informacji niestety mniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkość ma mniejsze znaczenie; najważniejszy, żeby był cienki. Kilku kolegów z forum robi cienkie i estetyczne portfele - zmieści się dowód rejestracyjny, parę banknotów i kart kredytowych.

 

Co ciekawe, zakupiony przeze mnie idealnie mieści się w wewnętrznych kieszonkach dwórzędówek Suit Supply (w sensie wszystkich trzech wymiarów - jedynie delikatnie wystaje, co zresztą jest konieczne, żeby go jakoś wyjąć).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkość ma mniejsze znaczenie; najważniejszy, żeby był cienki. Kilku kolegów z forum robi cienkie i estetyczne portfele - zmieści się dowód rejestracyjny, parę banknotów i kart kredytowych.

 

Co ciekawe, zakupiony przeze mnie idealnie mieści się w wewnętrznych kieszonkach dwórzędówek Suit Supply (w sensie wszystkich trzech wymiarów - jedynie delikatnie wystaje, co zresztą jest konieczne, żeby go jakoś wyjąć).

 Mosze bez zdjęcia sie nie liczy  :P

sam szukam czegoś ultra cienkiego na dowód, kraty i banknoty. Myślałem nad czymś w stylu citywallet, ale te są mniejsze...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie,

 

zastanawiam się na zakupem klasycznych oxfordów w kolorze czarnym. Niestety w Poznaniu nie ma zbyt dużego wyboru obuwia (nie mam na myśli Gino, Kazar itp.) więc jestem zmuszony zamówić buty drogą internetową. 

 

Buty z przeznaczeniem na formalne okazje - ślub pod koniec sierpnia. 

 

Mierzyłem obuwie Loake 200b i Aldwych. Oba modele wydały mi się zbyt sztywne i niedopasowane do stopy. 

Długość jakiej szukam to 27-27,5.

 

Będę wdzięczny za opinie poniższych modeli, na które zwróciłem uwagę:

 

http://www.sklep.klasycznebuty.pl/691,berwick-4343-black-calf-rf.html

http://patine.pl/patine-p001.html- Mało jest opinii o tej marce.

 

Mile widziane wszelkie propozycje w podobnym stylu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety w Poznaniu nie ma zbyt dużego wyboru obuwia (nie mam na myśli Gino, Kazar itp.) więc jestem zmuszony zamówić buty drogą internetową. 

 

 

 

W Poznaniu dużo się zmieniło. Na Podgórnej u T.Milera znajdziesz całą ofertę Loake, choć akurat 200B to nie jest najlepszy wybór. Aldwych owszem.

Patine to nowa marka i nigdzie nie znajdziesz o niej więcej informacji niż na tym forum ;). Polecam wyszukiwarkę.

 

W dopasowaniu do stopy niestety nikt Ci nie pomoże. Zmierz stopę, zapisz długość i wymiar w najszerszym miejscu i podawaj te dane sprzedawcom. Pozostanie jeszcze kwestia wysokości śródstopia, ale niestety tego bez mierzenia nie sprawdzisz. 

 

P.S. W sumie Aldwych ma bardzo miękką skórę, ale każde skórzane buty będziesz odbierał na początku jako sztywne. Mówi się, że musisz je złamać i potem stają się wygodne. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do dopasowania do stopy to się oczywiście nie wypowiem, bo to bardzo indywidualna sprawa ale jeżeli ktoś nie chodził wcześniej w butach z zamkniętą przyszwą, to generalnie, moim zdaniem, na początku każdy przyzwoitej jakości but będzie mu się wydawał "sztywny". Większość obuwia wymaga jednak rozchodzenia.

Z marką Patine nie miałem do czynienia, natomiast o Berwickach mogę powiedzieć tyle, że w moim przypadku bardzo szybko stały się komfortowe i wygodne - myślę, że na nodze ułożyły się jak trzeba po około trzech-czterech dłuższych wyjściach.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.