Skocz do zawartości

Zastanawiam się nad kupnem


jabberwocky

Rekomendowane odpowiedzi

Po dokładnym zmierzeniu stopy przemiła Pani w sklepie klasycznebuty.pl doradziła mi model Berwick 4343 z podzelowaną podeszwą. Jak wspomniałem zbliża się moje wesele i byłem zdecydowany na podzelowanie butów od razu po zakupie. W takim wypadku nie muszę tego robić:)  

 

Dla zainteresowanych model 4343 różni się od modelu 3010 szerokością. Ten drugi przewidziany dla Panów o szerszej stopie. 

 

Wrzucę zdjęcia jak buciki do mnie dojadą. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie oczekuję od nich, że wytrzymają więcej niz sezon max 2.

Bardziej chce zeby wpasowywały się w dandy styl. Nie kupię sobie zielonych czy niebieskich monków za 1000 zl. Wole kupić porządne oxfordy. Ale za stówkę to nie wiem. Kusi mnie.

Tylko czy oprócz koloru czy jest coś z nimi stylistycznie 'nietak' co by je od razu skreślało?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja zapytam inaczej. Czy poza ceną jest w tych butach coś co ci się podoba? Jeżeli masz kupić i nie nosić to naprawdę szkoda 99 zł.

Nigdy nie miałem monków. Fajny kolor do tego nie widze, żadnych błędów. 

Mają być podobne do tych:

http://studenckaelegancja.pl/2014/09/o-zamszu/

 

Chcę odciążyć swoje inne buty (te lepsze) i czasem pochodzić z tych.

 

Ja jestem na forum bardziej z klimatów http://secondhanddandy.pl/a nie od blogerów co wszystko mają bespoke. 

Więc celuję w jakieś tańsze produkty a nie buty John Lobb ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakt, że zielone zamszowe monki to ciekawa kombinacja. Jednak obstawiam, że podeszwa jest z TPU, a sama konstrukcja klejona - co nie wróży na zadowolenie z użytkowania. Druga sprawa, to brak wspomnianego zdjęcia od góry. Kopyto zdaje się być szerokie, co przy monkach nie będzie wyglądać dobrze. 

 

Zawsze jednak możesz zamówić i ocenić. Jak Ci nie podpasują to zwrócisz. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat co do wytrzymałości butów Wojas mam takie doświadczenia że są trudne do zajechania. Miałem kiedyś (w czasach przed forumowych :)) 2 pary i w końcu je wyrzuciłem z powodu wyglądu a nie tego że się rozpadły. Wygoda w porównaniu z butami z wyższej półki oczywiście adekwatna do ceny, ale wytrzymałości nie mogłem nic zarzucić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@artisan- właśnie o to mi chodzi- ja rozumiem że to jest forum o takiej tematyce ale czy wszyscy uważają że jeśli buty nie kosztują 500zł to będzie badziewie co po 3 miesiącach wyrzucę do śmieci. Ja pierwsze porządne buty kupiłem niecały rok temu, wcześniej kupowałem szajs typu CCC ale nie przypominam sobie żebym któreś zajechał tylko wyrzucałem bo po prostu mi się znudziły czy przestały podobać. Jeśli się o coś dba to na prawdę nie trzeba od razu Shoepassion kupować (inna sprawa że o drogie buty też trzeba dbać). Jest to moja prywatna opinia w sprawie komentarzy typu- jak nie szkoda Ci 100zł to weź i wyrzuć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie znam się na samochodach, ale podobno dacia też dowiezie z A do B i podobno mercedes też się psuje; zapewne są fora samochodowe, na których użytkownicy piszą "co będziesz brał mercedesa, weź dacię".

Cena produktu to oczywiście wypadkowa jakości, wyglądu, pozycjonowania marki, profilu konsumenta, polityki sprzedawcy, obsługi posprzedażnej... Zarówno Yanko za 1399,-, Shoepassion za 899,- i Wojas za (2)99,- mogą się zepsuć po 22 miesiącach od zakupu, z tym że Daniel nie będzie o nic pytał i załatwi na Majorce nową podeszwę, Oliwia uprzejmie i profesjonalnie przybliży politykę reklamacyjną swojej firmy, a anonimowy pan z Wojasa pewnie prześle buty do "rzeczoznawcy", który pomyśli "dzisiaj czwartek, to wyciągniemy szablon ekspertyzy numer 4" i odpisze, że reklamacja nieuznana, ponieważ charakterystyka abrazji podeszwy wskazuje na nieprawidłowy sposób chodzenia spowodowany najprawdopodobniej skrzywieniem bocznym kręgosłupa. A to tylko jeden aspekt ceny sugerowanej butów.

To each their own; ja przyjąłem wariant: mam 99 zł i bardzo chce mi się butów, więc albo a. kupuję słoiczki z magicznymi eliksirami Saphira i smaruję co mam/marzę sobie o tym co mógłbym smarować, albo b. wkładam rzeczoną sumę do skarbonki z napisem Alfred Sargent.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Lubo- w pewnym sensie masz rację bo ja w tej chwili też mam takie myślenie że sobie odłożę i kupię coś fajnego, ale jeszcze 2 lata temu robiłem wręcz odwrotnie, stąd staram się zrozumieć że można kupić te monki Wojasa. Do pewnych rzeczy trzeba po prostu dojrzeć, a na to zwykle trzeba czasu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@artisan- właśnie o to mi chodzi- ja rozumiem że to jest forum o takiej tematyce ale czy wszyscy uważają że jeśli buty nie kosztują 500zł to będzie badziewie co po 3 miesiącach wyrzucę do śmieci. Ja pierwsze porządne buty kupiłem niecały rok temu, wcześniej kupowałem szajs typu CCC ale nie przypominam sobie żebym któreś zajechał tylko wyrzucałem bo po prostu mi się znudziły czy przestały podobać. Jeśli się o coś dba to na prawdę nie trzeba od razu Shoepassion kupować (inna sprawa że o drogie buty też trzeba dbać). Jest to moja prywatna opinia w sprawie komentarzy typu- jak nie szkoda Ci 100zł to weź i wyrzuć.

 

Nie muszą się rozpaść, ale dochodzi komfort użytkowania (skóra pokrywana plastikiem słabo oddycha) oraz estetykę - buty "bez" konstrukcji bardzo szybko się defasonują, pojawiają się załamania na całym przodzie.

 

Na forum zgadzamy się generalnie co do tego, że mężczyzna dbający o ubiór chce chodzić w pięknie wyglądających butach. Nie chodzi o to, gdzie znaleźć najtańsze buty "ze skóry", które się od razu nie rozpadną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.