Skocz do zawartości

Jakie buty mam dziś na sobie


kamil

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 16,6k
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Dzięki. Z moim podbiciem ciężko o buty w których obłożyna się schodzi.

Może lepiej pójść w derby? Lepiej będą wyglądać ładnie dopasowane derby, niż oxfordy wyglądające jakby miały trzasnąć. To nie żadna złośliwość. Nie każdy może sobie pozwolić na buty szyte na miarę, a dobry but to zawsze dobry but nawet, jak nie oxford.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, pablocito napisał:


Może lepiej pójść w derby? Lepiej będą wyglądać ładnie dopasowane derby, niż oxfordy wyglądające jakby miały trzasnąć. To nie żadna złośliwość. Nie każdy może sobie pozwolić na buty szyte na miarę, a dobry but to zawsze dobry but nawet, jak nie oxford.

To są tylko buty, na dodatek mało formalne. Nie przwiązuje do tego wagi. ;)

  • Like 4
  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, lukmal napisał:

 

1. -Udzielaj się na forum Butwbutonierce-

2. -dodaj zdjęcie w temacie JBMDNS-

3. -skomentuj "To tylko buty(...) Nie przywiązuję do tego wagi"

4. -Śmiej się (długo)-

Całkiem ładne buty swoją drogą. Trochę się zgadzam, że niski poziom formalności więcej wybacza, ale również sam bym nie akceptował takiego rozwarcia ;)

Co to za marka i model?

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Krzysiek_W Akurat rozwarcie na obu zdjęciach jest akceptowalne. Na pierwszym zdjęciu nawet bardzo estetycze. Buty mogą być ładnie obiektywnie jak i subiektywnie, to samo tyczy się tego czy pasują.

Czy rozwarcie w butach będących początkiem tej dyskusji razi? No mnie razi, ale tylko jakbym miał to sam ubrać.

I tak, punkt 4 miał dotyczyć śmiechu z bólu pewnej części ciała ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[mention]Krzysiek_W [/mention], z jednej strony racja, ale znów z drugiej zwracamy uwagę, czy spodnie nie są o 2 cm za długie, marynarka o 3 cm za krótka, czy ramiona ładnie się układają, a nogawki mają idealny spad, a buty to tylko buty? Moim zdaniem brzydko leżące buty to zgrzyt taki sam jak kusa marynarka, a buty dobrze dopasowane dają efekt, że buty spadają.

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, pablocito napisał:

[mention]Krzysiek_W [/mention], z jednej strony racja, ale znów z drugiej zwracamy uwagę, czy spodnie nie są o 2 cm za długie, marynarka o 3 cm za krótka, czy ramiona ładnie się układają, a nogawki mają idealny spad, a buty to tylko buty? Moim zdaniem brzydko leżące buty to zgrzyt taki sam jak kusa marynarka, a buty dobrze dopasowane dają efekt, że buty spadająemoji3.png.

Ja nie zestawiałbym tych rzeczy (marynarek, spodni, butów) ze sobą w odniesieniu do schodzących się lub nie kwater. W przeciwnym wypadku schodzące się w pełni kwatery w oxfordach byłyby wzorem prawilnosci. A tak nie jest, chociaż z pewną nutą zazdrości lajkuje prezentowane na BwB buty z nieodstajacymi od siebie nawet o milimetr kwaterami. Uważam, że buty są tego warte, a mocno opięte nogi ich właściciela zazwyczaj mi nie przeszkadzają. W każdym razie nie na tyle, żeby przysłonić walory samych butów,

Domyślam się, że mam też inne, niż osoby opisane powyżej poczucie estetyki (można to też nazwać gustem - zwał jak zwał, ale właśnie dlatego nie zestawiałbym ze sobą np. zbyt krótkich marynarek z nieschodzącymi się przyszwami - dla mnie to mieszanie różnych porządków - ewidentnie źle dobranych wymiarów tej pierwszej z gustem dotyczącym tych drugich). 

Reasumując, schodzące się w pelni przyszwy są jak najbardziej poprawne, chociaż niepożądane dla jakiejś części butofilów (mniejsza o to, czy większej czy mniejszej). Przyszwy nieschodzące się nawet o 2 - 3 cm (te ze zdjęcia zapoczątkowującego ta dyskusję pewnie mają bliżej 2, niż 3 cm)  są kwestią gustu, zapewne nie trafiającą do drugiej części butofilów. I dobrze, bo inaczej świat byłby nudny.

I errata ode mnie: nie, nie jestem w tym względzie bezstronny - z racji mojego wysokiego podbicia z reguły unikam oksfordów, a w tych które mam nigdy nie doświadczyłem pełnego zejścia się kwater, ale też nigdy o nim nie marzyłem.

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zasadniczo można powiedzieć zarówno :"to tylko buty" jak i "to przede wszystkim buty".,Zależy komu i do czego są potrzebne., Jeżeli ktoś kupuje buty po to żeby wklejać zdjęcia w internetach i pompować ego zbierając lajki, serduszka i łapki w górę to wtedy są tylko buty i dopasowanie jest sprawą drugorzędną .,Jeżeli ktoś kupuje buty po to żeby w nich chodzić to wtedy dopasowanie jest najważniejsze, nawet bardziej niż dopasowanie marynarki. Rozchodzące się przyszwy w oxfordach to nie jest kwestia estetyczna tylko znak ,że buty nie pasują są zbyt ciasne, podobnie jak zamknięte przyszwy w butach derby, zresztą tych drugich przypadków jest o wiele więcej w tym wątku. Dodatkowo w dziale o butach jest kilka tematów o rozciąganiu/rozbijaniu,podklejaniu języków zapiętków ,wypełnianiu luzów wkładkami itp. Tego typu działania są bezproduktywne, lepiej poświęcić ten czas, energie i środki na ustalenie właściwego rozmiaru własnych stóp a wtedy można kupować (nawet online) buty ,które będą pasowały bezpośrednio po wyjęciu z pudełka .Jeżeli chodzi o wysokie podbicie to kolega @Gocławianin nie do końca ma racje, rzeczywiście łatwiej jest dopasować do takiej stopy buty derby, ale można też i oxfordy tylko trzeba mierzyć minimum o jeden rozmiar tęgości szersze. Jeżeli dla kogoś dopasowanie butów jest nieistotne, ale ważne są zdjęcia to wystarczy poddać fotki lekkiemu retuszowi tak jak to robią w Nowym Sączu 268715335_zrzutekranu.thumb.png.f4c8c210396a4464afcca3f4cbc54aa0.png

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.