Skocz do zawartości

Producenci, marki butów - Crockett & Jones


eye_lip

Rekomendowane odpowiedzi

@DeanM w każdym Bergu były stacjonarnie, ale tylko kilka najbardziej "chodliwych" modeli i po kilka rozmiarów.

Reszta z ich katalogu, niestety nie obejmująca wszystkich modeli.

W warszawskich Bergach mają tabelkę, które modele w jakich rozmiarach mają na stanie u siebie i w innych lokalizacjach.

 

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 22.02.2021 o 20:10, mysz napisał:

Na zapytanie czy UK 7.5 napewno jest ok dla stopy długości 25.3cm dostałem potwierdzenie że 7.5E Pembroke będzie dobry.

No i co ja mam z tym zrobić?

 

Kupiłem kiedyś Pembroke 8.5 i było dla mnie jak każde inne 8.5 crocketta, mam stopę 275, także te ich pomysły z 7.5 przy 2 cm mniejszej stopie są słabe. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
W dniu 25.11.2020 o 08:07, R50 napisał:

325 to to na pewno nie jest.

Notabene te trzewiki od @Zajac Poziomka też chyba nie są na 335 (jak oryginalny Skye). Wyglądają, jakby były na 325. Dlatego odpuściłem ich zakup (325 jest dla mnie mega niewygodne).

335, to 325 tylko robione dla butów za kostkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 21.03.2021 o 15:10, Gocławianin napisał:

335, to 325 tylko robione dla butów za kostkę.

Przyjacielu to dwa różne kopyta, 335 jest obszerniejsze, 325 jest bardziej "wyrzeźbione".

Crockett robił na kopytach 325 i 335 zarówno buty za kostkę, jak i półbuty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

6 godzin temu, R50 napisał:

Przyjacielu to dwa różne kopyta, 335 jest obszerniejsze, 325 jest bardziej "wyrzeźbione".

Oczywiście, że to dwa różne kopyta, bo w przeciwnym wypadku byłoby jedno - mój komentarz był dużym uproszczeniem, niemniej mającym swe źródło w tym linku:

 

6 godzin temu, Tanatos70 napisał:

 i sprowadzającym się do 2 wniosków:

1. obecnie na kopycie 335 c&j oferuje tylko buty za kostkę,

2. oba kopyta są bardzo do siebie zbliżone i różnią je tylko 2 rzeczy, mające swe źródło w ich przeznaczeniu (pkt 1) - większa w przypadku 335 szerokość "bieżnika" i pojemność nad palcami (są "wyższe" w tym miejscu, dlatego może się subiektywnie wydawać, że 325 jest "wyrzeźbione")

Poniżej zrzut ekranu z odpowiedzią supportu c&j na moje pytania.

Screenshot_20210324-214544_Instagram.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Czy macie doświadczenie z kopytem 200D?

Zastanawiam się nad tym modelem Chukka:

https://eu.crockettandjones.com/collections/mens-boots-collection/products/chukka-snuff-suede-d

Dostępny jest w promocji, w moim standardowym rozmiarze 9UK.

CJ rekomenduje jednak wybranie rozmiaru o 0.5 większego. Trochę nad tym ubolewam.

Ale może warto ryzykować ze standardowym rozmiarem 9UK?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, whsn napisał:

Czy macie doświadczenie z kopytem 200D?

Zastanawiam się nad tym modelem Chukka:

https://eu.crockettandjones.com/collections/mens-boots-collection/products/chukka-snuff-suede-d

Dostępny jest w promocji, w moim standardowym rozmiarze 9UK.

CJ rekomenduje jednak wybranie rozmiaru o 0.5 większego. Trochę nad tym ubolewam.

Ale może warto ryzykować ze standardowym rozmiarem 9UK?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Domyślam się, że wiesz, że ten model ma fitting D. I to, gdybym rozważał zakup tych butów byłoby najbardziej problematyczne. Najlepiej zapytać c&j na instagramie jak oni to widzą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 weeks later...

Zastanawiam się nad zakupem loafersów Boston (tych tutaj: Boston Burgundy Cavalry Calf | Crockett & Jones – Crockett & Jones EU (crockettandjones.com) ) i choć wizualnie mi odpowiadają, nie wiem jaki rozmiar i czy w ogóle ich kopyto jest dla mnie.

Oczywiście moge buty zamówić, przymierzyć i zwrócić, ale nim to zrobię, być może ktoś będzie w stanie podpowiedzieć, czy to kopyto należy do szerszych, czy raczej węższych - bo moje stopy (nie)stety raczej do tej pierwszej kategorii. Żeby zobrazować, w loafersach marek, które przewijają się na forum  Yanko kopyto 961G w rozmiarze 10,5 jest akceptowalne na długość (choć na granicy i butu mogłyby być trochę dłuższy), ale za wąskie, zaś 10,5 Loake Anson (te tutaj: Loake shoes | Loake 1880 Legacy | Anson loafers in Black Calf at Herring Shoes) są ok.

 

Czy więc C&J Boston może być dla mnie i, jeśli tak, w jakim rozmiarze? Alternatywnie, być może poleci ktoś inne burgundowe loafersy w, maksymalnie, tej kategorii cenowej (choć przyznam że jest to zdecydowanie górna granica mojego budżetu i jestem otwarty także na buty w niższej kategorii cenowej)?

 

Dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.