Skocz do zawartości

Producenci, marki butów - Crockett & Jones


eye_lip

Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, MarkizDeSade napisał:

 

W 335 będę kupował trzewiki też i się zastanawiam nad pól rozmiaru więcej dla grubszej skarpetki ? Każdy inaczej pewnie odbiera "szerszą stopę" , ja komfortowo wchodzę w Picasso i Goya z TLB artista, w Hiro Merrmina itd,  ale w 325 i 341 nie mam zapasu na szerokość na wysokości małego palca raczej 

Meermina omijałem od zawsze, z TLB też nic nie mam, natomiast odnośnie kopyta 335, to bardzo blisko mu do 325, tyle że jest "wyższe" w przedniej części, tj. m.in w palcach. Musiałbyś przymierzyć, bo pół numeru to może być dużo. Jak kupowałem brecony, to przymierzałem 8 i 8.5. W tych ostatnich odczuwałem dyskomfort z powodu dużego luzu. 8 natomiast opinają mnie szczelnie, ale nigdzie nie obcierają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, MarkizDeSade napisał:

 

Ja mam 325 i 341 i obydwa są mi komfortowe. W 335 będę kupował trzewiki też i się zastanawiam nad pól rozmiaru więcej dla grubszej skarpetki ? Każdy inaczej pewnie odbiera "szerszą stopę" , ja komfortowo wchodzę w Picasso i Goya z TLB artista, w Hiro Merrmina itd,  ale w 325 i 341 nie mam zapasu na szerokość na wysokości małego palca raczej żadnego.

Moje trzewiki Skye 3 na kopycie 335 są o wiele obszerniejsze niż oksfordy na 341 w tym samym rozmiarze. Spokojnie wchodzi grubsza skarpetka, nie szedłbym na Twoim miejscu pół rozmiaru w górę, tylko brał ten sam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie a propos dopasowania kopyta 348, konkretnie modelu Tetbury. Przymierzam się do tych chukka i zamysłem noszenia ich z grubszą skarpetą, więc wskazane więcej miejsca.

Przy Berwickach 6 G, Barker, Yanko 6,5 F, mam dość wysokie podbicie, stopa 26cm. Czy w Tetbury powinienem celować w 6,5 czy już 7 UK? Kopyto jest dość wydłużone, więc wiadomo, że będzie sporo miejsca z przodu. 

Jaki rozmiar proponujecie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, eye_lip napisał:

Kopyto 348 jest wydłużone ale nie znaczy to że jest więcej miejsca. 

Otóż to, rozumiem, że wydłużone kopyto oznacza po prosto, że palce nie wypełnią tzw. „toe box”. 

Ja miałem raczej pytanie odnośnie rozmiaru, a nie czy w ogóle się zmieszczę :) ja mam Yanko na 915 w rozmiarze 6 i 6,5 i chodzę w obu, ale oczywiście 6,5 uważam za wygodniejszy w codziennym użytkowaniu. Dlatego nie chcę wtopić z C&J i stąd pytanie czy 7 będzie w porządku czy raczej 6,5. 

@DeanM uważasz, że 915 Yanko i 348 to zbliżone kopyta pod kątem dopasowania? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, DeanM napisał:

@JDC na 915 mam lotniki, ciężko porównać z chukka, podobne dopasowanie, Tetbury mają może trochę mniej miejsca w palcach. Tetbury są o 1cm dłuższe od lotników Yanko (obie pary w rozmiarze 7UK).

Hmm, a pokusiłbyś się o stwierdzenie, że oczekując podobnego dopasowania należałoby wybrać Terbury o 0,5 rozmiaru w górę czy zostać przy tym samym?

A właśnie! Mam jeszcze oksfordy z Meermina w rozmiarze 7UK na kopycie Jim i tam w palcach jest OK na szerokość, chociaż zapas na długość. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, DeanM napisał:

Tak jak już wspominałem, moim zdaniem branie Tetbury o pół rozmiaru większe jest złym pomysłem, będą za długie. 

Dzięki :) czy ktoś jeszcze ma podobne odczucia? Szczególnie odnosząc się do Meerminów?

@Zajac Poziomka czy mógłbyś podpowiedzieć? Zdaje się, że posiadasz też coś z Linea Maestro 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Lichfield 2 zamszowe, Sydney, Cavedish zamszowe, obecnie w posiadaniu Malton , Grizedale, Galway wszytskie w rozmiarze 9 cisnely w miejscu malego palca na tyle, ze nie dalo rady chodzic. Natomiast 9,5 sa wygodne. Mam waskie stopy nie mniej nieco zdeformowane palce po ok 20 latach grania w PN. Byc moze tutaj tkwi przyczyna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Kupiłem Pembroke i jakoś dziwnie stoją. Jak tego po lewej lekko nacisnę z tyłu to przechodzi do pozycji jak ten po prawej. Innymi słowy chybocze się jak stół z nogami o różnej długości. Pewnie to przez te korki dainite.

To normalka w butach za 2+ kafle?

 

20211203_105017.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Była na ten temat dyskusja kilka dni temu. Koledzy uważają, że to normalne, to tylko buty, trzeba nosić i się cieszyć, bo są na świecie ludzie bez butów. Ja uważam, że to błąd techniczny, ceny rosną, a jakość spada.

  • Like 1
  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, lubo69 napisał:

Była na ten temat dyskusja kilka dni temu. Koledzy uważają, że to normalne, to tylko buty, trzeba nosić i się cieszyć, bo są na świecie ludzie bez butów. Ja uważam, że to błąd techniczny, ceny rosną, a jakość spada.

problem spadającej jakości przy podwyżce cen , ekoterrroryzmie,    inżynierii materiałowej lub technologii nastawionej na żywotnośc produktu = max okres gwarancji + 1 dzień to ogólnoświatowy problem nie tylko dotyczący produkcji butow 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...
  • 3 weeks later...
16 godzin temu, DeanM napisał:

Ktoś ma lub przymierzał Tetbury i Coniston? ....

Mam oba modele, Coniston jest obszerniejsze.

Tetbury mam "na styk" a w Coniston jestem w stanie wsadzić grubszą skarpetę.

Dodam, że mimo tego samego kopyta co Pembroke, są od nich też trochę obszerniejsze, ale nie na tyle żeby zmniejszać rozmiar.

Więcej miejsca w palcach mam tylko w Islay.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Jak jest z jakością skóry Cavalry Calf w CJ? Skóra lakierowana jest jaka jest, a jak to wypada w CJ? Mam Berwicki z takiej skóry - nie narzekam. A no i czy ich kopyto 314 jest też true to size? Na G mam 6, F 6,5 np w Barkerach, więc te raczej też w 6,5 celować?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.