Skocz do zawartości

Producenci, marki butów - Crockett & Jones


eye_lip

Rekomendowane odpowiedzi

12 godzin temu, kichanadeta napisał:

U mnie z kolei Loake 9, natomiast wszystkie CJ, które mierzyłem pasowały w rozmiarze 9,5.

To by się zgadzało, bo tak jak napisałem Coniston u mnie na styk. Może zatem Conistony warto wziąć o 1/2 większe w stosunku do Loake Chester...

PS to wszystko oczywiście zależy od kopyta, bo mam np. w CJ Connaugth też w 10 i są idealne. 

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

073F1C2C-9727-44F3-A53E-BD1B7054D87E.thumb.jpeg.76230a9bdf0a656c3d5d1add7391abae.jpeg

C&J Merton. Mam mieszane uczucia co do tych butów. Co jakiś czas stwierdzam, że kopyto 348 jest zbyt wydłużone jak na loafersy i wtedy buty na długo lądują w szafie. Z kolei późnej stwierdzam że to jednak bardzo ładne buty i kopyto jest w sam raz, wtedy używam ich bardzo często. Teraz jestem w fazie drugiej :) 

  • Like 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, DeanM napisał:

@Zajac Poziomka po zakupie derb TLB Mallorca Artista pisałeś ze jakość wykonania plasuje się między C&J Main a Handgrade Collection. C&J są chwalone za komfort użytkowania, możesz proszę napisać po czasie jak wygląda to porównanie w kontekście wygody noszenia?

Aż sprawdziłem, pisałem że Artista są porównywalne z CJ handgrade pod względem wykonania. Jeżeli chodzi o wygodę, nie potrafię jeszcze ocenić. Derby TLB miałem na nogach może z 5 razy od zakupu, nie są jeszcze nawet porządnie rozchodzone. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Ja w moich Tetbury kupionych w 2015 roku wymieniałem ostatnio podeszwę. To chyba najczęściej używane przeze mnie buty, podeszwa była jeszcze w stanie do użytku ale już dosyć mocno wytarta, w gorszym stanie za to były zapiętki i to chyba zdecydowało o odesłaniu butów do producenta.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 6.11.2021 o 06:52, WojKow napisał:

Czy jesteście w stanie porównać ścieralność podeszw w Islay z podeszwami Dainite stosowanymi w Berwickach? W Berwickach dosyć szybko zrobiły się płaskie i trochę nie obawiam kupowania kolejnych butów na podeszwie tego typu. 

C&J ma podeszwy gumowe City produkowane wyłącznie dla Crockett ampersand J przez Harboro Rubber Co, które na pierwszy rzut oka są podobne do Dainite, ale jest to o wiele lepszy wyrób, .Przede wszystkim City są cieńsze , ale zrobione z innej gumy, która jest bardziej trwała i nie jest taka twarda jak w Dainite. Dodatkowo podeszwy CJ mają delikatny bieżnik znacznie poprawiający trakcje względem zwykłych Dainite. You Got What You Paid For ,buty Breivika kosztują frakcje tego co trzeba zapłacić za C&J dlatego trudno oczekiwać takiej samej jakości materiałów.

  • Like 3
  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, mayor napisał:

C&J ma podeszwy gumowe City produkowane wyłącznie dla Crockett ampersand J przez Harboro Rubber Co, które na pierwszy rzut oka są podobne do Dainite, ale jest to o wiele lepszy wyrób, .Przede wszystkim City są cieńsze , ale zrobione z innej gumy, która jest bardziej trwała i nie jest taka twarda jak w Dainite. Dodatkowo podeszwy CJ mają delikatny bieżnik znacznie poprawiający trakcje względem zwykłych Dainite. You Got What You Paid For ,buty Breivika kosztują frakcje tego co trzeba zapłacić za C&J dlatego trudno oczekiwać takiej samej jakości materiałów.

C&J ma w ofercie zarówno buty na podeszwie City(buty bardziej eleganckie np. Harvard, Lowndes), jak i na podeszwie Dainite (buty i modele bardziej „country” np. Chelsea, Tetbury, Pembroke, Skye).

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 8.11.2021 o 13:05, pablocito napisał:

CJ nie posiadam, ale ponieważ pytanie padło tu, to zostanę w tym wątku. Dziś zapoczątkowałem czwarty, pewnie równie intensywny, jak poprzednie sezon trzewików Berwicka. Podeszwa wyglada tak:
 

U mnie czwarty sezon niestety wyglada tak:

 

20211109_175702.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to nie są jednak trochę inne podeszwy ? Popatrzcie na fakturę gumy na moich fotkach (w okolicy "firmy") i tych z podeszwami sygnowanymi Dainite.  Może c&j stosuje różne ?. Ja mam dwie pary (Islay, Durham), rocznik 2015 i w obu są sygnowane c&j. Bardzo trwałe (praktycznie nie widać zużycia), choć ja sporo rotuję.  W każdym razie Dainite Barkera, czy AS zużywa się u mnie szybciej. 

edit: o.k., nie doczytałem, że koledzy wkleili podeszwy  Berwicka 🙂.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, eye_lip napisał:

Panowie podeszwy gumowe z wypustkami Crockett Jones są bardzo wytrzymałe, mam 3 pary w tym dwie ostro użytkowane ( Tetbury plus Islay) i kilka lat za sobą, bez uwag. 

Podeszwy Crockett to inny wzór niż dainite pokazywane wyżej. 

Uspokaja mnie to, dzięki! Oznacza to też, że wydam na buty więcej niż planowałem, ale któż tak nie miał? ;)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chłopaki jak wypada 348 w porównaniu do 341 , oba na gumowej podeszwie? Brecon to chyba moje najwygodniejsze buty, zapominam, że je mam na stopach po całym dniu, no i przez to chodzą mi po głowie Tetbury ale obawiam się tego kopyta, a nie bardzo mam gdzie przymierzyć. Najbardziej boje się miejsca w podbiciu i na szerokość przy małym palcu. Rozmiar planowałbym ten sam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

348 jest jeszcze dłuższe od 341, a przynajmniej podczas mierzenia miałem takie wrażenie. Jest też smuklejsze, co mnie jako osobę o może nie bardzo, ale jednak szerszej stopie, skutecznie wyleczyło z zakupów butów C&J w tegości F, z wyjątkiem kopyt: 341, 325, 335.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chłopaki jak wypada 348 w porównaniu do 341 , oba na gumowej podeszwie? Brecon to chyba moje najwygodniejsze buty, zapominam, że je mam na stopach po całym dniu, no i przez to chodzą mi po głowie Tetbury ale obawiam się tego kopyta, a nie bardzo mam gdzie przymierzyć. Najbardziej boje się miejsca w podbiciu i na szerokość przy małym palcu. Rozmiar planowałbym ten sam

341 jest wyraźnie szersze od 348. Mam pary na tych kopytach w tym samym rozmiarze i w 341 mógłbym zejść te pół rozmiaru niżej, w 348 nie miałbym szans ze względu na szerokość. Długość to inna sprawa - 348 jest mega długie i akceptuje je tylko dlatego, że są to czarne oxfordy, które zakładam rzadko.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Gocławianin napisał:

348 jest jeszcze dłuższe od 341, a przynajmniej podczas mierzenia miałem takie wrażenie. Jest też smuklejsze, co mnie jako osobę o może nie bardzo, ale jednak szerszej stopie, skutecznie wyleczyło z zakupów butów C&J w tegości F, z wyjątkiem kopyt: 341, 325, 335.

 

2 godziny temu, Nawrot napisał:


341 jest wyraźnie szersze od 348. Mam pary na tych kopytach w tym samym rozmiarze i w 341 mógłbym zejść te pół rozmiaru niżej, w 348 nie miałbym szans ze względu na szerokość. Długość to inna sprawa - 348 jest mega długie i akceptuje je tylko dlatego, że są to czarne oxfordy, które zakładam rzadko.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Ja mam 325 i 341 i obydwa są mi komfortowe. W 335 będę kupował trzewiki też i się zastanawiam nad pól rozmiaru więcej dla grubszej skarpetki ? Każdy inaczej pewnie odbiera "szerszą stopę" , ja komfortowo wchodzę w Picasso i Goya z TLB artista, w Hiro Merrmina itd,  ale w 325 i 341 nie mam zapasu na szerokość na wysokości małego palca raczej żadnego 

 

O tej długości wszyscy piszą , ale kurczę wszystkie foty Tetbury na tym forum wyglądają świetnie ( może kolega Mamrot jest wyjątkiem ;) U mnie byłby to rozmiar 9,5 UK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

3 godziny temu, MarkizDeSade napisał:

Chłopaki jak wypada 348 w porównaniu do 341 , oba na gumowej podeszwie? Brecon to chyba moje najwygodniejsze buty, zapominam, że je mam na stopach po całym dniu, no i przez to chodzą mi po głowie Tetbury ale obawiam się tego kopyta, a nie bardzo mam gdzie przymierzyć. Najbardziej boje się miejsca w podbiciu i na szerokość przy małym palcu. Rozmiar planowałbym ten sam

Jako posiadacz obydwu modeli radzę nie kupować Tetbury bez przymiarki.

One jednak są węższe w podbiciu. Mam na 348 jeszcze monki i widenki i z nimi nie miałem problemu.

Dodatkowo w moim przypadku jako jedyne słabo trzymają piętę.

Wszystkie C&J mam w tym samym rozmiarze.

Przymiarki dokonywałem wczesną jesienią w bardzo cienkiej skarpecie, po założeniu średnio-grubszej z trudem się wbiłem.

W moim przypadku punktem problematycznym było właśnie podbicie, czyli zagięcie między szwami widoczne na zdjęciu .

DSC_5678-2.thumb.jpg.df29659d77f9fa696f47d4a24808d475.jpg

Na plus, skóra dość szybko się rozciągnęła i są wygodne, ale wygodniejsze dla mnie są jednak Brecon,

przez szerszą podeszwę, szczególnie obcas wydają się stabilniejsze.

Oddzielną kwestią jest skóra Waxed, ja mam mieszane uczucia.

We wczesnym etapie butofilstwa i prawdopodobnie nadgorliwością pielęgnacyjną,

bardzo szybko usunąłem renovatorem oryginalną apreturę i musiałem je rekoloryzować.

Dla uniknięcia zbędnych komentarzy dodam, że problem dotyczył tylko tego modelu spośród kilkunastu innych C&J.

Mimo tych niedoskonałości nosze je częściej od Brecon, ponieważ uważam że się lepiej prezentują z cieńszą nogawką a takie spodnie noszę częściej.

 

 

 

  • Like 2
  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.