Skocz do zawartości

Producenci, marki butów - Crockett & Jones


eye_lip

Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 months later...

Hej,

przmierzam sie do kupna modelu Islay i chcialbym sie zapytac o rozmiar.

Mam stope ciut ponad 27cm, na stronie CJ sugeruja, ze powinienem dobrac rozmiar 43,5. W carlos santos mam rozmiar 42. Czy mam sie nie sugerowac tym, co podaja na stronie CJ (tak jak wywnioskowalem z powyszych wpisow)? 

Mam zamiar kupowac w necie, wiec chce sobie darowac niepotrzebnych zwrotow i wymian.

 

Dzieki i pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, WojKow napisał:

Masz może jakieś buty yanko/tlb/berwick? Nie ma mnie teraz w domu, ale jak wrócę to możemy porównać rozmiary. O ile pamiętam, to mam podobną długość stopy 

Hej,

Niestety nie mam. Mam jedynie Carlos Santos 8866 w rozmiarze 8.

Z tego co napisal eye_lip wychodzi, że powinienem dobrać 8.

Swoją drogą, size guide na stronie CJ mocno wprowadza w błąd. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 1.03.2024 o 17:33, WojKow napisał:

Masz może jakieś buty yanko/tlb/berwick? Nie ma mnie teraz w domu, ale jak wrócę to możemy porównać rozmiary. O ile pamiętam, to mam podobną długość stopy 

Hej,

Niestety nie mam. Mam jedynie Carlos Santos 8866 w rozmiarze 8.

Z tego co napisal eye_lip wychodzi, że powinienem dobrać 8.

Swoją drogą, size guide na stronie CJ mocno wprowadza w błąd. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomiary robione bez specjalnego urządzenia są mało dokładne, do tego liczą się inne parametry, grubość i szerokość. Są również różne kopyta. Niemniej jednak, u mnie, w porównaniu z berwickiem czy yanko c&j najczęściej musi być o 0.5 rozmiaru większe. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 3.03.2024 o 06:42, kresy napisał:

Czy gdzieś w Polsce można kupić w sklepie stacjonarnym model Islay? 

Czytałem, że Berg miał ten model w swojej ofercie, nadal je mają? 

Tak, zamawiasz wybrane buty z katalogu C&J, wpłacasz zaliczkę i czekasz aż przyjdą z UK. Ja tak zamawiałem swoje. Przy stopie 26,5 cm mam 7UK, na długość jest OK, ale trochę w podbiciu uwierają przy grubej skarpecie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Czołem, 

piszę się pochwalić a zarazem pożalić.

AUDLEY UK9 (kopyto 337) 

To tyle z chwalenia, ponieważ mam poważne wątpliwości co do wybranego rozmiaru. Niby ok, ale czegoś brakuje... Byłem w Bergu w Klifie i przymierzyłem buty na kopycie 348 i 9 była zdecydowanie za mała na długość, 9.5 perfekcyjna.

9 którą posiadam nie jest aż tak mała jak ta sklepowa, jednakże aby być spokojnym, będę musiał to sprawdzić. Żeby wątpliwości było mało, na stronie crockett'a piszą, że 348 i 337 leżą podobnie. W innym miejscu zaś doradzają rozważenie zejścia o 0.5 rozmiaru w Handgrade...

Niestety dopiero za 2 miesiące będę w londynie. Jeśli obawy się potwierdzą, cóż, może uda się wymienić rozmiar. Jeśli nie, będę starał się sprzedać. 

A same buty, cóż – piękne, majestatyczne... Stojące na półce obok, również piękne buty, TLB Artista nie dają wrażenia takiej hmmm... "monumentalności". 

Pozdrowienia 
Michał

IMG_1803.HEIC IMG_1881.HEIC

IMG_1803.jpg

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.