Skocz do zawartości

Producenci, marki butów - Crockett & Jones


eye_lip

Rekomendowane odpowiedzi

Przeszedłem się do Berga i zmierzyłem kilka par. Dla Tetbury to był test ostatniej szansy ;-), brałem pod uwagę zakup, licowe chukka by się przydały, ale niektóre zdjęcia tutaj pokazywane mnie ostatnio zniechęciły (podobnie u mnie wyglądały tanie monki bez nakładanego noska "z francuskiego ebaya", jeżeli ktoś jeszcze pamięta tę forumową akcję ;-), i było to dla mnie nieakceptowalne). Wprawdzie potwierdziła się ogólna obserwacja o wygodzie przy pierwszym założeniu (na tyle, na ile można wnosić z przymiarki), jednak w moim rozmiarze 10.5 (podobnie o ile pamiętam jak @Whitesnake, zdaje się, że @eye_lip czy @Zajac Poziomka noszą mniejsze rozmiary, nie wiem, jak pozostali) wydłużony nosek wyglądał naprawdę niefajnie (wręcz przypomniała mi się moda na długie czuby z ostatniego przełomu wieków) i już wyobrażałem sobie, jak to się będzie łamać. To wydłużenie noska było jeszcze bardziej widoczne niż na zdjęciach na forum. Natomiast kilka innych modeli do rozważenia, również sprawiały wrażenie bardzo wygodnych, zobaczymy, czy  będzie jakiś upust na BF.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 1.11.2020 o 14:56, Kyle napisał:

(na tyle, na ile można wnosić z przymiarki), jednak w moim rozmiarze 10.5 (podobnie o ile pamiętam jak @Whitesnake, wydłużony nosek wyglądał naprawdę niefajnie (wręcz przypomniała mi się moda na długie czuby z ostatniego przełomu wieków) i już wyobrażałem sobie, jak to się będzie łamać.

Noszę 10UK - choć to niewiele zmienia.

Przy moim 195cm wzrostu wydłużone kopyto nie kłuje w oczy. Poza tym przyznaję, Tetbury mocno kojarzą mi się z kowbojkami, które z różnych względów, budzą we mnie pozytywne skojarzenia :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 27.10.2020 o 11:19, lubo69 napisał:

Handgrade może kiedyś kupię.

#nieogarniam2020

No i obecna promocja 30% (a w praktyce 35%, bo ceny Berga są lepsze niż katalogowe po kursie) spowodowała, że zamiast handgrade będą dwie pary benchgrade - Radstock i Upton (potrzebuję czarne na gumie City, w handgrade nic fajnego nie ma).

9 godzin temu, Arturlep napisał:

w którym Bergu jest największy wybór?

rabat -30% jest dla każdego klienta z ulicy? 

Nie dla każdego z ulicy, trzeba mieć >7K punktów reputacji😬 🙂 Dzwoniłem i chyba dla każdego, nie robili problemu. Co do wyboru, wnioskuję że Klif ma na stanie większy niż GalMok (po podaniu warunków brzegowych Klif podał mi 7 modeli, GalMok 3).

  • Like 1
  • Oceniam pozytywnie 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam, Klif i GM twierdzą, że rabat tylko na to co na stanie. W tej sytuacji Upton nie zamawiam (nie ma na stanie), a Radstock nie biorę, bo to jest Dainite (nie lubię tego wynalazku zaczerpniętego chyba z korków piłkarskich, szukam podeszwy City). Na City jest Hallam, czyli tetburowe kopyto 348 (może przy rozmiarze 7.5 będzie to jakoś wyglądać, zastanawiam się). Czy 348 brać mniejsze niż 341, ktoś wie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam, Klif i GM twierdzą, że rabat tylko na to co na stanie. W tej sytuacji Upton nie zamawiam (nie ma na stanie), a Radstock nie biorę, bo to jest Dainite (nie lubię tego wynalazku zaczerpniętego chyba z korków piłkarskich, szukam podeszwy City). Na City jest Hallam, czyli tetburowe kopyto 348 (może przy rozmiarze 7.5 będzie to jakoś wyglądać, zastanawiam się). Czy 348 brać mniejsze niż 341, ktoś wie?

W takim razie mój błąd. Jeszcze wczoraj p. Magda z Klifu twierdziła, ze promocja dotyczy również butów na zamówienie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po zakupach w Klifie. Za każdą z par zapłaciłem 1390 zł. To moje pierwsze pary crockettów. Nigdy wcześniej nie miałem nawet okazji ich mierzyć na sobie. Wygrywały zawsze church'sy aldeny na barrie, czy inne marki i modele, o których wiedziałem, że na moje szersze "kopyto" powinny pasować. O crockettach, przede wszystkim z tego forum dowiedziałem się, że są raczej wąskie, czyli nie dla mnie. To, przynajmniej w odniesieniu do kopyta 341 okazało się nieprawdą, ale od początku... 

Planowałem tylko zobaczyć co jest na wyprzedaży, z zamiarem ewentualnym:

1. zamówienia z katalogu (nie sądziłem, że Berg będzie miał te buty na swoich stanach magazynowych) modelu pembroke z cordovanu, w kolorze whiskey.

2. Zakupu modelu pembroke tan scotch grain.

Oba zamiary ewentualne okazały się niemożliwe do zrealizowania. Ad1 w ich katalogu z cordovanu można zamówić tylko bedfordy albo jakieś wysokie buty, w kolorze dark burgundy, co mnie w ogóle nie interesowało. Ad2 Pembroke są (a przynajmniej były jak jeszcze wychodziłem ze sklepu), ale w rozmiarze 7 uk. W galmok też nie mięli mojego rozmiaru - 8 uk. 

Pomyślałem, że skoro już jestem, to może przynajmniej przymierzę, któreś z 2 kopyt, ponoć na szersze stopy, czyli moje - 341 albo 325. Niestety, w moim rozmiarze nic na 325 (pembroke), nie było; a jeśli było, to w kolorze czarnym, albo oksfordy - obie konfiguracje mnie nie interesowały.

Po przymierzeniu swansea, a potem brecon (oba na 341) wiedziałem, że wezmę obie pary. Koniakowe norwegi od Vassa przegrały, choć wciąż potrzebuję nieformalmych butów do jasnych jeansów...

Z rzeczy, które mogą jeszcze kogoś zainteresować - został jeszcze brecon w rozm. 8,5 uk. Sprzedawca odradzał mi zamawianie teraz butów z katalogu, twierdząc, że czas oczekiwania na nie może wynieść nawet 9 tyg. (przy marcowym lockdownie, to było ponoć 6-7).

20201106_120549.jpg

  • Like 4
  • Oceniam pozytywnie 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.