Skocz do zawartości

Producenci, marki butów: Carlos Santos


proki1971

Rekomendowane odpowiedzi

Nie wiem dlaczego stosujesz taki napastliwy ton wobec mnie i zarzucasz mi dziecinadę i zamieszczanie Twoich wpisów wyrwanych rzekomo z kontekstu.

Napisałeś, że aceton rozciąga skórę, więc odpisałem Ci, że nie rozciąga i zdania nie zmienię. Doświadczenia poparte wieloma latami praktyki. Możesz się zgodzić lub nie - Twoja sprawa. Nie neguję użycia acetonu jako środka pomocniczego przy rozciąganiu, rozprowadzającego i pozwalającego na dotarcie innych składników wgłąb skóry.

Co do kremów na bazie rozpuszczalnika, to są to produkty klasy budżetowej. Jak przeglądniesz dokładnie forum, to znajdziesz odpowiedzi.

Produkty markowe takich firm jak Collonil, Saphir, Burgol, Woly - nie zrobisz nimi spustoszenia na skórze słabo wybarwionej, lub mocno apreturowanej, gdyż mówiąc prostym językiem - nie zawierają agresywnej chemii. Mało tego, często są badane dermatologicznie.

Niestety, nie podeślę Ci numeru tej konkretnej dyrektywy, związana jest coś z obrotem środkami chemicznymi i użyciem ich w produktach. Temat zresztą bardzo ciekawy, bo z pewnością będzie to miało duże przełożenie na jakość produktów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kup sobie renowator to się dowiesz.

Wysłane z mojego SM-N9005 przy użyciu Tapatalka

 

Pyszna rada Wuju... Jednak nie skorzystam.

 

Podejrzewam, że skóra wydaję się delikatna, miła w dotyku, mięsista. To określenie jest tak samo subiektywne jak chwyt tkaniny.

 

O to mi chodzi. Co więcej, domyślam się, że przede wszystkim chodzi o to, by pokazać swoją przynależność do elity aficionados...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pirat:

Wydaje mi się, że renowator warto stosować do skór mocno przesuszonych, ewentualnie do nowych butów jeżeli skóra jest bardzo sztywna. W mojej opinii renowator lepiej odżywia i "zmiękcza" skórę, niż kremy z pigmentem typu pommadier. Ale to tylko moja subiektywna opinia, nie poparta żadnymi badaniami naukowymi.

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@szewc24

zarzucasz mi pisanie "absolutnej nieprawdy", a jak Ci przedstawiam merytoryczne argumenty na poparcie swojego stanowiska uderzasz w rzekomy napastliwy ton...

 

Cytujesz moje wpisy w części... Patrz na cytat w Twoim poście nr 124 zabrakło tej części z mojego postu nr 106:

Nie zawsze winę za to ponosi producent butów, bo nawet najlepsza skóra i najlepsze dostępne barwniki mają swoje granice wytrzymałości.

Dlatego nie zgadzam się do końca z Twoim stwierdzeniem, że to wina producenta.

 

Nie odniosłeś się do mojego poniższego pytania:

Jak mam rozumieć stwierdzenie „To że jakiś środek zawiera śladowe ilości acetonu, to zupełnie coś innego.” Możesz to wyjaśnić? Ale tak merytorycznie ze wskazaniem „tego zupełnie czegoś innego”. Chętnie poczytam jakieś materiały naukowe i praktyczne z tego zakresu.

 

Nie negujesz użycia acetonu i jego pochodnych w produktach do rozciągania butów, ale całkowicie pomijasz jego właściwości chemiczne (dobre właściwości rozpuszczające). Dla mnie to jest brak konsekwencji.

 

Na pewno masz swoje doświadczenie poparte wieloma latami praktyki i chwała Ci za to, ale czasami jest tak, że używasz czegoś w praktyce i całkowicie pomijasz przyczynę/powody takiego postępowania. Na przykładzie: wiesz, że benzyna Pb 98 jest lepsza od Pb 95, ale wiesz dlaczego?

 

Prosiłem Cię o napisanie co rozumiesz przez sformułowanie rozpuszczalnik w szeroko pojętym tego słowa znaczeniu. Cisza...

 

Pytam Cię o marki kremów na bazie rozpuszczalnika. Odsyłasz mnie do forum. Byłem, przeczytałem, nie znalazłem, żeby ktoś pisał o kremach na bazie rozpuszczalników.

 

Nie musisz mi odpisywać prostym językiem. Możesz używać języka fachowego. Nawet będzie lepiej. Jak czegoś nie zrozumiem, to zapytam.

 

Badania dermatologiczne to ciekawa sprawa, ale nie widzę związku z moimi wpisami. Niemniej jednak jeśli masz jakieś materiały, albo możesz podać źródło z chęcią poczytam.

 

Wspominasz o jakiejś Dyrektywie EU, a jak Cię proszę o szczegóły, to wycofujesz się rakiem. Nota bene wątek o tej dyrektywie też nie ma związku z moimi wpisami.

 

Tak więc apeluję o merytorykę. Ja się nie obrażę jeśli mi wykażesz, że nie mam racji i przedstawisz konkretne argumenty, a z pewnością nie będę pisał, że stosujesz napastliwy ton.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Prosiłem Cię o napisanie co rozumiesz przez sformułowanie rozpuszczalnik w szeroko pojętym tego słowa znaczeniu. Cisza...

 

 

I niech już tak zostanie. Proszę. To forum to całkiem przyjemne miejsce, po co urządzać takie tyrady?

Mądre rzeczy, miło poczytać...ale z całym szacunkiem, jeśli miałbym wysłać komuś przebarwione buty do renowacji, to byłby to jednak szewc24.

  • Oceniam pozytywnie 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szanowni Państwo przy całym szacunku dla dorobku szewc24 prosimy o więcej wiary w innych specjalistów, rzemieślników :)

Edit: Forum nie jest jedynym miejscem gdzie są osoby, które podołają m.in. renowacji przebarwionych butów.

ps. Sprawę monków Pana @Hagrina na pewno wyjaśnimy.

Pozdrawiam serdecznie,

ZF

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie kwestia wiary, a wiedzy/doświadczenia.

Wielu z Nas korzystało z usług szewc24.pl (Rafała) i jest bardzo zadowolonych z jakości Jego pracy.

Nie przypominam sobie natomiast, żeby na forum był polecany inny rzemieślnik, oferujący porównywalną, powtarzalną jakość usług.

  • Oceniam pozytywnie 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie kwestia wiary, a wiedzy/doświadczenia.

Wielu z Nas korzystało z usług szewc24.pl (Rafała) i jest bardzo zadowolonych z jakości Jego pracy.

Nie przypominam sobie natomiast, żeby na forum był polecany inny rzemieślnik, oferujący porównywalną, powtarzalną jakość usług.

Dokładnie tak.

Panie Zbigniewie, z całym szacunkiem dla Pana sklepu, którego jestem stałym klientem i to bardzo zadowolonym, ale nie znam lepszego szewca niż Rafał. Kwestia jakości wykonywanych usług przez szewca, z którym Pański sklep współpracuje niech pozostanie przemilczana...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szanowni Państwo widzę, że mój post został opatrznie zrozumiany. Cenię tak jak Panowie szewca24.

Nie odnosiłem się też do usług wykonywanych przez współpracującego ze sklepem szewca.

W kwestii renowacji i patynowania obuwia współpracujemy ze sprawdzonymi osobami. One wykonują dla nas te usługi (nie jest to nasz szewc). Będziemy przedstawiać efekty tej pracy również na forum.

Wysłane z mojego SM-T235 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla porządku potwierdzam, że p.Zbyszek z klasycznebuty.pl wykazał iście "czekistowską czujność" i zaprosił mnie do odesłania butów celem ekspertyzy. Buty już w Gdańsku, czekam na informację zwrotną. Będę informował o dalszych postępach. 

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ośmielę się stwierdzić, że wystawa wygląda mi jak taka u szewca, który szyje dobre buty na miarę.

Serio? Bo dla mnie wygląda jak jedna z wielu wystaw sklepu oferującego buty... W świetle setek zdjęć butów pochodzących z pracowni mistrzów szyjących na zamówienie, ale również i tych szytych na masową skalę z tzw. "wyższej półki", które przewinęły się przez Forum, powiem, że rzeczywiście jest to śmiałe stwierdzenie.

Hmm, a tak przy okazji, to czy swoim postem nie wkraczasz przypadkiem na terytorium tzw. "marketingu szeptanego", którego, jak się dowiedziałem z Twoich postów przy okazji tematu dot.  innego producenta butów, jesteś przeciwnikiem? Czy może dotyczy to tylko tych, którzy nie specjalnie trafili w Twoje gusta?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Serio? Bo dla mnie wygląda jak jedna z wielu wystaw sklepu oferującego buty... W świetle setek zdjęć butów pochodzących z pracowni mistrzów szyjących na zamówienie, ale również i tych szytych na masową skalę z tzw. "wyższej półki", które przewinęły się przez Forum, powiem, że rzeczywiście jest to śmiałe stwierdzenie.

Hmm, a tak przy okazji, to czy swoim postem nie wkraczasz przypadkiem na terytorium tzw. "marketingu szeptanego", którego, jak się dowiedziałem z Twoich postów przy okazji tematu dot.  innego producenta butów, jesteś przeciwnikiem? Czy może dotyczy to tylko tych, którzy nie specjalnie trafili w Twoje gusta?

Żartujesz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.