Skocz do zawartości

Producenci, marki butów: Carlos Santos


proki1971

Rekomendowane odpowiedzi

1 minutę temu, pablocito napisał:

Ad 1) raczej nie
Ad ) tak

No całkowicie raczej się nie zamknie, ale z połowę jeszcze chyba może? Jeszcze ich w ogóle nie rozchodziłem. Taka przerwa to tylko sprawa estetyczna, czy praktycznie też może mieć wpływ na komfort noszenia? Reszta buta tylko lekko mnie opina w śródstopiu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W przeciwieństwie do @pablocito uważam, że jeszcze się zejdzie (dobra skóra pracuje i dostosowuje się z czasem, w pewnych granicach). A poza tym, na ostatnim zdjęciu wygląda to całkiem przyzwoicie.

Wbrew wyznawanemu przez większość kanonowi, nie podoba mi się jak obłożyny w tego typu butach schodzą się całkowicie - IMO wygląda to nienaturalnie...   

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Koval napisał:

W przeciwieństwie do @pablocito uważam, że jeszcze się zejdzie (dobra skóra pracuje i dostosowuje się z czasem, w pewnych granicach). A poza tym, na ostatnim zdjęciu wygląda to całkiem przyzwoicie.

Wbrew wyznawanemu przez większość kanonowi, nie podoba mi się jak obłożyny w tego typu butach schodzą się całkowicie - IMO wygląda to nienaturalnie...   

Według mnie po mocnym związaniu też wygląda to w porządku, w takim razie nie będę ich zwracał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie się nie zejdzie, rozwarcie jest zbyt duże. W butach, które posiadam, schodziło się rozwarcie poniżej 1 cm. Jeśli chodzi o wiązanie "na siłę", to jest to złudne, po południu/wieczorem stopa będzie już zmęczona i sznurowanie na maksa będzie powodowało bardzo duży dyskomfort.

Wg mnie buty do zwrotu, ale to oczywiście jest kwestia subiektywna.

  • Oceniam pozytywnie 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

51 minut temu, mosze napisał:

Wg mnie się nie zejdzie, rozwarcie jest zbyt duże. W butach, które posiadam, schodziło się rozwarcie poniżej 1 cm. Jeśli chodzi o wiązanie "na siłę", to jest to złudne, po południu/wieczorem stopa będzie już zmęczona i sznurowanie na maksa będzie powodowało bardzo duży dyskomfort.

Wg mnie buty do zwrotu, ale to oczywiście jest kwestia subiektywna.

Chodziłem w nich już trochę i były bardzo wygodne, jedyny ucisk jaki czułem to w ogóle w innym miejscu - lekko na śródstopiu z jednej strony. Jeśli chodzi o komfort to wygląda na to, że to tylko kwestia estetyczna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 months later...

Pozwolę sobie odświeżyć temat, krótką uwagą na temat tej marki. Bardzo późno zapoznałem się z ofertą tej marki i w ogóle z patynowanymi butami, a szkoda bo pewnie miałbym w garderobie o wiele, wiele, wiele więcej takich butów. Carlos Santos robi niezwykle porządne buty, a linia Handgrade to mistrzostwo świata (po wzięciu pod uwagę stosunku ceny do jakości).

Szkoda, że jest do tych butów dosyć utrudniony dostęp. Mają zbyt wiele linii produkcyjnych, niezbyt przejrzyste rozgraniczenia, chyba robią większość dla innych marek itp. itd. U nas kilka modeli jest zawsze w Klasycznych Butach, kilka ma Kostas w The Noble Shoes (Szwecja) i kilka jest zwykle w sklepie internetowym Santosa (Portugalia), ale w sumie tu i ówdzie wpadają człowiekowi w oczy jakieś inne modele, inne linie typu "Santos by Carlos Santos", "Handcrafted Line" itp. itd. I gdzie to sprzedają? Może ktoś z forumowiczów wie? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Herring ma linie Handgrade w której znajdziesz buty produkowane przez Carlos Santos. Może to jakiś trop? Zamówienia u nich są czystą przyjemnością: świetna obsługa, błyskawiczna dostawa z możliwością darmowego zwrotu i brak niespodzianek z cłem/VATem (nie wiem, czy dotyczy to wszystkich zamówień – przy finalizacji zakupu powinna pojawić się stosowna informacja).

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

54 minuty temu, checkeredstripedhawk napisał:

U nas kilka modeli jest zawsze w Klasycznych Butach, kilka ma Kostas w The Noble Shoes (Szwecja) i kilka jest zwykle w sklepie internetowym Santosa (Portugalia), ale w sumie tu i ówdzie wpadają człowiekowi w oczy jakieś inne modele, inne linie typu "Santos by Carlos Santos", "Handcrafted Line" itp. itd. I gdzie to sprzedają? Może ktoś z forumowiczów wie? :)

CS widziałem na yoox.com

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.